Vitalik Buterin przekazał 88 ETH na adopcję. Nie zgadniecie, czyją!

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, znany ze swojego zaangażowania w inicjatywy charytatywne, dokonał darowizny w wysokości 88 ETH (ok. 292 000 USD) na rzecz Khao Kheow Open Zoo w Tajlandii.

Tajlandzkie zoo jest domem dla hipopotama karłowatego o imieniu Moo Deng, który w ostatnich miesiącach zdobył olbrzymią popularność w mediach społecznościowych.

Moo Deng staje się viralem

Moo Deng, który urodził się 10 lipca br., zwrócił na siebie uwagę internautów już w wieku dwóch miesięcy. To właśnie wtedy zdjęcia z jego udziałem, które znalazły się na profilach w mediach społecznościowych tajlandzkiego zoo, stały się przebojem Internetu. Popularność młodego hipopotama sprawiła, że zoo zaczęło oferować gadżety z jego wizerunkiem, co przyciągnęło dodatkowych turystów i niemal podwoiło liczbę odwiedzających w drugiej połowie roku.

Teraz zaś Vitalik Buterin, poruszony historią Moo Denga, zdecydował się na symboliczną adopcję zwierzęcia, przekazując środki na jego utrzymanie oraz na budowę nowego, bardziej komfortowego wybiegu. W poście opublikowanym na platformie X przedsiębiorca napisał: „Dziękuję za ciepłe przyjęcie do rodziny i waszą pracę na rzecz dzikich zwierząt! Cieszę się, że mogę wspierać Moo Denga przez kolejne dwa lata i mam nadzieję, że moja darowizna pomoże w rozwoju projektu ochrony przyrody”.

źródło: X

Jak powszechnie wiadomo, świat kryptowalut nigdy nie śpi. Dlatego też w odpowiedzi na rosnącą popularność hipopotama stworzono memecoina MOODENG, który w założeniu miał wspierać finansowo zoo i działania na rzecz ochrony zwierząt. Po podaniu do publicznej wiadomości informacji o darowiźnie dokonanej przez Buterina wartość MOODENG w ciągu 24 godzin wzrosła o 70 proc. w ciągu 24 godzin, osiągając szczytowy poziom 0,2819 USD. W chwili, gdy przygotowywaliśmy niniejszy tekst do publikacji, wartość kryptowaaluty wynosiła 0.2694 USD.

Ciekawostką jest fakt, że twórcy tokena przekazali ponad 10 miliardów MOODENG na konto Buterina. Ten zdecydował się sprzedać je, przeznaczając uzyskane w ten sposób środki na cele charytatywne.

Dobroczynny potencjał kryptowalut

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy memecoiny wspierają szczytne cele. Na początku 2024 roku powstał projekt MIRA, inspirowany osobistą tragedią założyciela platformy Runway, Siqi Chena. U czteroletniej córka Chena, Miry, zdiagnozowano rzadki guzem mózgu. Dzięki wsparciu społeczności kryptowalutowej stworzono token, z którego połowę zasobów przekazano na badania nad tą chorobą.

Jak widać na powyższych przykładach, kryptowaluty mogą mieć pozytywny wpływ na otaczający nas świat. Sam Vitalik Buterin wielokrotnie wykorzystywał swoje zasoby do wspierania globalnych inicjatyw – np. w sierpniu br. przekazał 200 ETH na rzecz Animal Welfare Fund w ramach platformy Effective Altruism Funds. Jego zaangażowanie w adopcję Moo Denga i funkcjonowanie Khao Kheow Open Zoo stanowią kolejny krok w budowaniu świadomości na temat ochrony dzikich zwierząt i wykorzystania technologii blockchain do celów charytatywnych.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.