Komisja Europejska coraz bliżej regulacji

Komisja Europejska i narady

Od jakiegoś czasu trwają w Unii Europejskiej narady co do ustanowienia prawa regulującego rynek kryptowalut. Ostatni okrągły stół złożony z przedstawicieli branży i komisji europejskiej pokazał, że wszelkie działania będą prowadzone przez kolejnych parę miesięcy. Z samego spotkania relację złożył wiceprzewodnicący Dombrovski, który podkreślił, że blockchain został wysoko oceniony ze względu na pozytywny wpływ na rynek finansowy. Inaczej jest w przypadku kryptowalut gdyż ocenił je jako ryzyko dla inwestorów i że należy określić konkretne ostrzeżenia powiązane z lokowaniem pieniędzy w te inwestycje. ICO zostało określone jako szansa dla innowacyjnych firm dla pozyskania funduszy ale przy jednoczesnym sporym problemie tożsamości biznesu i jego planów co zwiększa ryzyko ludzi lokujących kapitał.

Na spotkaniu pracowano też nad obecnym prawem i w jakim stopniu określa on obecną sytuację na rynku. Komisja Europejska zawnioskowała też o to aby regulacje kryptowalutowe odnosiły się do przepisów związanych z praniem brudnych pieniędzy. Instytucje unijne śledzą zmiany na rynku. W grudniu współustawodawcy osiągnęli porozumienie i państwa cżłonkowskie będą zaproszone do transpozycji przepisów unijnych do krajowych. Podkreślano także, że dobrą okazją będzie również najbliższe spotkanie G20. Określono, że partnerzy spoza Europy będą kluczowymi ponieważ europejskie podmioty nie wykonują większości transakcji.

Dotychczas…

Przypomnijmy o poprzednich wydarzeniach, które również przedstawiały stanowisko europejskich rządów. Francja i Niemcy już wystosowały odpowiednie listy dotyczące podjęcia dyskusji na ten temat podczas szczytu G20. Unia Europejska także analizowała przykład branż przemysłowych jako przeznaczonych dla technologii blockchain. Obrót kryptowalutami w tym roku może zostać uregulowany, co podjęły chociażby koreańscy rządzący wprowadzając zapisy dotyczące braku anonimowości na giełdach koreańskich. Należy patrzeć na tok prac legislacyjnych rządów i komisji ze względu na wpływ na rynek a pośrednio także na ceny kryptowalut. Nieraz było widoczne, że negatywna informacja płynącą z jakiegoś kraju źle nastrajała inwestorów. Pytanie na ile Europa będzie miała wpływ na światowe praktyki, jeśli rządzą na tym rynku głównie Chiny, Korea Południowa i Japonia. O dalszych postępach będziemy informować.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
4 komentarzy
  1. Seba napisał

    kolejne troszke opóźnione info.
    Niestaty aby być na topie dalej jak kilka lat temu w temacie BTC trzeba zasięgać informacji z anglojęzycznych portali.
    ale chłopaki z bithub się starają, może kiedys amatorka przemieni sie w zawodostwo.
    Pozdrawiam i powodzenia

  2. Seba napisał

    kolejne troszke opóźnione info.
    Niestaty aby być na topie dalej jak kilka lat temu w temacie BTC trzeba zasięgać informacji z anglojęzycznych portali.
    ale chłopaki z bithub się starają, może kiedys amatorka przemieni sie w zawodostwo.
    Pozdrawiam i powodzenia

  3. arepozo napisał

    Thanksso much for the post.Much thanks again. Really Cool.

  4. arepozo napisał

    Thanksso much for the post.Much thanks again. Really Cool.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.