XRP bije na głowę Bitcoina. W którą stronę zmierza zainteresowanie inwestorów? 

Artykuł zawiera treśći sponsorowane.

XRP skacze na szczyty rankingów Coinbase, a zaraz za nim idą BTC i ETH. Król kryptowalut łatwo nie ustąpi, ale wolumeny obrotu mówią za siebie. 

Patrząc na poniższy wykres, widzimy, że o ile pary XRP/USD i BTC/USD idą prawie że łeb w łeb, o tyle pozostająca na trzecim miejscu para ETH/USD jest już daleko za liderami. 

Łatwo zauważyć, że z memecoinów do rankingu załapał się tylko Dogecoin. Pozostaje mieć nadzieję, że nowe przedsprzedaże memecoinów, na przykład Wall Street Pepe, nadadzą pęd również i temu sektorowi i zmuszą rywali do zwiększonych wysiłków w celu poprawy wyników.

fot. materiały partnera

24-godzinny wolumen na Coinbase. (Coingecko)

Co warto wiedzieć:

  • XRP cieszył się największym zainteresowaniem na Coinbase w ciągu ostatnich 24 godzin.
  • Bitcoin utrzymuje pozycję lidera na Binance.
  • Rozbieżność wskazuje na rosnące zainteresowanie XRP wśród amerykańskich inwestorów.

XRP, trzecia pod względem wartości rynkowej kryptowaluta na świecie, zepchnęła Bitcoina z pozycji lidera na Coinbase, biorąc pod uwagę wolumen obrotu. Dla przypomnienia, Coinbase to notowana na Nasdaq giełda kryptowalutowa, która obsługuje głównie klientów z USA, choć działa w ponad 100 krajach. Pełną funkcjonalność oferuje jednak tylko w Stanach Zjednoczonych.

Wracając do roszad giełdowych, Bitcoin utrzymuje pozycję lidera na Binance – cieszy się tu największą popularnością wśród traderów. Binance to największa pod względem wolumenu giełda na świecie, ale z niej akurat inwestorzy z USA nie mogą korzystać.

Trendy te są zgodne z odnotowanym w Stanach Zjednoczonych wzrostem popytu na XRP, kryptowaluty ściśle związanej z opartym na blockchainie serwisem płatniczym Ripple. Zainteresowanie XRP, aktywem, które najwięcej zyskało po wygranej Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w listopadzie ubiegłego roku, wzrosło po tym, jak CEO Ripple’s, Brad Garlinghouse, niecałe dwa tygodnie temu spotkał się z prezydentem-elektem. Zainteresowanie podsycają też pogłoski o spotowym ETF-ie na XRP, który podobno ma wkrótce zostać zatwierdzony w USA.

fot. materiały partnera

Dynamicznie na podium liderów

W momencie pisania tego tekstu para XRP/USD odpowiada za 21,68% wolumenu obrotu na Coinbase. Dla przypomnienia, 24-godzinny wolumen na Coinbase wynosił 6,86 miliarda dolarów. Na drugim miejscu znalazła się para BTC/USD z wynikiem 20%, a na trzecim ETH/USD. Na Binance zaś XRP zajmuje drugie miejsce jako najchętniej tradowana kryptowaluta, zaraz za Bitcoinem.

Od listopada cena kryptowaluty napędzającej ekosystem płatniczy wzrosła o ponad 600%, osiągając wartość 3,33 USD, co stanowi najwyższą wartość od 2017 roku. W momencie pisania tego tekstu cena nieco spadła, do 3,27 USD, ale już na przestrzeni tygodnia odnotowuje wzrost o 42%.

Wzrost ceny napędza rekordowe zainteresowanie kontraktami futures oraz rosnąca liczba inwestorów mających w portfelu spore sumy XRP. Z danych monitorowanych przez TradingView i CoinMetrics wynika, że liczba adresów z depozytem kryptowaluty o równowartości co najmniej 100 000 dolarów wzrosła do 108 540.

Zamach na monopol wielorybów

Wielorybie zainteresowanie XRP skutecznie nakręca cenę aktywa. Tak to zwykle działa: najwięksi dzielą tort między sobą, a później dla inwestorów detalicznych zostają resztki. Głównie z powodu opóźnienia: jak wiadomo, czas to pieniądz. Mając wczesny dostęp do sygnałów i spore możliwości ruchów, wieloryby mogą jako pierwsze podjąć decyzje inwestycyjne, a tym samym kształtować krajobraz na rynku kryptowalut.

Innowacyjny projekt Wall Street Pepe ma ambicje, by osłabić monopol gigantów i wyrównać szanse mniejszych inwestorów. Po to powstała platforma z sygnałami, którą zasila token $WEPE. Aktywna społeczność, znana jako WEPE Army, wymienia się sygnałami. Po to, by trzymać rękę na pulsie rynku i nie zostawać w tyle za wielorybami.

Token Wall Street Pepe jest jeszcze dostępny w przedsprzedaży w cenie 0,00036649 USD, ale podrożeje już w ciągu najbliższej doby. 

fot. materiały partnera

XRP królem sezonu altcoinów

Jak widać, XRP już korzysta na zmianach krajobrazu politycznego w Stanach Zjednoczonych. Jeśli w dodatku doczeka się swojego ETF-u, ma przed sobą świetlaną przyszłość. Być może to dobry prognostyk dla sektora płatności zdecentralizowanych. XRP jest w tej dziedzinie pionierem, ale zawsze może pociągnąć za sobą innych. XRP wyróżnia się swoim ukierunkowaniem na usprawnienie globalnego systemu finansowego, oferując szybkie, tanie i efektywne rozwiązanie dla międzynarodowych transferów pieniężnych. Skoro zatem Solana zyskała popularność jako blockchain do szybkich i tanich transakcji, Ripple może zasłynąć jako pierwszy przyjazny ekosystem do globalnych płatności.

Społeczność kryptowalutowa bacznie przygląda się Ripple’owi, szczególnie po zawirowaniach prawnych, z jakimi firma borykała się w ostatnim czasie. Może rok 2025 okaże się pomyślny i przyniesie pomyślne rozwiązanie sporu Ripple Labs z SEC. Tym bardziej, że nowa, przyjazna kryptowalutom administracja czeka już w blokach startowych.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.