Tokeny, które w lipcu mogą zyskać na wartości
Czerwiec, który niestety przyniósł sporo spadków dla większości kryptowalut, powoli dobiega końca. Nowy miesiąc, to nowe wyzwania, ale i potencjalne szanse. Dlatego wielu użytkowników rynku zastanawia się, jak dobrze przygotować się na kolejne tygodnie. Sprawdzamy, które tokeny, zdaniem ekspertów, mogą zyskać na wartości w lipcu. Wśród nich są bardzo zróżnicowane propozycje.
Tokeny na każdą kieszeń, które w lipcu mogą wystrzelić
Tanie kryptowaluty, o wartości poniżej 1 dolara, to częsty wybór nie tylko nowicjuszy, ale również doświadczonych graczy. Tej grupie altcoinów przyjrzał się portal Finbold i wytypował trzy obiecujące tanie tokeny.
Analitycy wskazali w pierwszej kolejności Cardano. ADA, w momencie pisania tekstu, kosztuje zaledwie 0,39 dolara, co jest atrakcyjną ceną, jeśli weźmiemy pod uwagę możliwe odwrócenie trendu. Według popularnego analityka rynku krypto Alego Martineza Cardano jest jedną z tych monet, które może czekać rychłe odbicie. Martinez twierdzi, że wskaźnik TD Sequential ADA daje sygnał, że niebawem token zacznie odrabiać straty.
Kolejnym altcoinem, którego wskaźnik TD Sequential sugeruje możliwe odwrócenie trendu Shiba Inu (SHIB). Ponadto niedawno Elon Musk przywrócił temat ewentualnego akceptowania memecoinów jako środka płatniczego, co pomogło monecie zyskać na wartości. Między 24 a 25 czerwca SHIB zyskał niespełna 4%. W momencie pisania tekstu Shib kosztuje 0,00001731 dolara. To spadek o 3,03% w ujęciu tygodniowym. W ujęciu miesięcznym spadek wynosi 29,81%. Zatem jest co odrabiać.
Trzecim wyborem analityków jest Dogecoin (DOGE) potwierdził swoją odporność, wzrastając powyżej 0,12 USD pomimo znacznej przeceny z poprzednich dni. Tradera Tardigrade twierdzi, że token czeka „niesamowity wzrost” cen w przyszłości. Dobowy wzrost dla DOGE, między 24 a 25 czerwca, wyniósł 5,41%. W przedziale tygodniowym token zyskał 2,33%. Miesięczne straty dla DOGE wynoszą 27,40%.
Kryptowaluty AI rozpędzą się w lipcu?
W ostatnim czasie jednym z najbardziej dynamicznych sektorów rynku kryptowalut są tokeny AI. Analitycy wskazali kilka ciekawszych projektów, które mogą okazać się dobrym wyborem w najbliższej przyszłości i nie tylko.
Portal CoinGape zwrócił uwagę na fuzję kilku tokenów AI, która może przynieść znaczące wzrosty. Chodzi o połączenie tokenów takich jak AI Fetch.ai (FET), SingularityNET (AGIX) i Ocean Protocol (OCEAN). Celem fuzji jest stworzenie zunifikowanego, zdecentralizowanego ekosystemu AI.
Pierwsza faza fuzji polega na połączeniu tokenów na blockchainie Ethereum, gdzie AGIX i OCEAN tymczasowo połączą się z FET pod szyldem ASI. W tej fazie handel FET będzie kontynuowany nieprzerwanie w ramach tego samego tickera (symbolu). Druga faza obejmie wdrożenie członków społeczności, szczególnie tych, którzy zdecydowali się na samodzielne zarządzanie swoimi funduszami.
Obecnie wszystkie tokeny, które będą uczestniczyć w fuzji, doświadczają korekty. Analitycy prognozują, że fuzja tokenów ASI, która zintegruje Fetch.ai, SingularityNET i Ocean Protocol, stwarza znaczny potencjał wzrostu poprzez konsolidację zasobów i zwiększenie obecności na rynku.
Lipiec to miesiąc Bitcoina. Tak będzie i tym razem?
Niewykluczone, że lipiec zostanie zdominowany przez króla kryptowalut. Co na to wskazuje? Chociaż ostatnie tygodnie są dla Bitcoina wyjątkowo trudne, to historyczne dane dają nadzieję na odbicie w lipcu.
Dane CoinGlass pokazują, że od 2013 roku lipiec jest niezmiennie korzystnym miesiącem dla Bitcoina. Zwykle w tym miesiącu BTC notuje znaczące wzrosty. Średnio król kryptowalut osiągał w lipcu wzrost o 7,98%, podczas gdy mediana wzrostu wynosiła 9,6%. Najlepszy pod tym względem był lipiec 2020 r., kiedy Bitcoin odnotował imponujący wzrost o 24%. Wówczas była to zapowiedź kolejnego cyklu byków. Te dane dają inwestorom nową nadzieję na poprawę koniunktury w kolejnych miesiącach.
Analitycy CoinGlass szacują, że jeśli trend historyczny się powtórzy, to Bitcoin może odnotować wzrost od 10% do 25% do końca lipca. Warto jednak pamiętać, że prognozy te, choć zachęcające, nie stanowią gwarancji, a inwestorzy powinni zachować czujność na potencjalne wahania rynku.
Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.