Ta kryptowaluta przez zanurkowała o 77% ale wszystko wskazuje na to, że odbije!

Ta kryptowaluta przez zanurkowała o 77% ale wszystko wskazuje na to, że odbije!

Mimo trwającej wyprzedaży altcoinów i spadku udziału w rynku na rzecz konkurencji, kryptowaluta Polygon (POL) pokazuje oznaki potencjalnego odwrócenia trendu. Jednocześnie sieć odnotowuje dynamiczny wzrost aktywności w segmencie stablecoinów.

Kryptowaluta Polygon pod presją konkurencji

Dzisiaj kurs Polygon spadł do najniższego poziomu od 9 kwietnia — osiągając minimum na poziomie 0,1732 USD. Oznacza to spadek o ponad 77% względem szczytu z grudnia 2023 roku. Wyprzedaż nie dotyczy wyłącznie POL — wpisuje się w szerszy trend spadkowy na rynku altcoinów. Jednak w przypadku Polygonu presja jest dodatkowo wzmacniana przez rosnącą konkurencję. W ostatnich 30 dniach zdecentralizowane giełdy (DEX-y) działające w sieci Polygon przetworzyły transakcje o wartości 3,82 miliarda dolarów. Dla porównania — konkurencyjny łańcuch Base, należący do Coinbase, zanotował ponad 29 miliardów USD w tym samym okresie, a Arbitrum — 18,9 miliarda. Nowi gracze, jak Hyperliquid czy Sui, także prześcignęli Polygon pod względem obrotów DEX, co dodatkowo osłabia jego pozycję w segmencie L2 i L1.

Stablecoiny ratują sytuację

Pozytywnym sygnałem jest natomiast dynamiczny wzrost aktywności stablecoinów na Polygonie. W ciągu ostatnich 30 dni ich łączna podaż wzrosła o 10%, osiągając ponad 2,3 miliarda dolarów. Co więcej, liczba transakcji stablecoinami wzrosła aż o 44% — do 81,1 miliona. Skorygowana wartość obrotów stablecoinami zwiększyła się o 35% i wynosi obecnie 52 miliardy dolarów. Większość tej aktywności generuje Binance, a także Polymarket — popularna platforma rynku predykcyjnego, która opiera się na stablecoinach jako głównym medium rozliczeń.

Analiza techniczna

Z technicznego punktu widzenia Polygon zbliża się do kluczowego wsparcia na poziomie 0,1500 USD. Ten sam poziom był lokalnym dołkiem w kwietniu, po którym POL odbił się do 0,2754 USD w maju. Obecne cofnięcie poniżej 50-dniowej średniej kroczącej niepokoi część inwestorów, ale jeśli cena utrzyma się powyżej wsparcia na 0,1500 USD, może uformować klasyczny układ podwójnego dna — popularny sygnał odwrócenia trendu w analizie technicznej. Jeśli ten scenariusz się zrealizuje, kolejnym celem wzrostowym będzie tzw. linia szyi, czyli rejon 0,2757 USD. Z drugiej strony, wyraźne przebicie w dół mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków. Pamiętajmy jednak o tym, że szybki wzrost adopcji stablecoinów daje inwestorom powody do ostrożnego optymizmu. Jeśli wsparcie na 0,1500 USD się obroni, POL może skorzystać na poprawie nastrojów na rynku i ponownie przetestować wyższe poziomy. Czy tak się stanie? Dowiemy się niebawem!

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.