Według Deutsche Banku warto przyzwyczaić się do Bitcoina

2 237

Analityk Deutsche Bank Research Marion Laboure przyznała, że w przyszłości Bitcoin ma szansę stać się cyfrowym złotem, które nie będzie kontrolowane przez rządy.

Jej zdaniem inwestorzy muszą się liczyć z dużą zmiennością cen, ale za to mogą być spokojni o to, czy Bitcoin przetrwa. Na korzyść najstarszej kryptowaluty przemawia między innymi przewaga pierwszego gracza.

Artykuł o Bitcoinie na oficjalnej stronie Deutsche Banku

Chociaż analitycy pracujący dla znanych firm i instytucji finansowych często wypowiadają się na tematy związane z kryptowalutami, najczęściej są to wypowiedzi publikowane na Twitterze lub w innych mediach społecznościowych. Tym razem informacja znalazła się na oficjalnej stronie Deutsche Banku (https://www.db.com/what-next/digital-disruption/dossier-payments/i-could-potentially-see-bitcoin-to-become-the-21st-century-gold), gdzie wyjaśniono również różnice pomiędzy BTC a USD i EUR oraz nawiązano do ograniczonej liczby Bitcoinów, przez co wiele osób postrzega BTC jako zabezpieczenie przed inflacją.

Cyfrowe złoto XXI wieku

Marion Laboure podkreśla, że kapitalizacja rynku kryptowalut jest zbyt duża, aby można go było ignorować. Jednocześnie większość zakupów realizowanych jest w celach inwestycyjnych i spekulacyjnych, a nie w celu korzystania z BTC jako środka wymiany. Można przez to łatwo zaburzyć równowagę podażowo-popytową (wystarczy dokonać większych zakupów lub sprzedaży). Laboure uważa, że w przyszłości niewiele się w tej kwestii zmieni i BTC wciąż będzie charakteryzował się dużymi zmianami kursu.

W artykule wspomniano również o braku regulacji rynku oraz potencjalnym wpływie kryptowalut na środowisko. Pomimo tych obaw analityk Deutsche Bank Research uważa, że Bitcoin utrzyma swoją pozycję najważniejszego aktywa cyfrowego.

Ethereum to cyfrowe srebro

Analityk przyznaje również, że chociaż Ethereum oferuje więcej możliwości (przede wszystkim zdecentralizowane finanse), to jednak na korzyść Bitcoina przemawia przewaga pierwszego gracza. O ile więc BTC nazywany jest cyfrowym złotem, to ETH zasługuje na miano cyfrowego srebra.

“If Bitcoin is sometimes called ‘digital gold’, Ethereum would then be the ‘digital silver”.

Przy okazji polecamy artykuł poświęcony przewidywaniom analityków Deutsche Banku na temat tego, jak będzie wyglądał świat w 2030 roku: Konzept Deutsche Bank | Zbliża się koniec walut, które znasz

Komentarze