Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, IOTA oraz Lisk.
BTC/USD – Bitcoin
Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że w skutek ubiegłotygodniowych wzrostów kurs dotarł w rejon 3970 USD, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli zatem opór ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 3660 USD bądź nawet 3480 USD.
Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY. W tym przypadku rynek oscyluje obecnie w okolicy lokalnego wsparcia i dopiero trwałe pokonanie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków. Gdyby tak się stało, kurs mógłby osunąć się w rejon dolnego ograniczenia obecnego kanału wzrostowego, poiomu 413 000 JPY bądź nawet 398 500 JPY.
ETH/USD – Ethereum
Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs ponownie osunął się w okolice 135 USD. Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna większa reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego wsparcia. Jego trwałe pokonanie mogłoby więc otworzyć drogę do dalszych spadków w rejon 127.50 USD.
Gdyby jednak obecnie testowana strefa zostałą jednak orzucona, w przyszłości mogłaby utworzyć się tu pro-wzrostowa formacja odwróconej głowy z ramionami (oRGR). Realizacja tego scenariusza mogłaby wywindować cenę Ethereum nawet w okolice 168 USD.
ETH/BTC – Ethereum
W dalszym ciągu pro-spadkowo wygląda obecny układ na notowaniach pary ETH/BTC, której kurs od ubiegłej środy porusza się spokojnie na południe. Jeżeli zatem w najbliższym czasie tendencja ta będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic ubiegłotygodniowych minimów bądź nawet poziomu 0.0316 BTC.
LTC/USD – Litecoin
Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że w skutek ubiegłotygodniowych wzrostów rynek dotarł powyżej 57 dolarów, gdzie już wczoraj pojawiła się reakcja podażowa. Dziś spadki są kontynuowane i coraz więcej wskazuje na to, że w najbliższym czasie tendencja ta nie ulegnie zmianie. Jeżeli Litecoin dalej będzie się osłabiał, kurs mógłby ostatecznie osunąć się w rejon ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) tj. 51 USD. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do ponownych wzrostów.
LTC/BTC – Litecoin
Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, której kurs dotarł na przestrzeni ostatnich dni w okolice kolejnego, technicznego oporu. Mimo próby pokonania tej strefy, obecnie rynek stara się zanegować to wybicie. Gdyby tak się stało, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) tj. 0.0130 BTC.
IOT/USD – IOTA
Spoglądając na notowania IOTA zauważymy, że w skutek ostatnich wzrostów kurs dotarł jedynie w okolice 0.32 USD, gdzie już 24 lutego br. pojawiła się reakcja podażowa. Od tego czasu rynek porusza się w wąskiej konsolidacji. Z technicznego punktu widzenia zwiększa to prawdopodobieństwo pojawienia się kolejnego impulsu spadkowego, który mógłby doprowadzić do ponownego przetestowania rejonu 0.2450 USD bądź nawet 021 USD.
IOT/BTC – IOTA
Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary IOT/BTC, której kurs osunął się w okolice dolnego ograniczenia trwającej od drugiej połowy stycznia br. konsolidacji. Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna większa reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tej strefy. Gdyby zatem poziom ten został pokonany, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice grudniowych dołków.
LSK/USD – Lisk
Spoglądając na notowania Liska zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. W chwili obecnej obserwujemy test lokalnego oporu, w okolicy którego już kilkukrotnie pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji.
LSK/BTC – Lisk
Równie mało optymistycznie prezentuje się także obecna sytuacja na notowaniach pary LSK/BTC, której kurs także oscyluje w rejonie lokalnego oporu. Biorąc pod uwagę niedawną reakcję podażową, spodziewać moglibyśmy się nawet trwałego odrzucenia tego poziomu i dalszej deprecjacji dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 0.0002 BTC.
Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.
“Giełda nigdy nie jest oczywista. Ma ona na celu oszukiwać większość ludzi przez większość czasu.”
– Jesse Livermore
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.