Bitcoin (BTC) walczy o powrót do wzrostów! Presja podażowa jest jednak zbyt silna

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash oraz Litecoin
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że jego cena od kilku dni porusza się w dość wąskiej konsolidacji. Biorąc pod uwagę, że z czysto technicznego punktu widzenia przypomina to formę korekty po wcześniejszym impulsie spadkowym, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że cena BTC mogłaby w najbliższym czasie znów osunąć się w okolice 9400 USD.

Trwałe pokonanie tego wsparcia mogłoby natomiast doprowadzić do powstania pro-spadkowej formacji głowy z ramionami, co z technicznego punktu widzenia nie wróżyłoby niczego dobrego.

ETH/USD – Ethereum

Wskutek ostatnich wzrostów cena ETH dotarła w okolice 206 USD i mierzenia 50% korekty Fibonacciego, gdzie zgodnie z moją ubiegłą projekcją pojawiła się reakcja podażowa. Późniejsze spadki sprawiły, iż notowania Ethereum wróciły w rejon 182 USD i linii tendencji wzrostowej. Jest to niezwykle istotna konfluencja wsparć. Biorąc jednak pod uwagę, że od kilku dni obserwujemy tu trend horyzontalny, który jest swego rodzaju korektą, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe pokonanie tej strefy. Gdyby tak się stało, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji ETH.

XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że wskutek trwających od drugiej połowy czerwca br. spadków rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 0,3650 USD, po czym osunął się w okolice 0,26 BTC. To niezwykle istotna strefa wsparcia, która pozostaje niepokonana od grudnia 2017 r.

Jeżeli przyjrzymy się obecnej sytuacji technicznej na notowaniach XRP zauważymy jednak, że rynek porusza się obecnie w dość wąskiej konsolidacji, która z czysto technicznego punktu widzenia może okazać się formą korekty po wcześniejszych spadkach. Póki co nie pojawiła się też tu żadna większa reakcja popytowa mogąca sygnalizować potencjalne odrzucenie tego wsparcia. Jeżeli zatem strefa ta zostałaby w najbliższym czasie pokonana, mogłoby to sygnalizować potencjalny, dalszy ruch spadkowy, dla którego realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 0,3650 USD. 

BCH/USD – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania BitcoinCasha zauważymy, że wskutek ostatnich spadków cena osunęła się poniżej 350 USD. Mimo, że późniejsza deprecjacja nie dotarła do kolejnego, technicznego poziomu tj 225 USD, to od połowy lipca br. obserwowaliśmy spokojne wzrosty. To właśnie dzięki tej tendencji, doszło do re-test ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Tam jednak znów pojawiła się większa reakcja podażowa. Jeżeli zatem spadki będą kontynuowane, cena BCH mogłaby osunąć się nawet w rejon 225 USD.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że w wyniku ostatnich spadków rynek wybił dołem z parabolicznego kanału wzrostowego, po czym pokonał również horyzontalne wsparcie pomiędzy 105-110 USD. Dość szybko doszło także do re-testu tej strefy, a w jej okolicy znów pojawiła się reakcja podażowa. Na przestrzeni ostatnich dni, cena LTC osunęła się także poniżej 78 USD, co jest najniższą wyceną od pierwszej połowy maja br. Od tego czasu obserwujemy dość wąską konsolidację i jeżeli tylko rynek wybije z niej dołem, już wkrótce spodziewać moglibyśmy się nawet przetestowania okolic 66 USD.

EOS/USD – EOS

Spoglądając na notowania EOSa zauważymy, że wskutek niedawnych spadków rynek pokonał linię tendencji wzrostowej oraz dwa kolejne, horyzontalne poziomy wsparcia znajdujące się kolejno w rejonie 5,85 USD oraz 4,50 USD i dotarł aż w okolice strefy pomiędzy 3,00-3,20 USD, gdzie już ponad pięć tygodni temu pojawiła się reakcja popytowa. Późniejsze wzrosty nie trwały jednak zbyt długo. Zatrzymały się one bowiem już w rejonie najbliższego oporu, gdzie znów pojawiła się reakcja podażowa, otwierająca drogę do ponownych spadków. Na przestrzeni ostatnich dni rynek porusza się w dość wąskiej konsolidacji. Jeżeli tylko okaże się ona korektą i cena EOSa osunie się poniżej 3 USD, docelowo należałoby się przygotować nawet na możliwość przetestowania 1,70 USD.

XLM/USD – Stellar

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Stellara, gdzie zauważymy, że wskutek ostatnich spadków rynek osunął się w okolice 0,06 USD. Jest to niezwykle istotne wsparcie, które już w 2017 roku było testowane jako opór. Póki co, nie pojawiła się tu jednak żadna, silna reakcja popytowa mogąca sygnalizować potencjalne odrzucenie tej strefy. Jej trwałe pokonanie mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w rejon 0,0250 USD.

ADA/USD – Cardano

Na notowaniach Cardano zauważymy, że wskutek ostatnich spadków rynek pokonał istotne wsparcie w wysokości 0,076 USD oraz jeszcze istotniejszą linię tendencji wzrostowej będącą dolnym ograniczeniem kanału wzrostowego. 

Wybicie z tej formacji dołem w naturalny sposób otworzyło drogę do dalszych spadków i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 0,0357 USD, bądź 0,0280 USD.

TRX/USD – TRON

Spoglądając na notowania TRX zauważymy, że w wyniku ostatnich spadków rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 0,02 USD i dotarł w rejon kolejnej, istotnej strefy tj. 0,0170 USD, gdzie od kilku dni porusza się w dość wąskiej konsolidacji. Jeżeli tylko poziom ten zostanie odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem wydaje się rejon ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). 

Biorąc jednak pod uwagę, że konsolidacja jest formą korekty, nie możemy jednoznacznie uznać powstania pro-wzrostowej formacji sygnalizującej potencjalne odrzucenie tego poziomu. Jeżeli zatem obecnie testowana strefa zostanie jednak pokonana, cena TRX mogłaby ostatecznie osunąć się nawet w okolice 0,0119 USD.

DASH/USD – Dash

Spoglądając na notowania Dasha zauważymy, że wskutek ostatnich spadków rynek pokonał linię tendencji wzrostowej i techniczne wsparcie w wysokości 137 USD. Ostatecznie notowania osunęły się aż poniżej 100 USD i jeżeli tylko w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, należałoby się przygotować nawet na możliwość przetestowania rejonu 57 USD.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Myślę, że psychologia inwestowania jest zdecydowanie najważniejszym elementem tradingu, zaraz za nią jest zarządzanie ryzykiem, a najmniej istotnym aspektem jest kwestia tego gdzie kupić i sprzedać.

– Tom Basso

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają 

Analiza TechnicznaAnaliza Techniczna BitcoinAnaliza Techniczna KryptowalutyBitcoinBitcoin CashCardanoDashEOSEthereumLitecoinRippleStellarTRON
Komentarze (0)
Dodaj komentarz