Szósta kryptowaluta świata na rozdrożu. Ważą się losy jej cenowego trendu. W którą pójdzie stronę?

Solana znalazła się w strefie krytycznej – jej cena spadła do poziomu „realized price”, czyli średniego kosztu zakupu SOL przez inwestorów. To właśnie on w przeszłości wyznaczał granicę między hossą a bessą. Czy czeka nas gwałtowne odbicie, czy może SOL zanurkuje jeszcze głębiej, sięgając dna absolutnego?

Realized price – dlaczego to tak ważne?

Realized price to wskaźnik, który pozwala określić, czy inwestorzy są na plusie, czy na minusie. Jeśli cena utrzymuje się powyżej, większość posiadaczy SOL ma zyski i tendencję do hodlowania. Gdy jednak cena spada poniżej tego poziomu, pojawia się presja sprzedażowa. To z kolei bywa zapowiedzią spadków.

Solana w ostatnich dniach zaliczyła pogłębienie korekty, tracąc ponad 15% wartości w ciągu tygodnia. Aktualnie kurs SOL wynosi 142 dolary, co oznacza, że kryptowaluta znajduje się tylko delikatnie nad poziomem realized price.

Podobna sytuacja miała już miejsce w 2022 roku. Wówczas Solana przez kilka miesięcy walczyła o utrzymanie wspomnianego pułapu. Wtedy jednak popyt nie wytrzymał presji i SOL pogłębiła spadki, rozpoczynając przewlekłą bessę. Dopiero pod koniec 2023 roku cena wróciła powyżej tego poziomu, sygnalizując odrodzenie trendu wzrostowego.

Co dalej z kryptowalutą Solana?

Analitycy zwracają uwagę, że i tym razem reakcja rynku właśnie w tym miejscu wykresu jest absolutnie kluczowa. Jeśli Solana przez dłuższą chwilę utrzyma się powyżej 133 dolarów, może to oznaczać powrót do wzrostów i okazję do zakupów. Co jeśli jednak kurs na dobre spadnie poniżej? Prawdopodobne pogłębienie korekty i dalsze spadki. Z tym w stu procentach zgodni są chociażby analitycy firmy Glassnode.

Wykres SOL/USD na przestrzeni ostatniego miesiąca / TradingView

W którą stronę pójdzie jedna z największych ubiegłorocznych gwiazd na scenie krypto? Solana znalazła się w miejscu, od którego mogą zależeć jej losy na długie miesiące.

W tym wszystkim tli się iskierka nadziei. Po odejściu Gary’ego Genslera z SEC nowy przewodniczący Paul Atkins ma zdecydowanie bardziej pro-kryptowalutowe podejście. Możliwe, że zmiana przywództwa otworzy drzwi do zatwierdzenia ETF-ów na Solanę, co mogłoby być dla projektu przełomowym momentem.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.