Bank Nordea zakazał swoim pracownikom posiadania kryptowalut
Największy skandynawski bank Nordea oświadczył o wprowadzeniu zakazu posiadania Bitcoina przez swoich pracowników. Obecnie Nordea zakazała ponad 31 000 pracownikom grupy w całej Skandynawii posiadania waluty cyfrowej Bitcoin oraz innych kryptowalut. Termin pozbycia się wszystkich kryptowalut to 28 lutego bieżącego roku.
W rozmowie z duńską rozgłośnią radiową zabrał głos prezes Federacji Finansowej Kent Petersen, odnosząc się do stanowiska banku Nordea:
„Jeśli decyzja ta została podjęta w trosce o swoich pracowników, którzy teoretycznie mogli popełnić przestępstwo albo ryzykować inwestując w kryptowaluty, jest to kompletnie nadmierna reakcja” – powiedział Kent Petersen
Kent Peterson zakwestionował sprawiedliwość oświadczenia zarządu Nordea Bank. Handel kryptowalutami, w tym Bitcoinem – jest w Danii legalny.
Stanowisko Nordea: brak kontroli nad przepływem pieniędzy
Dyrektor ds. Komunikacji Nordea, Stine Green Paulsen, uzasadnia wprowadzany zakaz tym, że rynek walut cyfrowych nie podlega odpowiednim regulacjom prawnym, takim jak posiadają tradycyjne rynki finansowe z udziałami oraz obligacjami.
Dalsza rozmowa została przeprowadzana ze Stine Green Paulsenem przez Danmarks Radio:
SGP: Nie chcemy, aby nasi pracownicy byli w sytuacji, w której angażują się w coś nieetycznego lub, co najgorsze, nielegalnego
Redaktor: Ale handel kryptowalutami jest legalny. Nie jest to również nieetyczne.
SGP: Nie, ale transacje, które mają miejsce na rynku, nie są uregulowane prawnie i odpowiednio opodatkowane. Nie mamy gwarancji, co oznaczają niektóre przepływy pieniężne, które widzimy. Dlatego po prostu nie chcemy, aby nasi pracownicy byli tego częścią.
Redaktor: Gdyby zakupy i sprzedaż kryptowalut były regulowane przez władze, Nordea pozwoliłaby pracownikom nimi handlować?
SGP: Jako pracownik możesz również kupić dom, który ma pewną wartość lub możesz wydać pieniądze w kasynie. Nie mamy temu nic przeciwko, ponieważ są to rynki regulowane. Tak nie jest w przypadku Bitcoinów bądź kryptowalut. Nie możemy w ten sposób indeksować rynku.
Czy to oznacza początek walki bankowości z zdecentralizowanymi jednostkami jakimi są kryptowaluty? Co o tym sądzicie i jaką przewidujecie przyszłość tak radykalnym rozwiązaniom?
Hahahhahah, dobreeeee.
Banki próbują złapać się jakiekolwiek sposoby, żeby zatrzymać to sie dzieje, czyli tracenie pieniędzy i kontroli nad nimi.
Kończą im się pomysły na to, jak zatrzymać kule sniezna. A tego się nie zatrzymać ….
Na szczęście 🙂
Hahahhahaha
Hahahhahah, dobreeeee.
Banki próbują złapać się jakiekolwiek sposoby, żeby zatrzymać to sie dzieje, czyli tracenie pieniędzy i kontroli nad nimi.
Kończą im się pomysły na to, jak zatrzymać kule sniezna. A tego się nie zatrzymać ….
Na szczęście 🙂
Hahahhahaha