Token polskiej giełdy zondacrypto wystrzelił jak rakieta! Czym jest kryptowaluta ZND?

Nie tylko Bitcoin (BTC) rośnie w astronomicznym tempie. Jak się okazuje, niedawno wprowadzony do obrotu token polskiej giełdy zondacrypto o tickerze ZND jest w ostatnich dniach jednym z najlepiej radzących sobie altcoinów (kryptowalut alternatywnych, innych niż Bitcoin). Token na moment powstawania tego artykułu zaliczył aprecjację niemal trzykrotną w przeciągu ostatnich 24-48 godzin, a jego kurs wynosi 0,80 USD (ok. 3,3 PLN po aktualnym kursie USD/PLN) za sztukę.

Zondacrypto wypuszcza swój token, altcoin robi furorę

Wprowadzenia tokenu giełdy zondacrypto do obrotu miało miejsce uroczyście i przy wielkich fanfarach w malowniczej europejskiej enklawie – Monako. Kryptowaluta ZND rozpoczęła notowania spokojnie, przy cenie ok. 0,20 PLN za sztukę i kapitalizacji całkowitej rzędu 10 mln dolarów amerykańskich.

Taki stan rzeczy utrzymywał się mniej więcej do połowy listopada, i to pomimo potężnego ruchu całego sektoru kryptowalut po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wówczas jednak, mniej więcej 12-13 dnia miesiąca, nastąpił pierwszy przełom: kurs ZND zaliczył aprecjację wynoszącą ponad 30%, a jego cena wypoziomowała na nowym pułapie ok. 0,30 dolara za monetę.

Okazało się, że była to jedynie zapowiedź nadchodzącego skoku i swoiste „nakręcanie sprężyny”. Giełda ogłosiła bowiem dwa dni temu pierwszą rundę spalań tokenów, w wyniku których kurczy się ich podaż w obrocie, a każda jednostka kryptowaluty staję się automatycznie bardziej wartościowa. Szum medialny spowodował, że inwestorzy i spekulanci rzucili się na zakupy, windując cenę tokena ZND blisko trzykrotnie – aktualne maksima to 0,83 USD za sztukę.

Na chwilę obecną cena kryptowaluty wynosi 0,80 USD, przy kapitalizacji całkowitej ok. 38 mln USD.

Kurs kryptowaluty ZND, źródło: Coingecko
Kurs kryptowaluty ZND, źródło: Coingecko

Jeżeli momentum się utrzyma, wkrótce możemy zobaczyć jeszcze wyższe poziomy cenowe.

Czym jest token ZND?

ZND to token użytkowy, który pełni wiele funkcji w ekosystemie zondacrypto. Jego głównym celem jest wspieranie użytkowników platformy oraz zachęcanie ich do większej aktywności na giełdzie. Rozdawany jest też w formie różnorakich nagród, jak staking czy airdrop związany z pierwszymi notowaniami.

Korzyści z posiadania ZND obejmują:

  1. Obniżki opłat transakcyjnych: Użytkownicy posiadający ZND mogą korzystać z preferencyjnych stawek na transakcje. To szczególnie korzystne dla traderów dokonujących częstych operacji.
  2. Płatności w systemie zondacrypto Pay: ZND jest akceptowany jako jedna z form płatności w systemie zondacrypto Pay, co ułatwia użytkownikom szybkie i wygodne przejścia między kryptowalutami a walutami fiducjarnymi.
  3. Dostęp do ekskluzywnych funkcji: Posiadacze tokenów ZND mogą korzystać z zaawansowanych narzędzi, takich jak raporty analityczne, zaawansowane zlecenia handlowe czy dostęp do wczesnych wersji nowych produktów.
  4. Ekskluzywne promocje: ZND otwiera drzwi do specjalnych promocji, konkursów oraz bonusów oferowanych przez platformę.

Jednym z ciekawszych aspektów ZND jest wbudowany w projekt mechanizm spalania. Regularnie wycofywanych jest część tokenów z obiegu, co ma na celu zmniejszenie ich podaży w obrocie, co w efekcie zwiększa (ceteris paribus) wartość każdej sztuki kryptowaluty.

ZND jako element strategii rozwoju zondacrypto

zondacrypto to giełda z korzeniami w Polsce, która od lat buduje swoją pozycję jako jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut w Europie. Dzięki rodzimym fundamentom oraz dynamicznej ekspansji na rynki międzynarodowe, platforma przyciągnęła już ponad milion użytkowników i stale inwestuje w rozwój swoich usług w celu zachęcenia kolejnych. Wprowadzenie na rynek swojej autorskiej kryptowaluty, ZND, ma na celu ten proces zdecydowanie przyspieszyć.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.