Analiza Techniczna Kryptowalut 17-08-2020 | BTC, BTC.D, ETH, LINK.

Czas na poniedziałkową Analizę Techniczną Kryptowalut 17-08-2020. Czy dziś wydarzy się coś ciekawego ?

Zanim zaczniemy analizę, zachęcam do zapoznania się z materiałami z ubiegłego tygodnia.

Analiza Techniczna Kryptowalut 10-08-2020 | BTC, BTC.D, ETH, BNB.

Analiza techniczna 14.08 – altcoiny: BTC.D, IOTA, ADA, LUNA, NXS, BAT, VITE

Ostatnio zapowiadałem zmiany, delikatny lifting formy analizy poniedziałkowej oraz tej na kanale YouTube. Przypominam, że w kilku najbliższych nagraniach wideo będę skupiał swoją uwagę na tokenach DeFi. Z tego powodu, chwilowo może zabraknąć miejsca na Wasze propozycje, zawarte w komentarzach pod nagraniem.

A teraz zaczynamy analizę!

BTC:

To, co najważniejsze, to fakt, iż BTC nie znajduje się obecnie w żadnym punkcie zwrotnym. Wykres zupełnie na to nie wskazuje. Trzeba zatem uważać, że to co najsilniejsze w analizie technicznej, czyli trend, będzie kontynuowane. Obecna konsolidacja ceny między 11000 USD, a 12000 USD, wydaje się naturalną korektą w trendzie. Gdyby poprzednie tygodnie i opisana konsolidacja miały w jakikolwiek sposób wpłynąć na spadki, to nie byłyby one zapowiedzią korekty wyższego rzędu, jaką opisują niektórzy spekulanci, a przypomnijmy, że ich teorie wieszczą zjazd cenowy do okolic 4000 -7000 USD. W tym miejscu warto by rozważyć różnice między „korektą w trendzie” a „korektą wyższego rzędu”. Nie jest to czas i miejsce do edukacji rynkowej, jednak w najprostszych słowach, korekty w trendzie są płytkie i równe co do wielkości, aż do zakończenia swingu. Korekta wyższego rzędu ma za zadanie znieść ostatni swing do min 50% i przygotować, do kolejnego jeszcze mocniejszego uderzenia zgodnego z kierunkiem trendu. Jest zdecydowanie większa i dłuższa niż korekty w trendzie, często uznawane za lokalne. Kluczowe zatem staje się umiejętność odróżniania opisanych korekt na wykresie. Zwróćmy uwagę, że do tej pory największa korekta dała spadki na poziomie ok. 2000 USD, a korekta w potencjalnej fali piątej ok. 1600 USD. Ponadto przyznam, że od jakiegoś czasu nie nanoszę zmian na wykresie BTC, bo i nie ma co nanosić. To nie ja kreuję rynek. Czytam to, co rynek mi przedstawia. Prezentując dzisiejszy wykres, nie mam pewności co do poprawnego oznaczenia fal zarówno struktury wyższego rzędu jak i wewnątrz fali piątej ( a może czwartej? ). To, co wydaję się być jasne, to strefa oporu dla ceny oznaczona kolorem żółtym, nieprzetestowana po przebiciu z 11/06 linia trendu wzrostowego, oraz brak ostatniej fali 5. Jeśli dołożyć do tego wygląd wykresu w interwale tygodniowym, w którym nadal brakuje podaży jako sygnału do zatrzymania wzrostów, konkluzje zdają się oczywiste…. Podsumowując, moja analiza jest pro wzrostowa, lecz dopuszcza możliwość korekty, jednak nadal lokalnej w utrzymującym się trendzie wzrostowym. Na koniec, luka cenowa z rynku Forex wciąż nie została domknięta. Stanie się to dopiero przy poziomie ok. 12150 USD i może towarzyszyć zakończeniu fali 5 na wszystkich wykresach. To ważne, żeby obserwować jak silna będzie podaż w tym właśnie miejscu.

Wykres BTC
Wykres BTC – platforma MT4.

BTC.D:

Indeks dominacji po wybiciu dołka z dnia 26/07, przy poziomie 61,5 % kontynuuje spadki. Formacja wzrostowa została zanegowana. Widać, że uczestnicy rynku domagają się zmienności w części tzw. altcoinów. Mimo że RSI w interwale dziennym zeszło już poniżej 30, to brak jest dalszych przesłanek do zatrzymania swingu. Najbliższe wsparcie znajduje się w okolicy 57 %. Zdaje się, że to tam będziemy wypatrywać sygnałów do zawrócenia. Wnioski? Alt sezon jeszcze trochę potrwa. Teraz warto się zastanowić, które tokeny mogą wygenerować najwyższy zysk…

Wykres BTC.D

ETH:

Etherum zgodnie z wcześniejszymi analizami realizuje niedawno powstały trend wzrostowy. Pokonanie wcześniejszego wierzchołka było można powiedzieć „formalnością”. Obecnie nadal brakuje sygnałów do zakończenia wzrostów na dużym interwale. Mniejszy interwał, nie tylko brak sygnałów do zatrzymania wzrostów, ale nawet wyraźne przesłanki do kontynuowania swingu. Chodzi tu o tzw.: ładowanie się RSI. Jeśli cena rośnie lub pozostaje w konsolidacji, a RSI spada, to z bardzo dużym przekonaniem, będzie kontynuacja trendu. Przypominam, że pierwsze istotne miejsce, w którym powinna pojawić się podwyższona podaż, znajduje się między ok. 550 USD, a 680 USD. Wykres ETH/BTC pokazuje, że cena dotarła do lokalnego oporu. Gdyby ten został pokonany, zasięg wzrostów byłby naprawdę imponujący.

Wykres ETH/USD
ETH/BTC

LINK:

Zanim przeanalizuje obecną sytuację LINK, proszę, żebyście zobaczyli i przypomnieli sobie moją analizę tego coina z 16 marca 2020 r. Teraz czas na wnioski. Od czasu opisanej analizy cena wzrosła z poziomu 1,54 USD do ok. 20 USD. Ile to jest procent wzrostu ? Dlaczego właśnie dziś zdecydowałem się na analizę LINK? Już Wam odpowiadam. Otóż stara prawda mówi: „kupuj w dołu, sprzedawaj w górce”. Teraz jest dokładnie tak samo. Jeśli coś wzrosło tak bardzo, przy okazji zatrzymując się na równej cenie (w tym przypadku 20 USD), to nadzieja na kolejne setki procent jest tu złudna! Teraz najważniejsze. LINK nie dał jeszcze sygnału do zatrzymania wzrostów, ale po tak silnym, pionowym swingu trzeba się liczyć z możliwością, że gdy tylko sygnał do spadków się pojawi, będzie on równie pionowy. Zmieni się tylko kierunek i kolor świecy….. Taka logika skłania mnie do wyjścia z rynku LINK, bez oczekiwania na sygnał do spadków. Przy okazji pozostawiam (archiwizuję) ChainLink jako przykład „siły trendu”. Poza tym, zastanówmy się. Przecież Ci „spryciarze”, którzy kupowali w dołku, będą chcieli teraz celebrować swoje zasługi realizując osiągnięte zyski. W końcu są sprytni…

Wykres LINK/USD

Na dziś to wszystko. Dziękuje, że doceniacie moja pracę w postaci pozytywnych komentarzy. Zapraszam na nową odsłonę analizy wideo na kanale YouTube już w tym tygodniu.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Analiza TechnicznaEthereumjurek s.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz