Współzałożyciel Ethereum przesłał do Coinbase ETH o wartści 600 tys. USD. To już kolejny transfer na giełdy. Co oznacza ten ruch?

LONDON, ENGLAND - DECEMBER 08: Founder of Ethereum Vitalik Buterin during TechCrunch Disrupt London 2015 - Day 2 at Copper Box Arena on December 8, 2015 in London, England. (Photo by John Phillips/Getty Images for TechCrunch) *** Local Caption *** Vitalik Buterin

Jak informuje portal „Cointelegraph”, jedna z platform analitycznych blockchain wykryła, że z portfela współzałożyciela Ethereum wysłano 400 ETH o wartości 600 tys. USD do do giełdy Coinbase. To nie jedyna transakcja, z którą wiąże się Vitalika Buterina. Co może spowodować ten ruch?

Duże ilości Ethereum z portfela Buterina zdeponowane na Coinbase

Portfel powiązany z Vitalikiem Buterinem został oznaczony jako wysyłający do Coinbase 400 ETH o wartości około 600 000 dolarów. Detektywi Blockchain wykryli kilka transakcje z portfela powiązanego ze współzałożycielem Ethereum Vitalikiem Buterinem we wrześniu 2023 r., na łączną kwotę ponad 3,9 mln dolarów. Według Spot On Chain ostatnia transakcja Buterina jest jedną z serii depozytów ETH na scentralizowanych giełdach w ciągu ostatnich 10 dni. Platforma analityczna blockchain szacuje, że od 15 września Buterin zdeponował około 2421 ETH (3,94 mln dolarów). Według platformy 321 ETH Buterin zdeponował na Kraken, między 15 a 19 września. Ponadto przypuszcza się, żę Buterin zdeponował również łącznie 1700 ETH na rzecz Bitstamp w kilku transakcjach 17 i 20 września oraz 500 ETH na rzecz Paxos 2 września 19.

Zobacz też: Hossa nie będzie tak spektakularna jak wam się wydaje. Ekspert studzi emocje. Na co powinniśmy się przygotować?

Co może spowodować to działanie?

Seria transferów, które są łączone ze współzałożycielem Ethereum wywołały mieszaną reakcję społeczności kryptowalut oraz wiele spekulacji na temat przyczyn tego działania. Niektórzy zastanawiają się, czy jest to typowa korekta strategiczna, czy zwykłe rutynowe transakcje. Przynajmniej na ten moment ruch ten nie odbił się na kursie Ethereum, który obecnie wynosi około 1570 USD. Część osób odbiera ten ruch negatywnie, ponieważ sądzą, że może to zwiastować chęć sprzedaży przesłanych kryptowalut. Podejrzenia te wynikają z faktu, iż giełdy nie są najbezpieczniejszym miejscem na długoterminowe przechowywanie aktywów. Często dochodzi bowiem do ataków hakerskich na giełdy, a w skrajnych przypadkach do ich upadków.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze