Analiza Altcoinów: EOS, Stellar, Cardano, Tron, Monero i Dash

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem.
EOS/USD – EOS

Spoglądając na notowania EOSa zauważymy, że wskutek niedawnych spadków rynek pokonał linię tendencji wzrostowej oraz dwa kolejne, horyzontalne poziomy wsparcia znajdujące się kolejno w rejonie 5,85 USD oraz 4,50 USD i dotarł aż w okolice strefy pomiędzy 3,00-3,20 USD, gdzie kilka dni temu pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu obserwujemy spokojne wzrosty, w wyniku których cena EOSa dotarła już w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 4,50 USD.

  • Trwałe pokonanie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w rejon 5,85 USD
  • Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których realnymi zasięgami wydają się kolejno okolice 3,00 USD, bądź nawet 1,70 USD.
XLM/USD – Stellar

Spoglądając na notowania Stellara zauważymy, że wskutek ostatnich spadków rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 0,1185 USD i dotarł w okolice linii tendencji wzrostowej. Mimo kilkudniowej konsolidacji wsparcie to jednak również zostało pokonane, a w wyniku późniejszych spadków kurs osunął się aż w rejon tegorocznych dołków.

Mimo, że tam pojawiła się reakcja popytowa, to późniejsze wzrosty trwały zaledwie cztery dni i dotarły one jedynie do w/w linii tendencji wzrostowej, gdzie znów pojawiła się reakcja podażowa. Biorąc pod uwagę, że od kilku dni znów obserwujemy spadki, niewykluczone, że w najbliższym czasie cen Stellara osunie się do 0,072 USD, bądź nawet 0,06 USD.

ADA/USD – Cardano

Na notowaniach Cardano zauważymy, że wskutek ostatnich spadków rynek pokonał istotne wsparcie w wysokości 0,076 USD, po czym osunął się do linii tendencji wzrostowej będącej jednocześnie dolnym ograniczeniem formacji równoległego kanału wzrostowego. Tam jednak również nie pojawiła się większa reakcja popytowa, w efekcie czego i to wsparcie zostało pokonane.

Ostatecznie cena Cardano dotarła w rejon horyzontalnego wsparcia w wysokości 0,052 USD, gdzie w ubiegłym tygodniu pojawiła się reakcja popytowa. Mimo to, późniejsze wzrosty trwały jedynie cztery dni, w efekcie czego kurs w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej kanału wzrostowego. Okazuje się więc, że w wyniku ewentualnych spadków, docelowo rynek mógłby nawet pokonać poziom 0,052 USD. Gdyby tak się stało, notowania Cardano mogłyby osunąć się w okolice 0,0357 USD.

TRX/USD – TRON

Spoglądając na notowania TRX zauważymy, że w wyniku ostatnich spadków rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 0,0312 USD, po czym dotarł w rejon 0,0214 USD, gdzie już tydzień temu pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tego wsparcia otworzyło drogę do ponownych wzrostów, które zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją dotarły w rejon 0,0312 USD. Tam jednak po raz kolejny pojawiła się reakcja podażowa i od kilku dni znów obserwujemy spadki. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana i cena TRX przekroczy ostatecznie poziom 0,0214 USD, potencjalne spadki mogłyby sięgnąć nawet okolic grudniowych minimów.

XMR/USD – Monero

Na notowaniach Monero zauważymy, że wskutek ostatnich spadków rynek osunął się poniżej 80 USD. Deprecjacja ta zatrzymała się dopiero w okolicy kolejnego, technicznego wsparcia tj. 72 USD. Szybko pojawiła się jednak silna reakcja popytowa, w wyniku której kurs zanegował to wybicie i ponownie znalazł się powyżej 80 USD. Warto także zwrócić uwagę, że wzrosty te dotarły w okolice kolejnego, horyzontalnego oporu tj. 86 USD i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego, gdzie kilka dni temu pojawiła się reakcja podażowa. Wskutek trwających od tego czasu spadków, cena Monero osunęła się w okolice poziomu 80 USD zbiegającego się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatnich wzrostów. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, niewykluczone, że w najbliższych dniach zobaczymy kolejny ruch wzrostowy.

DASH/USD – Dash

Spoglądając na notowania Dash’a zauważymy, że wskutek ostatnich spadków rynek pokonał linię tendencji wzrostowej i techniczne wsparcie w wysokości 137 USD. Ostatecznie notowania osunęły się aż do 100 USD, gdzie już w ubiegłym tygodniu pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. W praktyce okazała się ona jednak jedynie chwilowa i rynek szybko wrócił w okolice tego wsparcia. Jeżeli i ono zostanie pokonane, cena Dasha mogłaby ostatecznie osunąć się nawet do 57 USD.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Michael Marcus (kolejny czołowy trader) nauczył mnie jednej rzeczy, która jest absolutnie przełomowa: Musisz być gotów na regularne popełnianie błędów; nie ma w tym nic złego. Michael nauczył mnie o tworzeniu własnego osądu, jesteś w błędzie, tworzysz kolejny, najlepszy osąd, znowu jesteś w błędzie, po raz kolejny dokonujesz najlepszej decyzji i wtedy podwajasz swoje pieniądze.

– Bruce Kovner

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Analiza TechnicznaAnaliza Techniczna KryptowalutyCardanoDashEOSMoneroStellarTRON
Komentarze (0)
Dodaj komentarz