Bitcoin nagrodą za wygraną w szachach

2 416

Jeśli jesteś kimś, kto lubi spędzać czas grając w szachy, z radością dowiesz się, że wszystkie te godziny strategii można teraz wynagrodzić. Nagrodą jest Bitcoin! Najpopularniejsza gra strategiczna wszechczasów łączy się z Web3 w ramach partnerstwa pomiędzy Zebedee, firmą płatniczą Bitcoin (BTC) i studiem gier mobilnych Viker.

Obie firmy ogłosiły w tym tygodniu, że dodały dwie gry mobilne do swojego portfolio tytułów z nagrodami kryptowalutowymi: Bitcoin Chess, klasyczna gra w szachy oraz Bitcoin Scratch, cyfrowa gra zdrapkowa. Nowe wersje są teraz dostępne zarówno na urządzenia z Androidem, jak i iOS.

„Wszyscy słyszeli o szachach, ale jak dotąd nikt nie był w stanie w nie grać i zarobić na tym trochę Bitcoinów. Z drugiej strony, jeśli czujesz, że to jest twój szczęśliwy dzień, Bitcoin Scratch może być dla ciebie bardziej odpowiedni. Zamiast wygrywać w szachach, tutaj możesz zostawić wszystko przypadkowi. Jeśli szczęście jest po twojej stronie, zostaniesz nagrodzony prawdziwym Bitcoinem” – dodały firmy promując swoje gry.

Obie firmy po raz pierwszy nawiązały współpracę w zeszłym roku, mając na celu zbudowanie pomostu między tradycyjnymi grami mobilnymi a Web3. W ofercie gier z nagrodami w postaci kryptowalut znajdują się już inne popularne gry, takie jak Sudoku i Solitaire.

Podczas gdy gracze normalnie zarabiają tylko kilka satoshi (najmniejszy nominał Bitcoina), wdrożenie nagrody w cyfrowej walucie według współzałożyciela Viker, Dana Beasleya, może „stworzyć bardziej interesujące i zabawne doświadczenie”.

Model nagród zasadniczo polega na przekształceniu każdego gracza w coś w rodzaju małego partnera w biznesie, zapewniając jego trwałość. „Gracze otrzymują udział w przychodach z gry, co oznacza, że ​​Viker dzieli z graczem to, co zarabiają w grze” – wyjaśnił Beasley w oświadczeniu.

Obie firmy zajmujące się grami już po cichu przygotowują się do kolejnego wydania, które, jak obiecują, będzie „jeszcze bardziej wpływowe, gdy dodadzą pierwszą dobrze znaną franczyzę do swojego portfolio”.

Na razie zainteresowani użytkownicy będą musieli poczekać, aby dowiedzieć się więcej o nadchodzących wydaniach, ale mogą zacząć od przetestowania tytułów, które są już dostępne w aplikacji Zebedee.

Komentarze