Tether nie zwalnia tempa. Za firmą udany audyt, a przed nią – kolejne inwestycje

Tether, firma stojąca za stablecoinem USDT, ogłosiła pomyślne zakończenie audytu Systemu i Kontroli Organizacji 2 (SOC).

Audyt opracowany przez American Institute of Certified Accountants (AICPA) jest najwyższym poziomem zgodności bezpieczeństwa, jaki może osiągnąć organizacja.

Przydatny audyt

„Badanie audytowe SOC 2 Type 1 jest złotym standardem zgodności w zakresie bezpieczeństwa opracowanym przez AICPA i podkreśla pozycję Tether jako lidera branży zaangażowanego w dostarczanie bezpiecznych doświadczeń” – podkreśliła firma w opublikowanym komunikacie.

Przedstawiciele przedsiębiorstwa na każdym podkreśają swoje zaangażowanie w utrzymanie wysokich standardów, zobowiązując się do corocznego poddawania się egzaminom SOC 2. Zapewniają również 2, że jego praktyki bezpieczeństwa działają zgodnie z najwyższymi standardami. Firma stwierdziła też, że nie może się doczekać uzyskania certyfikatu SOC typu 2 do 2025 roku. Audyt ten ocenia efektywność operacyjną firmy w okresie 12 miesięcy.

Warto też odnotować, że w najbliższym czasie Tether planuje rozszerzenie swojej działalności poza stablecoiny. Firma planuje też wydać 500 milionów dolarów na budowę zakładów wydobywczych Bitcoin w Urugwaju, Salwadorze i Paragwaju. Dyrektor generalny Tether, Paolo Ardoino, poinformował, że przedsiębiorstwo planuje zwiększyć swoją moc obliczeniową do 1 proc. sieci wydobywczej BTC. Nowe lokalizacje wydobywcze będą mogły pochwalić się mocą od 40 do 70 megawatów, a także będą obejmować instrument finansowania dłużnego o wartości 610 milionów dolarów rozszerzony na Northern Data Group.

Zobacz też: Dobrze już było. Oto wnioski z najnowszego raportu NBP o rynku nieruchomości

Tether i jego ambitne plany

Wiadomo już, że firma planuje zwiększyć swoją bezpośrednią zdolność wydobywczą do 450 megawatów do końca 2025 roku. Podmiot rozważa również utworzenie oddzielnego obiektu o mocy 300 megawatów. Obiekty te są umieszczane w kontenerach, dzięki czemu można je przenosić w przypadku zmiany cen energii elektrycznej.

– Górnictwo jest dla nas czymś, czego musimy się uczyć i rozwijać z czasem. Nie spieszy nam się do tego, by osiągnąć cel, jakim jest stanie się największym podmiotem wydobywczym na świecie – dodał Ardoino.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze