Czy Shiba Inu (SHIB) już w 2025 roku uruchomi swój własny ETF?

Artykuł zawiera treści sponsorowane.

Nie można wykluczyć, że już w 2025 roku czołowy token memowy – Shiba Inu ($SHIB) – uruchomi swój własny ETF. Dyskusję na ten temat wywołał wpis użytkownika Lucie na platformie społecznościowej X (konto @LucieSHIB). To szef marketingu projektu Shiba Inu. W analizie podano zalety, ale też zagrożenia, jakie wiążą się z własnym funduszem ETF na popularną kryptowalutę w kategorii memecoinów. Byłoby to ważne wydarzenie dla tokenów z rodziny Shiba Inu, które interesują coraz szersze grono inwestorów. Dobrze potwierdza to token Shiba Shootout ($SHIBASHOOT).

Fot. materiały partnera

ETF SHIB kolejnym funduszem na kryptowaluty?

Fundusze ETF (ang. Exchange Traded Fund) przede wszystkim kojarzą się z indeksami giełdowymi. Jednak od pewnego czasu ETF-y mają także zastosowanie w świecie krypto. O ile większość ETF-ów śledzi indeksy giełdowe, o tyle fundusze kryptowalut monitorują cenę cyfrowych aktywów.

Po zatwierdzeniu funduszy ETF BTC i zielonego światła przez SEC (Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd) dla ETF na Ethereum z prawdopodobnym debiutem 23 lipca, rynek ma coraz większe oczekiwania wobec takich instrumentów dla pozostałych kryptowalut. Nie jest wykluczone, że już wkrótce powstanie ETF oparty na tokenie Solana (ETF SOL). Kolejnym może być memecoin Shiba Inu.

Dyskusję na ten temat wywołał tweet szefa marketingu Shiba Inu, Lucie. W ten sposób zasygnalizowano znaczący rozwój monety opartej na memach. Wydaje się, że zapoczątkowanie tej dyskusji miało wpływ na wzrost zainteresowania tokenem. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin wolumen obrotu na tym tokenie urósł o ponad 140 proc. Dlatego łączna kapitalizacja przekracza już 11 mld USD. Naturalnie przełożyło się to na trend wzrostowy monety w ostatnich dniach.

Fot. materiały partnera

Za i przeciw dla funduszu ETF SHIB

W swoim tweecie osoba zajmująca stanowisko szefa marketingu Shiba Inu podkreśliła wady i zalety stworzenia funduszu ETF SHIB. Po stronie korzyści wskazano na zwiększenie dostępności dla tradycyjnych inwestorów. Poprawiłoby to również bezpieczeństwo regulacyjne. Podkreślono też przejście projektu z memecoina do kryptowaluty o większej użyteczności.

Żeby być sprawiedliwym, należy odnieść się też do obaw związanych z funduszami ETF na token $SHIB. Wedle krytyków tego pomysłu fundusze ETF sprawią, że kontrola nad tokenami będzie scentralizowana. W ten sposób zmniejszy się zaangażowanie społeczności w zdecentralizowany ekosystem finansowy (DeFi), w tym zarządzanie i staking. Wskazano też na możliwe manipulacje ze względu na opłaty za zarządzanie i nadzór regulacyjny.

Na pewno jest to dopiero pierwszy akt dyskusji na ten temat. Faktem jest, że perspektywa stworzenia funduszy ETF SHIB zyskała spore poparcie. Na razie to tylko spekulacje. Jednak jest to dobry moment, aby wskazać tokeny w rodzinie Shiba Inu, które w niedalekiej przyszłości mogą mocno zbliżyć się do oryginału. Takim tokenem z silnym potencjałem do wzrostu jest Shiba Shootout ($SHIBASHOOT).

Shiba Shootout – co charakteryzuje nowy projekt w rodzinie Shiba?

Shiba Shootout to również projekt memowy, który jest inspirowany motywem Dzikiego Zachodu. Celem twórców, którymi są Jamie Hulley, Peter Kirkman oraz James Fennell, jest dołączenie do najlepszych tokenów memowych. Czas pokaże, czy będzie mieć to miejsce, natomiast na pewno jest to projekt z silnym potencjałem do wzrostu. Wynika to przydatnych funkcji sprzyjających budowaniu zaangażowania społeczności i czerpaniu dochodu pasywnego.

Popularności projektowi dodaje gra P2E Shiba Sharpshooter, dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play oraz Apple Store. Naturalnie gra jest powiązana z Dzikim Zachodem. Gracze toczą pojedynki strzeleckie, dlatego znaczenie ma refleks w połączeniu z dobrym okiem. Wbrew pozorom, nie jest to takie proste, jak się może wydawać, szczególnie przy dotykowym sterowaniu z poziomu ekranu smartfona.

Fot. materiały partnera

Shiba Shootout to również bardzo wiele zróżnicowanych metod zarabiania. Tokeny otrzymać można za zapraszanie znajomych (Nagrody Posse) czy loterie i konkursy (Loterie Szczęśliwego Lasso). Dostępny jest też staking (Sadzenie Kaktusów), który aktualnie daje roczną stopę zwrotu APY na poziomie blisko 1500 proc. Pozytywnie ocenić trzeba także możliwy udział w zarządzaniu poprzez podejmowanie kluczowych decyzji dla projektu.

Jak kupić tokeny $SHIBASHOOT?

Oczywiście trudno przewidzieć, jaką cenę będzie mieć $SHIBASHOOT w przyszłości. Natomiast na pewno jest to token z silnym potencjałem prowzrostowym. Zwłaszcza z poziomu aktualnej ceny. Projekt wciąż znajduje się w fazie przedsprzedaży. Aktualnie za jeden token $SHIBASHOOT zapłacić trzeba tylko 0,0196 USD. Natomiast faza ICO jest podzielona na etapy, kiedy na kolejnych poziomach cena tokenów jest nieco wyższa.

Fot. materiały partnera

Kup Shiba Shootout

Przedsprzedaż idzie twórcom całkiem nieźle. Udało się już zebrać blisko 700 tys. USD. W tej fazie inwestorzy mogą pozyskać aż 35 proc. całkowitej podaży. Oznacza to 770 mln tokenów dostępnych w przedsprzedaży. Łączna pula to bowiem 2,2 mld monet. Natomiast na wspomniany już staking przeznaczono 440 mln tokenów $SHIBASHOOT (20 proc. podaży).

Żeby dodać do portfela tokeny $SHIBASHOOT, ich zakupu należy dokonać z poziomu strony projektu. W tym celu wystarczy podłączyć portfel kryptowalutowy (np. MetaMask, Coinbase) i zakupić monety. Można to zrobić poprzez aktywa cyfrowe (Ethereum i Tether), ale także tradycyjną kartę płatniczą.

Shiba Inu czy Shiba Shootout – które tokeny pozwolą zarobić więcej?

Do stworzenia funduszy ETF opartych na tokenie Shiba Inu nadal trzeba podchodzić z pewnym dystansem. Jeżeli nawet będzie mieć to miejsce, to jest to melodia przyszłości. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby w $SHIB zainwestować w sposób tradycyjny poprzez zakup monet.

W ten sam sposób nabyć można tokeny $SHIBASHOOT, zwłaszcza na jednym z etapów przedsprzedaży. Ryzyko inwestycji jest wówczas niższe, a rentowność przy wzroście – wyższa. Wzrost natomiast jest bardzo prawdopodobny, ponieważ projekt ma określone funkcje użytkowe zachęcające do inwestowania w ten token.

Oczywiście należy pamiętać, że w obu przypadkach są to memecoiny. Jeżeli nawet takie waluty mają określoną użyteczność, nagłe i silne wahania ceny nie są w ich przypadku niczym zaskakującym. Dlatego najważniejsze, żeby dobrze zapoznać się z projektami i wykonać dla nich analizę. Podstawą inwestowania musi być bezpieczeństwo. Jest to tym ważniejsze w przypadku aktywów spekulacyjnych. Dlatego zawsze należy właściwie zdywersyfikować swój portfel kryptowalutowy, dodając do niego tokeny Shiba Inu i Shiba Shootout, ale także altcoiny (np. Ethereum) czy samego Bitcoina.

Artykuł zawiera treści sponsorowane.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.