CIA poszukuje nowych agentów | Bylibyście zainteresowani?

1 403

CIA poszukuje kandydatów do pracy. Organizacja zmaga się z problemami kadrowymi. Okazuje się, że osoby mające kwalifikacje by tam pracować są jednocześnie poszukiwane przez korporacje, które proponują o wiele większe zarobki. Agencja nawet wypuściła do sieci spot reklamowy mający na celu zachęcić potencjalnych kandydatów do pracy.

Dyrektor CIA Gina Haspel, pierwsza amerykańska szefowa wywiadu, powiedziała w oświadczeniu z tego tygodnia, że jest to „ważny krok naprzód w docieraniu do utalentowanych Amerykanów z różnorodnością doświadczeń, której potrzebujemy”.

Ekspansja Amazona

Amazon ogłosił plany budowy swojej drugiej siedziby w północnej Wirginii, na tym samym obszarze, gdzie znajduje się siedziba CIA. Firma chce zatrudnić 25.000 osób w ciągu następnych dziesięciu lat. Średnie wynagrodzenie, jakie Bezos planuje płacić ekspertom to 150 000 dolarów rocznie. To wiele więcej, niż może zaproponować państwowe CIA. Przykładowe stanowiska z przedziałem kwotowym pensji znajdują się tutaj. Reszta wynagrodzeń obecnych pracowników, tak samo jak ich liczba jest utajniona. Dawn Meyerriecks, szefowa CIA ds. nauki i technologii wspomniał: „budowa Amazona w tej okolicy przyprawia mnie o bezsenność, ponieważ mamy najlepszą kadrę analityczną na planecie, która prawdopodobnie mogłaby zarobić więcej pieniędzy robiąc coś innego”.

Pozmieniało się

Jeszcze kiedyś zdobycie pracy w CIA było prestiżem, który wymagał nie tylko kwalifikacji, ale i odpowiednich kontaktów. „Tak było jeszcze cztery lata temu”, wspomina Sean Roche, były urzędnik CIA. Dziś sektor prywatny dominuje nad ofertami państwa.  Dodatkowo sytuację zaognił prezydent Trump, oskarżając służby wywiadowcze w zeszłym roku o dezorganizację i zalecił im by „wrócili do szkoły”, co negatywnie wpłynęło na morale pracowników.

Work – life balance

Częstym motywem odchodzenia z CIA jest chęć zmiany swojego życia. Praca w tej organizacji wiąże się często z pełnym poświęceniem na rzecz dobra wyższego. Agenci odchodzą, by spędzić czas z rodziną, zaś o nowe osoby trudno. Atutem jest na pewno działanie na rzecz patriotyzmu, jednak trzykrotnie wyższe zarobki proponowane przez firmy prywatne są pokusą uwolnienia swojego wewnętrznego homo oeconomicus i pójścia tam gdzie płacą lepiej.

Zapraszam do lektury poprzednich artykułów.

źródło:
https://linkd.pl/zsce
źródło obrazka:
https://linkd.pl/zscd

Komentarze