Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.
BTC/USD – Bitcoin
Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że w skutek dzisiejszych porannych wzrostów kurs znalazł się na chwilę powyżej linii tendencji spadkowej. Szybko jednak wybicie to zostało zanegowane dlatego też rynek w dalszym ciagu pozostaje w trendzie spadkowym i coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwa kontynuacja spadków. By tak się jednak stało kurs musiałby najpierw wybić poniżej 6100 USD.
Abyśmy mogli mówić o potencjalnej zmianie nastawienia rynku, kurs musiałby bowiem wybić najpierw powyżej 6800 USD. Biorąc pod uwagę, iż opór ten zbiega się precyzyjnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego wydaje się to jednak coraz mniej prawdopodobne.
BTC/JPY – Bitcoin
W dalszym ciagu pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, gdzie w skutek dzisiejszej, porannej aprecjacji kurs dotarł jedynie w okolice linii trendu wzrostowego. W tym przypadku nie pojawiło się nawet najmniejsze, fałszywe wybicie a późniejsza reakcja podażowa sygnalizuje potencjalne odrzucenie tego oporu. Jeżeli tak się stanie, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 685 tys. JPY bądź nawet 645 tys. JPY.
ETH/USD – Ethereum
W dalszym ciagu pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, iż z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, w tym konkretnym przypadku coraz bardziej prawdopodobna wydaje się możliwa kontynuacja spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice 150 USD.
ETH/BTC – Ethereum
Bardzo podobnie wyglądając notowania pary ETH/BTC, której kurs od 11 sierpnia br. znajduje się poniżej technicznego wsparcia (teraz oporu) 0.05 BTC. Fakt ten sprawia, że (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice 0.024 BTC. Scenariusza tego nie negują nawet ostatnie wzrosty.
LTC/USD – Litecoin
Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, iż od ponad dwóch miesięcy kurs porusza się w trendzie horyzontalnym. Dopóki rynek nie wybije powyżej górnego ograniczenia tej konsolidacji (72.50 USD) obowiązywać będzie trend spadkowy i to właśnie potencjalne pokonanie obecnie testowanego wsparcia wydaje się tu nieco bardziej prawdopodobne. Jeżeli tak się stanie, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 35 USD. Gdyby tak się stało, to właśnie w okolicy tego wsparcia spodziewałbym się pojawienia większej reakcji popytowej mogącej nawet zmienić ogólne nastawienie rynku.
LTC/BTC – Litecoin
Równie mało optymistycznie wyglądają także notowania pary LTC/BTC, gdzie od połowy sierpnia kurs porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest jedynie korektą, coraz bardziej prawdopodobna wydaje się możliwa kontynuacja spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice poziomu 0.005 BTC. By tak się jednak mogło stać, kurs musiałby najpierw osunąć się poniżej obecnie testowanego wsparcia.
DASH/USD – DASH
Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach DASH’a, którego kurs po raz kolejny osunął się w ubiegłym tygodniu poniżej 170 USD. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolice 125 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem najbliższy, istotny, techniczny poziom wsparcia.
DASH/BTC – DASH
Dość podobnie wyglądają także notowania pary DASH/BTC, której kurs również w ostatnim czasie osunął się poniżej istotnego wsparcia (teraz oporu). Jeżeli zatem tendencja spadkowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 0.021 BTC.
XEM/USD – NEM
Spoglądając na notowania NEM zauważymy, że od kilku tygodni kurs oscyluje w okolicy dość istotnego, technicznego wsparcia 0.09 USD, którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków. Warto jednak zwrócić uwagę, że rynek znajduje się powyżej tego poziomu niemal nieprzerwanie od maja 2017 roku, co z technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się tu reakcji popytowej sygnalizującej potencjale wzrosty, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 0.15 USD bądź nawet 0.20 USD.
XEM/BTC – NEM
Coraz ciekawiej wyglądają również notowania pary XEM/BTC, gdzie zgodnie z moimi wcześniejszymi projekcjami kurs osunął się w okolice grudniowych dołków. Jeżeli wsparcie to zostanie odrzucone, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet do ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego.
Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.
“Nie skupiaj się na zarabianiu pieniędzy, skoncentruj się na ochronie tego co już masz.”
– Paul Tudor Jones
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.