Wyróżniające się altcoiny, którym warto przyglądać się w weekend 11-12 maja

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Inwestowanie w kryptowaluty wielu inwestorom kojarzy się z Bitcoinem. Naturalnie jest to najpopularniejsza waluta cyfrowa na świecie. Natomiast warto rozejrzeć się również za altcoinami, a idąc dalej – memecoinami. Mimo iż są to tokeny o mniejszej użyteczności, inwestycja w takie aktywa również może być intratna. Zaletą inwestowania w kryptowaluty jest też dostępność do rynku otwartego przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu, także w weekendy. Nie inaczej będzie 11 i 12 maja. Pośród tokenów wycenionych dużo poniżej ATH i z perspektywami do wzrostu są Dogecoin czy Solana. Patrząc długoterminowo, warto rozejrzeć się też za projektami w przedsprzedaży. Tutaj oczy inwestorów zwracają się w kierunku projektów 99Bitcoins czy Dogeverse.

Fot. materiały partnera

Dogecoin – mocny wzrost użyteczności po akceptacji przez Teslę

Dogecoin jest numerem 1. w kategorii memecoinów, jeżeli ranking uwzględnia wysokość kapitalizacji. Obecnie sięga ona blisko 22 000 000 000 USD. To dużo poniżej wyniku z maja 2021 roku, kiedy łączna kapitalizacja rynkowa sięgała 92 000 000 000 USD. Wówczas pierwszy memecoin, który zadebiutował pod koniec 2013 roku, był też najdroższy w historii z ceną około 0,70 USD za $DOGE.

Dziś Dogecoin jest wyceniony na około 0,15 USD. To dużo poniżej szczytów tej monety. Natomiast nie można wykluczyć, że Dogecoin ponownie wybije, nawet osiągając nowe ATH. W ostatnim czasie token zyskał na użyteczności, ponieważ został dodany jako metoda płatności do sklepu internetowego Tesli. Dlatego za wybrane produkty w tym podmiocie klienci mogą rozliczać się za pomocą Dogecoina.

Fot. materiały partnera

Jest całkiem zrozumiałe, że po ogłoszeniu tej decyzji cena $DOGE mocno urosła. W tydzień Dogecoin podrożał o blisko 13%. To sporo, jednak trzeba pamiętać, że mamy do czynienia z aktywem spekulacyjnym i takie zyski lub straty nie są niczym zaskakującym. Co więcej, patrząc na ostatni miesiąc, moneta potaniała o ponad 20%. Dlatego może to być dobry moment na to, aby dodać do swojego portfela tokeny Dogecoin.

Dogeverse – pieseł obecny w sześciu sieciach

Skoro jesteśmy w obszarze memecoinów o twarzy „pieseła”, wskazać trzeba również na token Dogeverse. W tym przypadku mamy do czynienia z projektem, który nadal znajduje się w fazie przedsprzedaży. Mimo iż nie doszło jeszcze do publicznej emisji, tokeny cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Otóż w fazie przedsprzedaży zebrano już ponad 13 000 000 USD. To naprawdę dużo i faza ICO szybko zmierza do końca, ponieważ twardy limit ustalono na 17 000 000 USD.

W fazie przedsprzedaży, która rozpoczęła się 8 kwietnia, inwestorzy mogą pozyskać 30 000 000 000 tokenów $DOGEVERSE. To 15% całej podaży, która liczy sobie 200 000 000 000 monet $DOGEVERSE. Aktualnie za jeden token $DOGEVERSE zapłacić trzeba 0,00031 USD.

Fot. materiały partnera

Jest bardzo prawdopodobne, że po rynkowym debiucie cena monety wzrośnie. Wynika to z zastosowanego mechanizmu. Przede wszystkim Dogeverse wykorzystuje technologię pomostową. To token multichain łączący wiele popularnych ekosystemów. Oprócz Solany, która jest chętnie wybierana do tworzenia tokenów memowych, są to ekosystemy Ethereum, BNB Chain, Polygon, Avalanche i Base. Dzięki temu moneta trafi na większość giełd DEX i CEX. Obok szerszej dostępności to niższe koszty transakcji, co powinno sprzyjać wzrostowi ceny monety po publicznej emisji.

99Bitcoins – nowoczesna platforma do nauki o krypto

Platforma 99Bitcoins ma być pionierem coraz popularniejszej metody nauki, w której za postępy oferuje się nagrody (mechanika Learn-to-Earn). Nazwą projekt nawiązuje do Bitcoina, natomiast platforma ma służyć wszystkim inwestorom kryptowalutowym. Tak tym, którzy chcą inwestować w cyfrowe złoto, jak określa się BTC, ale także altcoiny, a wśród nich memecoiny.

Projekt jest szczytny, znana jest także sama marka, która pierwsze poradniki na temat krypto wprowadziła już przed dekadą. Naturalnie teraz jest to nauka w formie nowoczesnej, bazująca na stokenizowanej platformie, której sercem są tokeny $99BTC. Posiadacze monet mogą korzystać z treści premium, sygnałów tradingowych oraz zniżek na produkty i usługi partnerów. Użytkownik może więc upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Z jednej strony zdobywa i poszerza swoją wiedzę z branży krypto, dzięki czemu podejmuje bardziej racjonalne i przemyślane decyzje inwestycyjne. Z drugiej – jest za to nagradzany.

Fot. materiały partnera

Również projekt 99Bitcoins jest w fazie przedsprzedaży. Twórcom udało się już zebrać ponad 1 100 000 USD. Jest zrozumiałe, że po publicznej emisji ten użyteczny token może zyskać na wartości. Cena powinna też rosnąć wraz ze wzrostem Bitcoina, a większość nie ma wątpliwości, że w długiej perspektywie BTC będzie droższy.

Solana – znany altcoin z potencjałem do wzrostu

Solana to token, którego nie trzeba przedstawiać inwestorom kryptowalutowym. Sol zadebiutowała w 2020 roku, a już rok później, jesienią 2021 roku, tokeny $SOL osiągnęły wartość blisko 260 USD. Jednak upadek giełdy FTX przyczynił się do mocnych spadków do ceny nawet poniżej 10 USD za monetę $SOL. Był to wynik ogromnych inwestycji firmy Sama Bankmana-Frieda w Solanę oraz projekty w tym ekosystemie. Z kolei Fundacja Solana posiadała akcje FTX i tokeny FTT o równowartości kilku milionów USD.

Jednak dziś Solana wygląda znacznie lepiej. Wydaje się, że najgorsze token ma już za sobą. W rok Solana urosła o ponad 650%. Aktualnie za token $SOL zapłacić trzeba około 155 USD. Jest szansa, że w kolejnych miesiącach Solana ustanowi nowe ATH.

Fot. materiały partnera

Ekosystem Solany jest bardzo popularny pośród deweloperów. To środowisko cenione za wydajność, skalowalność i szybkość, a transakcje na Solanie będą jeszcze szybsze. Doświadczenia użytkownika są pozytywne do tego stopnia, że ze środowiska korzystać można nawet bez specjalistycznej wiedzy technicznej i doświadczenia. Atutem są też niskie opłaty transakcyjne. W Solanie szybko przybywa też pełnoetatowych programistów, co wskazuje na rozwój projektu.

W które tokeny zainwestować i jak zrobić to bezpiecznie?

Wszystkie powyższe projekty zwłaszcza w dłuższej perspektywie powinny przynieść inwestorowi zysk. W przypadku tokenów dostępnych w przedsprzedaży – Dogeverse i 99Bitcoins – atutem jest właśnie faza przedsprzedaży. Inwestowanie na tym etapie to mniejsze ryzyko, ponieważ jest ograniczone miejsce do spadków po publicznej emisji. Bardziej realne są wzrosty, nawet jeżeli są to tokeny o mniejszej użyteczności.

W przypadku Dogecoina i Solany są to monety dobrze znane inwestorom i dostępne na giełdach od wielu lat. To tokeny, które przeżyły silne wzrosty i mocne spadki. Zwłaszcza przykład Solany pokazuje, że projekt potrafił oprzeć się nawet mocnemu kryzysowi. Jednocześnie obie monety są użyteczne, a ich poziom wyceny znajduje się nadal dużo poniżej ATH.

Oczywiście należy mieć na uwadze, że kryptowaluty to aktywa spekulacyjne. Nawet przy tokenach o dużej użyteczności ogromne znaczenie ma sentyment inwestorów. Dlatego przede wszystkim należy pamiętać o podstawowej zasadzie inwestowania i właściwie zdywersyfikować swój portfel kryptowalutowy, naturalnie rozważając włączenie do niego tokenów $SOL, $DOGE, $99BTC i $DOGEVERSE.

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom