Wieloryby interesują się potężnym, zacumowanym okrętem. Czy to czas na ruch kryptowaluty?
Ethereum (ETH), dziecko-cud Vitalika Buterina i druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, odnotowuje zauważalny wzrost zainteresowania ze strony największych inwestorów, potocznie nazywanych „wielorybami”. Nowa fala entuzjazmu zbiegła się w czasie z powolnym puchnięciem ceny kryptowaluty i zbliżeniem się do poziomu 2700 USD, tuż po zacumowaniu okrętu Bitcoin w porcie 50 000 USD.
Wieloryby interesują kryptowaluty Ethereum (ETH)
Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin Ethereum odnotowało ośmioprocentowy wzrost, który analitycy przypisują pozytywnym efektom imponujących wyników Bitcoina. Jednak w centrum ich uwagi znalazło się także zachowanie pewnego konkretnego wieloryba, który agresywnie gromadził Ethereum od początku lutego br.
Według szczegółowej analizy przeprowadzonej przez portal analityki na blockchainie, Lookonchain, „grubas” ten strategicznie nabył 39,9 tys. tokenów Ethereum o wartości około 99,5 mln USD po średniej cenie 2 492 USD za sztukę. Zakupów dokonano na kilku głównych giełdach, w tym Binance, Bybit, OKEx i Bitfinex.
Wieloryb następnie wykorzystał te zasoby, aby pożyczyć 56,8 miliona stablecoinów DAI od Spark, prawdopodobnie na kolejne wydatki lub zabezpieczenie innych pozycji. Ta strategia zajmowania długiej pozycji w ETH, finansowana pożyczonymi środkami, wskazuje na skalkulowany zakład, że cena Ethereum przewyższy koszt oprocentowania pożyczki i pozostanie powyżej progu likwidacji zabezpieczenia.
Zobacz też: Złoto i „cyfrowe złoto” spadają! Peter Schiff uważa, że to dobrze dla jednego z nich
W chwili pisania tego tekstu Ethereum kosztuje 2682 USD, a obserwatorzy rynku uważnie monitorują ruchy wielorybów w celu wskazania krótkoterminowego kierunku cen Ethereum. Działania takich wielorybów są często postrzegane jako istotne sygnały rynkowe, biorąc pod uwagę ich znaczący wpływ na płynność i ruchy cen.
Blockchain Ethereum szykuje się na wprowadzenie wkrótce propozycji wdrażającej tzw. proto-dank-sharding, która tu aktualizacja sieci docelowo ma doprowadzić do wyraźnego usprawnienia efektywności protokołu, w tym drastycznego obniżenia opłat za tzw. gaz, czyli prowizji. Panuje konsensus że będzie to bardzo bycze wydarzenie dla platformy Vitalika Buterina.
Może Cię zainteresować:
„Ethereum (ETH), dziecko-cud Vitalika Buterina”
hehe, raczej: overcomplicated Frankenstein 🙂