Prezes Visa: Wdrożymy kryptowaluty, jeśli wzrośnie na nie popyt

źródło: pexels/pixabay

Podczas programu Mad Money w CNBC, dyrektor generalny Visa, Alfed Kelly wskazał, w jaki sposób firma jest otwarta na wsparcie walut cyfrowych w przyszłości, gdy popyt i przyjęcie wzrośnie do odpowiedniego poziomu, aby stało się to dla ich firmy opłacalne.

Alfred Kelly wspomniał w wywiadzie, że kryptowaluty nie stanowią poważnego zagrożenia dla płatności elektronicznych jego firmy. Niemniej jednak wskazał, że jego firma mogłaby przejść do obsługi kryptowalut, jeżeli istniałby ku temu popyt oraz większe zainteresowanie klientów.

„Chcemy być w środku każdego przepływu płatności na świecie, niezależnie od tego, jak to się dzieje i za czym kryje się dana waluta. Więc jeśli będziemy musieli to wdrożyć, zrobimy to. Jednakże, kryptowaluty są aktualnie bardziej towarem niż pojazdem płatniczym – powiedział prezes VISA

Wraz z prężnie rozwijającym się rynkiem kryptowalut, znaczące firmy płatnicze chcą uczestniczyć i stworzyć własną własną drogę na szczyt tej rewolucji. MasterCard czy Visa, wiodące firmy umożliwiające płatności kartami debetowymi to dzisiaj codzienność każdego przeciętnego obywatela. Jednakże nie było tak zawsze. Ludzie z początku sceptycznie podchodzili do użyteczności takiego innowacyjnego wynalazku jak karty płatnicze czy debetowe, podobnie jak dzisiaj w przypadku walut cyfrowych.

MasterCard chce kryptowalut emitowanych przez banki centralne

W marcu br., współprzewodniczący firmy MasterCard, z sektora Azja-Pacyfik MasterCard poinformował, iż wyobraża sobie poparcie dla kryptowalut emitowanych przez banki centralne, a wtedy dołączą się do rozwoju i propagowania takich rozwiązań.  Dodał, że jeśli kryptowaluty będą kontrolowane przez rządy, wykluczy to możliwość anonimowości i wszelkich wad związanych z walutami cyfrowymi i ich obrotem na świecie. W skrócie, MasterCard dopuszcza tylko i wyłącznie centralizację walut cyfrowych. W październiku 2017 r MasterCard utworzył własny blockchain, aby umożliwić dokonywanie transakcji płatniczych między wybranymi bankami.

„Dopóki są one wspierane przez regulacje i podparte o określoną wartość. . . nie są anonimowe, bo spełniają wszystkie wymogi regulacyjne i myślę, że byłoby to dla nas bardziej interesujące”

Co sądzicie o Visa i Mastercard w sektorze kryptowalut? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze