Firma Dana Bilzeriana traci kilkadziesiąt milionów USD. Czy to koniec „króla Instagrama”?

Dan Bilzerian, którego zawsze widzimy w otoczeniu pięknych modelek i drogich jachtów, nie sprawdził się w biznesie. Jego firma właśnie ogłosiła kilkudziesięciomilionowe straty za zeszły rok.

Król Instagrama i przepalania gotówki

Człowiek, który sam nadał sobie tytuł „Króla Instagrama”, Dan Bilzerian, teraz wydaje się także być „Królem przepalania gotówki”. To dlatego, że jego nowa firma Bilzerian Ignite International, może zakończyć działalność lada moment. Warto przypomnieć, że została założona zaledwie w 2019 roku. W zeszłym roku firma pochłonęła 50 milionów dolarów w gotówce po zebraniu 19,9 mln dolarów w długach zamiennych i 23,7 mln dolarów z krótkoterminowego weksla.

Jeśli firma przetrwa kolejne miesiące, być może będzie musiała wkroczyć w toksyczną spiralę finansowania, która może zdziesiątkować akcjonariuszy spółki bardziej niż dotychczas.

Bilzerian Ignite International

Firma sprzedaje wszystkie rodzaje produktów związanych z marihuaną i jest mocno promowana na koncie Bilzerian na Instagramie, który ma ponad 31 milionów obserwujących i często zamieszcza swoje zdjęcia z modelkami w egzotycznych lokalizacjach. Według NY Post z 50 milionów dolarów straconych w ubiegłym roku 43 miliony dolarów były przeznaczone na wydatki związane z marketingiem i promocją. Znaczna część tej gotówki akcjonariuszy została wydana na organizowanie imprez z napojami alkoholowymi w różnych miejscach na świecie z ledwo ubranymi kobietami.

Prawie wszystkie zdjęcia Bilzeriana na jego Instagramie przedstawiają styl życia Playboya CEO. W rzeczywistości roczny budżet marketingowy firmy był ponad dwukrotnie wyższy niż roczny przychód ze sprzedaży.

Wydaje się, że akcjonariusze spółki pokrywają rachunek za osobisty styl życia Bilzeriana – nie tylko płacąc za jego wystawne imprezy, ale także płacąc mu wynagrodzenie w tym procesie.

Wprost do 0 USD

Jego firma zaczęła być notowana publicznie w Kanadzie w styczniu 2019 r. i jest notowana w ramach BLIZF na amerykańskich rynkach pozagiełdowych.

W ciągu ostatniego roku jej akcje spadły o ponad 70%, a ich wartość w USA wynosi zaledwie 0,66 USD. Ich najwyższy, dotychczasowy poziom, to ponad 4 USD.

Finansowy Krytyk

Komentarze