Tether poddany kontroli przez firmę prawniczą

Tether pod kontrolą…

Wiele kontrowersji wywołuje Tether, który stanowi istotny element rynku kryptowalut. Można go nabyć na takich giełdach jak Binance. W ostatnim czasie był on przedmiotem kontroli wykonanej przez firmę prawniczą Freeh, Sporkin & Sullivan LLP, którą stworzył m.in.: były dyrektor FBI. Zbadano wszelkie konta bankowe oraz ich wyciągi. Przeprowadzono także wywiad z dwoma pracownikami banku (podejrzewa się, że chodzi o Noble Bank z Puerto Rico), którzy posiadali aktywa USDT. Wcześniej, bez żadnej zapowiedzi, dokonano kontroli kont bankowy. Okazało się, że Tether posiada aktywa o wartości większej od kapitalizacji rynkowej o 7 mln USD, a to wskazywałoby na pełne pokrycie kryptowaluty w fizycznym dolarze. Ogółem jest to kwota ponad 2,5 miliardów dolarów. Jak wskazał raport, zespół wdrożył też inne istotne procedury i dokumenty jak:

  • Procedurę przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML)
  • Szeroką dokumentację procedury rejestracji kont
  • Politykę bankową Tether’a
  • Dokumentację księgową
  • Inne raporty z kontroli przeprowadzonych przez inne firmy

Z raportu możemy wyczytać m.in.:

  • FSS nie jest firmą rachunkową i w związku z tym nie dokonuje oceny zgodności z amerykańskimi standardami rachunkowości GAAP,
  • Potwierdzenie sald bankowych nie stanowi wyniku firmy,
  • Dane, które zostały przekazane przez Tether’a nie są potwierdzane przez samą firmę badawczą,
  • Niniejsze badanie ma za zadanie stwierdzenie prawidłowości działalności Tether’a z obowiązującym prawem,
  • Dane ze strony banku zostały prawidłowo potwierdzone.

Dlaczego nie przeprowadzono kompleksowego audytu do tej pory w Tetherze? Firmy audytorskie nie chcą brać pod audyt firm kryptowalutowych z powodu wysokiego ryzyka takiej usługi. Sam raport pokazuje, że wszelkie plotki związane z brakiem pokrycia dolarem tej kryptowaluty są nieprawdziwe. W innym oświadczeniu wydanym przez sam zespół USDT przekazano, że działania związana z przejrzystością działania tej waluty cyfrowej nie zostały zakończone. Jak oceniacie sam raport? Czy uważacie, że Tether będzie poddawany dalszym kontrolom ze strony różnych organów lub firm audytorskich? Zapraszamy do dyskusji. O dalszych przypadkach badań USDT będziemy przekazywać na bieżąco.

Źródło obrazu: dailycrypto.io
Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom