Wybraniec losu zamienił 5 w 670 tys. dolarów. To mogło przytrafić się każdemu z nas
Rynek kryptowalut słynie z wysokiego ryzyka inwestycyjnego. Jednak pewna grupa osób jest w stanie osiągać w tej branży naprawdę imponujące wyniki. Czasem jest to efekt dokładnej i długo opracowywanej strategii działania. Bywa też tak, że sukces to po prostu wynik szczęścia i tego, że ktoś w dobrym momencie dokonał właściwej transakcji. Tak też było w przypadku pewnego gracza, który na zakupie Ethervista (VISTA) zarobił całkiem pokaźną sumę. Co dokładnie zrobił trader?
Trader wyczarował 670 z 5 tysięcy dolarów. Jak tego dokonał?
Platforma analityczna blockchain Arkham opisała niedawno ciekawy przypadek inwestora, który zamienił dość skromny wkład w całkiem pokaźną kwotę. Trader najpierw zakupił token VISTA o wartości 5000 dolarów zaraz po uruchomieniu protokołu Ethervista. W ten sposób gracz nabył około 5% całkowitej podaży tokenów VISTA, które trafiły do obrotu 31 sierpnia. Następnie trader rozdzielił swoje akcje VISTA na siedem różnych portfeli. W szczytowym momencie, gdy kapitalizacja rynkowa tokena wzrosła do mniej więcej 30 mln dolarów. Trader sprzedał wszystkie tokeny VISTA, co przyniosło mu zysk w wysokości ponad 670 tys. dolarów.
Ceny VISTA wzrosła na początku września o kilkadziesiąt procent. 2 września token osiągnął wartość na poziomie 28,80 dolarów. Jednak odblokowanie płynności w kolejnych dniach spowodowała widoczną korektę. W momencie pisania tekstu VISTA kosztuje niewiele ponad 19 dolarów.
Platforma Ethervista, z którą powiązany jest token VISTA, jest swego rodzaju odpowiedzią Ethereum na platformę Pump.fun Solany, na której powstaje wiele nowych memecoinów. Jak informują twórcy Ethervista powstała, by wypełnić lukę w przestrzeni DeFi i konkurować z sieciami Solana, Base i Tron.
Uśmiech losu, czy przemyślana strategia?
Trudno ocenić, czy opisany trader miał po prostu dużo szczęścia, czy dobrą strategią. Na rynku kryptowalut niektórzy inwestorzy stosują tzw. strategię snajpera. Polega ona na tym, że najpierw trader rozgląda się za obiecującymi, nowymi projektami i analizuje, w które warto inwestować. Następnie, gdy tokeny wejdą na giełdy, czeka, aż zwiększą wartość, a następnie sprzedaje je z zyskiem. Dlaczego taktyka nawiązuje do snajperów? Jak wyjaśniają eksperci, chodzi o to, by strzelać mało, ale precyzyjnie jak snajper, a nie dużo i na oślep, jak nieopierzony nowicjusz.
Trzeba jednak przyznać, że czasem „strzelanie na oślep” również może pomóc ustrzelić cel. W zeszłym tygodniu opisaliśmy przypadek tradera, który za małe sumy kupował różne tanie monety z nadzieją, że przyniosą w końcu zyski. Większość zakupów okazywała się błędem, ale w końcu jeden strzał przyniósł sukces. Trader zakupił token MBAPPE za zaledwie 29 dolarów i zdążył go sprzedać z zyskiem, zanim okazało się, że to scam. Fuksiarz zarobił na tej transakcji aż 129 tys. dolarów w zaledwie 3 minuty.