Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, IOTA oraz Lisk.
BTC/USD – Bitcoin
Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że w skutek wczorajszych spadków kurs osunął się poniżej dość istotnego wsparcia (3590 USD). Dalsza deprecjacja nie trwała jednak zbyt długo, gdyż już w okolicy 3480 USD pojawiła się reakcja popytowa, która doprowadziła do zanegowania wcześniejszych spadków. Biorąc pod uwagę, że kurs wrócił powyżej 3590 USD, niewykluczone, że w najbliższym czasie wzrosty będą kontynuowane. Gdyby tak się stało, kurs mógłby dotrzeć w rejon 3925 dolarów. Póki co, Bitcoin notowany na giełdzie Bitstamp wyceniany jest natomiast na 3660 USD.
BTC/JPY – Bitcoin
Nieco mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, której kurs w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej strefy oporu. Biorąc pod uwagę, że jej górne ograniczenia zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego, spodziewać moglibyśmy się tu ponownego pojawienia reakcji podażowej. Gdyby tak się stało, kurs mógłby osunąć się nawet w okolice 355 tys. JPY.
ETH/USD – Ethereum
Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, rynek odrzucił testowany wówczas opór i dotarł w okolice 160 USD, gdzie już wczoraj wieczorem pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli trwające od tego czasu wzrosty będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet przetestowania okolic 145 USD. Nie zmienia to jednak faktu, że ogólne nastawienie wciąż pozostaje pro-spadkowe i w dłuższym horyzoncie czasowym kurs wciąż może osunąć się w rejon 83 dolarów.
ETH/BTC – Ethereum
Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC. W tym przypadku kurs nie dotarł co prawda w okolice żadnego, technicznego wsparcia. Mimo to, od wczoraj obserwujemy tendencję wzrostową, w skutek której rynek mógłby dotrzeć w okolice 0.037 BTC. Biorąc jednak pod uwagę, że opór ten zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego, wysoce prawdopodobne wydaje się możliwe pojawienie w jego okolicy reakcji podażowej. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do ponownych spadków.
LTC/USD – Litecoin
Niezwykle interesująco wyglądają również notowania Litecoina, którego kurs osunął się w okolice 29.50 USD. Podobnie jak w przypadku BTC i ETH, tam też pojawiła się reakcja popytowa. Warto jednak zwrócić uwagę, iż w tym przypadku kurs oscyluje już w okolicy lokalnego oporu. Dopiero jego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów. Gdyby tak się stało, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 36 dolarów.
LTC/BTC – Litecoin
Spoglądając na notowania pary LTC/BTC zauważymy, iż zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, na przestrzeni ostatnich dni obserwowaliśmy spadki. W wyniku tej deprecjacji kurs osunął się aż w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) zbiegającego się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego, gdzie w dniu dzisiejszym pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów.
IOT/USD – IOTA
Nieco mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach IOT’y, której kurs – zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją – osunął się w okolice 0.3150 USD. Ostatecznie wsparcie to zostało pokonane i nawet mimo dzisiejszej reakcji popytowej, kurs wciąż znajduje się poniżej tego poziomu. Jeżeli zatem opór ten zostanie odrzucony, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolic 0.21 USD.
IOT/BTC – IOTA
Zdecydowanie bardziej optymistycznie wyglądają za to notowania pary IOT/BTC, której kurs – zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją – osunął się w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), gdzie dziś pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice różowej strefy oporu.
LSK/USD – Lisk
Spoglądając na notowania Liska zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Jeżeli zatem tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania dolnego ograniczenia tej konsolidacji. Warto także w tym miejscu przypomnieć, że trend boczny jest jedną z form korekty. Fakt ten sprawia, że w tym konkretnym przypadku, zdecydowanie bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe wybicie dołem, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji.
LSK/BTC – Lisk
Dość podobnie wyglada także obecna sytuacja na notowaniach pary LSK/BTC. W tym przypadku kurs dotarł już jednak w okolice dolnego ograniczenia obecnej konsolidacji. Trwałe pokonanie bądź odrzucenie tego wsparcia mogłoby determinować przyszły kierunek ruchu. Gdyby jednak doszło tu do wybicia dołem, kurs mógłby osunąć się nawet w okolice 0.0002 BTC.
Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.
“Inwestowanie powinno być raczej jak oglądanie schnącej farby lub rosnącej trawy. Jeśli chcesz emocji, weź 800 dolarów i ruszaj do Las Vegas.”
– Paul Samuelson
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.