Najbardziej wyczekiwane auta 2020 | Czy Aston Martin odniesie sukces?

2 199

Ostatnie miesiące na pewno nie należały do najlepszych. Wydarzenia przybierały nieoczekiwany zwrot akcji i z pewnością zaskoczyły niejedną osobę… Mimo wszystko miłośnicy samochodów byli, są i będą, a premiery najbardziej wyczekiwanych samochodów zawsze cieszyły się dużą popularnością.

Co zaprezentuje nowy Volkswagen Golf 8 ?

Nie przedłużając, zapraszam Was do zapoznania się z artykułem. Skoro Volkswagen cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków, nie pozostaje mi nic innego tylko przedstawić Wam najnowszego Golfa 8 generacji.

Nowy Volkswagen Golf 8 - ceny, konkurenci, silniki. Na razie od 91 ...
GOLF 8 źródło

Wnętrze nowego Golfa

Wnętrze tego samochodu przeszło całkowitą przemianę. Projektanci twierdzą, że materiały, z których wnętrze zostało wykonane, są najwyższej jakości. Nie śmiałe porównują jakość i spasowanie elementów do aut klasy premium. Dodatkowo zrezygnowano z wszelkich manualnych pokręteł czy przycisków na rzecz dotykowego multimedialnego wyświetlacza.

nowy golf 8 wnetrze
Wnętrze golf 8

Jakie nowości przygotował Volkswagen w nowym golfie ?

Jakie nowe funkcje pojawiły się w tym modelu ? Oprócz takich funkcji jak sterowanie głosowe czy wyświetlacz head up nowy golf został wyposażony w system Car2X. Jest to kompletna nowość, która ma na celu zwiększenia bezpieczeństwa poprzez wymianę informacji między pojazdami. 

nowy golf 8 system car2x
Car2X innowacyjny system

Cena i wersje silnikowe Nowego Golfa

Golf 8 – 1.5 TSI EVO 130 KM (95 kW), 150KM (110kW) 6 biegów,
Golf 8 – 1.5 TSI EVO eTSI 150 KM (110 kW) DSG- 7 stopniowa
Golf 8 – 2.0 TDI SCR 115 KM (85 kW) 6 biegów
Golf 8 – 2.0 TDI SCR 150 KM (110 kW) DSG- 7 stopniowa

Cena nowego golfa 8 zaczyna się od 69 490 zł. Najlepiej wyposażony model w wersji wyposażenia Style to koszt 128 990 zł. Nowy Golf 8 w standardzie wyposażony jest o wiele lepiej w stosunku do poprzedniej edycji.

Co przygotowała Cupra ?

Kolejnym bardzo wyczekiwanym modelem jest Cupra Formentor. Cupra jako sportowa submarka Seata na początku roku 2020 zaprezentowała sportowego Suva. Ten model nie będzie dostępny w żadnym katalogu Seata. Przyjrzyjmy mu się bliżej …

Zaparkowany najnowszy SUV  Coupe CUPRA Formentor.
Cupra Formentor

Masywny wygląd i odważne kształty z pewnością przypadną wielu do gustu. Z zewnątrz nie ma, co więcej, komentować, SUV prezentuje się znakomicie.

Nowoczesne wnętrze czy to już standard ?

Wnętrze Cupra Formentor

Przechodząc do wnętrza, można bardzo szybko zauważyć, że tak jak w przypadku najnowszych modeli samochodów, producenci rezygnują z manualnych pokręteł oraz wszelkiej maści przycisków na rzecz jednego dużego wyświetlacza. Nie da się zatrzymać postępu technologicznego. Czy komuś się to podoba, czy nie, niedługo we wszystkich samochodach pozostanie jeden wyświetlacz. Na obecną chwilę, producent nie podaje żadnych dodatkowych informacji odnośnie nowych systemów wspomagających kierowcę podczas jazdy. 

Specyfikacje i cena

Na obecną chwilę cena nie jest jeszcze znana. Producent podaje jedynie, że będą dostępne 2 wersje silnikowe: 2.0L 310-konny silnik benzynowy oraz 1.4L TFSI jednostka hybrydowa o mocy 245KM.

Aston Martin DBX czy odniesie sukces jak URUS ?

Po spektakularnym sukcesie Lamborghini Urus, producenci supersamochodów zaczęli coraz poważniej myśleć o wprowadzeniu do swojej gamy modelu bardziej użytecznego. Za ciosem poszedł brytyjski producent Aston Martin. Zaprezentował on w 2020 model o nazwie DBX. Po opublikowaniu pierwszych zdjęć model przypadł wielu osobom do gustu, ale znaleźli się również krytycy, którym tak stonowany samochód zdzierał sen z powiek. Miłośnicy 4 kółek byli zachwyceni ostrymi kształtami Urusa i nie mogli przyzwyczaić się do zaokrąglonych kształtów sportowego Suva Astona. Można łatwo stwierdzić, że to nawet niepoważnie brzmi, ale z drugiej strony czy Świat nie opiera się na dwóch skrajnościach ? Czy ten odmienny wygląd sprawia, że ten samochód nie zasługuje na miano sportowego SUVA ? Zdecydowanie to auto może zrobić ogromne zamieszanie na scenie motoryzacyjnej. Sam nie mogę się doczekać, by zobaczyć je na żywo.

Aston Martin DBX: pierwszy SUV Astona w pełnej krasie
Aston Martin DBX
Aston Martin DBX 4.0 V8 4WD Auto
Aston Martin DBX. Pierwszy SUV w historii marki! - Motoryzacja w ...
Wnętrze Aston Martin DBX

Cena zaczyna się od 239 tys. EUR, czyli ponad 1 milion złotych. Auto wyposażone jest w silnik V8 4.0L AMG o mocy 550 KM. Na obecną chwilę w Polsce już zostało zamówionych 5 egzemplarzy.

Komentarze