Samsung akceptuje kryptowaluty na Litwie, Łotwie i w Estonii

źródło: pexels/pixabay
1 837

Światowy gigant elektroniczny Samsung, rozpoczął akceptację płatności kryptowalutowych w krajach bałtyckich, na Litwie, Łotwie i w Estonii . Platforma płatności kryptograficznych CopPay podpisała umowę z Samsungiem, który od tego tygodnia akceptuje kryptowaluty w miastach Estonii, Litwie i Łotwie. W samym Wilnie funkcjonują trzy punkty Samsunga, w których za sprzęt elektroniczny można zapłacić w krypowalutach tj. BTC, ETH, DASH, NEM, STEEM, XRP i LTC.

Platforma CopPay jest europejską firmą z branży FinTech i oferuje rozwiązania płatnicze dla klientów korzystających z kryptowalut. Obecnie firma posiada pośrednictwo w  31 punktach sprzedaży, m.in. w działach Samsunga. Klienci z Tallinna, Rygi, Wilna i Kowna w krajach Estonii, Łotwy i Litwy będą mogli kupować smartfony, tablety, laptopy, telewizory Samsung i inny sprzęt elektroniczny za pomocą kryptowalut.

„Istnieje rosnąca tendencja do cyfryzacji biznesu i umożliwienia klientom płacenia za towary i usługi w kryptowalutach, czy to w globalnych sieciach detalicznych, czy w lokalnych restauracjach” – powiedział rzecznik CopPay

Samsung
źródło: https://coppay.io/merchants_map

Południowokoreański konglomerat będzie akceptować płatności w Bitcoinie, Ethereum, XRP, Litecoin, Dash, NEM i Steem. W stolicy Litwy, Wilnie, działają trzy sklepy Samsung, które pobierają opłaty kryptowalutowe. Na Łotwie w Rydze i estońskim Tallinie znajduje się jeden sklep Samsung w każdym kraju. Oprócz trzech krajów bałtyckich, CopPay ma również kilku sprzedawców korzystających z platformy w Portugalii. Firma ogłosiła również w komunikacie prasowym, że w przyszłości, kryptowaluty będą mogły być akceptowaną metodę płatności w sklepach internetowych Samsunga.

Samsung na rynku kryptowalut i technologii blockchain

W styczniu br., spółka podpisała umowę z tajwańskim producentem półprzewodników TSCM. Układy scalone ASIC do kopania Bitcoinów są w trakcie realizacji. Większość firm wydobywczych potrzebuje odpowiednio stworzonego, dedykowanego układu ASIC. Tajwańska spółka TSMC dostarcza półprzewodnikowe rozwiązania do chińskiego giganta miningowego Bitmain.

Podczas gdy firmy z całego świata mówią o planowaniu implementacji technologii blockchain na wszystkich możliwych płaszczyznach, od płatności transgranicznych po śledzenie cyklu życia kurczaków w supermarketach, Samsung jest jedną z pierwszych globalnych firm produkcyjnych, które poważnie o tym mówią – co pozytywnie wpłynie na decyzję innych dużych firm w implementacji blockchainu.

Co sądzicie o działaniach Samsunga na rynku kryptowalut? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze