Zaproszenie na konferencję FlyingAtom w Łodzi + relacja z konferencji we Wrocławiu
19 maja 2018 roku w Łodzi odbędzie się konferencja organizowana przez firmę FlyingAtom z okazji otwarcia tam nowej siedziby, na którą serdecznie zapraszamy. Tymczasem zachęcamy do przeczytania relacji z konferencji, która odbyła się pod koniec kwietnia we Wrocławiu.
Konferencja w Łodzi
Serdecznie zapraszamy na spotkanie promujące otwarcie nowego punktu FlyingAtom w Łodzi, które odbędzie się dnia 19 maja o godzinie 16:00, w Expo – Łódź, al. Politechniki 4, 93-590 Łódź. Konferencja jest bezpłatna i będzie też transmitowana live na kanale Krypto Raport
Parterem konferencji jest firma Terra Computer zajmująca się m.in. składaniem koparek. Podczas konferencji będzie można zobaczyć przygotowane przez nich urządzenia oraz porozmawiać o miningu.
Agenda
16:00 – 16:10 – Otwarcie konferencji
16:10 – 16:50 – Piotr Misiurek – Ragnarson
16:55 – 17:35 – Janusz Zieliński
17:40 – 18:00 – Przerwa kawowa
18:05 – 18:45 – Patryk Kempiński – Krypto Raport
18:50 – 19:30 – Jędrzej Jezierski
Po konferencji zapraszamy na nasze tradycyjne afterparty które odbędzie się w pubie INDEKS, ul.Stefanowskiego 17, 90-537 Łódź.
Prelegenci
Piotr Misiurek – Programista i startupowiec z ponad 10 letnim doświadczeniem i anarchistyczną duszą. Entuzjasta technologii blockchain, w której zakochał się na jesieni 2016. Od tego czasu jest współredaktorem newslettera Blockchain Weekly, współtworzy społeczności entuzjastów blockchaina i kryptowalut w Łodzi (Blockchain Meetup Łódź) i Lublinie (CryptoLublin), przeprowadza wywiady i opisuje ciekawe projektu na swoim kanale na YouTube oraz pomaga klientom wejść w świat blockchaina, tokenów i ICO w firmie Ragnarson. Lata spędza w Europie, a zimy w Azji.
„Blockchain – technologia, która zmienia świat”
Blockchain, to technologia która leży u podstaw Bitcoina i większości kryptowalut. W prezentacji dowiesz się jak ona działa, co różni ją istniejących wcześniej rozwiązań i dlaczego ludzie widzą wartość w kryptowalutach ją wykorzystujących. Wybiegniemy też w przyszłość, żeby zobaczyć potencjalne zmiany, jakie ta technologia może spowodować w ciągu najbliższych dekad.
Janusz Zieliński – Entuzjasta kryptowalut od 2012 roku, związany z BitHub.pl od samego początku istnienia portalu obejmując stanowisko analityka kryptowalut. Skupia się w swoich artykułach na przekazywaniu wiedzy w zrozumiały dla każdego sposób jak chociażby w serii wpisów pt. „Podstawy” lub „Kryptowaluty i kryptografia”. Zajmujący się organizacją i prowadzeniem szkoleń CEO FlyingAtom.io
“Kryptowaluty jak skrzynka z narzędziami – czy altcoiny to konkurencja dla Bitcoina?”
Nie da się ukryć, że najpopularniejszą kryptowalutą jest Bitcoin. Po jego powstaniu zaczęło pojawiać się coraz więcej nowych kryptowalut nazwanych zbiorczo altcoinami. Część osób uważa, że konkurują one z Bitcoinem jednak moim zdaniem różne altcoiny znajdują odpowiedzi na różne problemy i potrzeby użytkowników. Obrazowo mówiąc podczas prelekcji opiszę czemu moim zdaniem śrubokręt nie jest konkurencją dla młotka i kombinerek.
Patryk Kempiński – Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej. Na co dzień pracuje w branży technologicznej.
Urzeczony możliwościami jakie oferuje technologia blockchain oraz kryptowalut postanowił objąć swą wiedzą pozostałe aspekty branży, by w efekcie stworzyć jeden z najbardziej oglądanych kanałów popularno-naukowych o tej tematyce w Polsce – Krypto Raport.
“Jak blockchain zmieni pieniądz i ekonomię?”
Jak zaoszczędzić miliardy dolarów na zabezpieczeniach przy użyciu tylko jednego narzędzia jakim jest blockchain? Czy znikną banki, giełdy, firmy rozliczeniowe, kantory i instytucje nadzoru finansowego ? Przedstawimy na czym polega innowacyjność tej technologii i uzasadnimy dlaczego jest ona nazywana internetem 2.0.
Jędrzej Jezierski – dziennikarz i pasjonat kryptowalut. Współorganizator konferencji Chainges. Uwielbia badać społeczne zachowania towarzyszące wzrostowi popularności kryptowalut.
„Znaczenie informacji w świecie kryptowalut”
Rynek kryptowalut czesto kształtowany jest przez informacje. To one często kształtują kursy, wpływają na wzrosty i spadki. Podczas tej prezentacji przyjrzymy się przypadkom, w których informacja wplywała na rynek i bezpieczeństwo.
Data spotkania: 19 maj (sobota) 2018 roku, godz. 16:00
Miejsce spotkania: Expo – Łódź, al. Politechniki 4, 93-590 Łódź
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2094445330800431/
Relacja z przebiegu konferencji we Wrocławiu
Firma FlyingAtom otworzyła swoją siedzibę w kolejnym dużym mieście Polski – Wrocławiu. Nowe biuro znajduje się na ulicy Legnickiej 17/16, na 2 piętrze budynku Gant. Z tej okazji firma zorganizowała konferencję poświęconą szerokiej tematyce kryptowalut jak i technologii blockchain, która odbyła się 21 kwietnia 2018, w pięciogwiazdkowym hotelu Radisson Blu.
Około godziny 15 zebraliśmy się z gronem redakcyjnym oraz ekipą FlyingAtom w sali konferencyjnej, aby oczekiwać gości.
Zgodnie z planem pierwsza prelekcja należala do Sławomira Mentzena – doktora nauk ekonomicznych, doradcy podatkowego, właściciela biur rachunkowych Amicus oraz wiceprezesa Partii Wolność. Podczas wystąpienia pt. “Opodatkowanie kryptowalut w Polsce” omówione zostało jak wygląda obrót kryptowalutami z punktu widzenia podatku VAT, podatku dochodowego oraz podatku od czynności cywilnoprawnych. Zgromadzeni dowiedzieli się też jakie są najczęściej powielane błędy dotyczące opodatkowania kryptowalut.
Zapraszamy do obejrzenia wyżej wspomnianej prelekcji, a wszystkie pozostałe dostępne są dla Państwa na naszym kanale na YouTube.
Kolejnym prelegentem był Damian Dzienio, przedstawiciel firmy FlyingAtom, który zaprezentował gościom przegląd najlepszych projektów ICO 2018 roku, a także pokrótce opisał na co należy zwracać uwagę przy wybieraniu ICO.
Po Damianie przyszedł czas na wystąpienie Tomasza Przybycienia, współzałożyciela firmy Algory.io i właściciel bloga Day-trader.pl. Na konferencji zaprezentował w jaki sposób wykorzystuje się narzędzia wspierające i analizujące dane giełdowe do podejmowania decyzji o otwarcia czy zamknięciu posiadanej pozycji oraz jak dużą przewagę daje szybkość oraz dostęp do odpowiednich informacji na rynku.
Po dyskusji publiczności z prelegentami był czas na kawę i drobny poczęstunek. Wśród zapachu kawy i odgłosu chrupania ciastek zewsząd dochodziły rozmowy na temat kryptowalut i wymiana opinii między znajomymi i nieznajomymi.
Gdy wszyscy nabrali już sił, rozprostowali kości i poznali nowych znajomych, nadszedł czas na kolejne wystąpienie. Krzysztof Szumny – Co-founder i Full Stack Developer w Tokenika.io, wcześniej pracownik Opera Software i Userfeeds.io, założyciel startupu SpisTresci.pl, współorganizator Wrocław Blockchain Meetup – wygłosił prezentację na temat: “Ekonomia Uwagi oraz Tokenizacja Rzeczywistości jako sposób na potencjalny kryzys spowodowany robotyzacją”. Odpowiedział publiczności na nurtujące ją pytania, m.in Czy za 20-40 lat ekonomia oparta na pracy będzie mogła istnieć, w sytuacji, gdy Twojej pracy nikt nie będzie potrzebował? Czy w takim społeczeństwie pojęcie pieniądza nadal może funkcjonować, skoro wszystko będziesz mógł mieć za darmo dzięki pracy robotów? Co wówczas stanie się walutą oraz w jaki sposób może wyglądać przejście z modelu tradycyjnego pieniądza na model oparty na Ekonomii Uwagi?
Ostatnim prelegentem tego wieczoru był Tomasz Drwięga. Programista z długoletnim stażem, konsultant JavaScript i co-founder Devmeetings, organizator Wrocław Blockchain Meetup. Obecnie w 100% zaangażowany w prace nad technologią blockchain jako Rust Core developer w Parity Technologies. W prezentacji przyjrzał się stanowi sieci Ethereum i jej obecnym problemom. Pokrótce omówił aktualne prace badawcze nad rozwojem sieci takie jak: PoS, Sharding, Short-term scaling solutions: state channels, plasma, bridges czy eWASM.
Na koniec część grupy przeniosła się do restauracji na luźniejszą rozmowę przy pysznym jedzeniu i piwie, gdzie gorąco debatowano na tematy mniej lub bardziej związane z konferencją.
Wszystkim przybyłym z tego miejsca serdecznie dziękujemy za obecność i mamy nadzieję, że wróciliście do domu pełni nowej wiedzy i z odpowiedziami na pytania, z którymi do nas przyszliście. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego kanału na YouTube, gdzie znajdą Państwo resztę nagrań prelekcji z wrocławskiej konferencji. Zachęcamy do subskrypcji, gdyż na kanale regularnie będą pojawiać się materiały z przyszłych wydarzeń.