Starożytny wieloryb Ethereum realizuje zyski po ośmiu latach. To sygnał dla reszty, by zwijać się, póki czas?
Ethereum, choć przebił 3 tys. dolarów, to w porównaniu do reszty stawki, w tym cyklu jego wyniki wyglądają co najwyżej średnio. Dodatkowo token często zmaga się z dużymi dziennymi wahaniami wartości. Po kryptowalucie, która kilka lat temu w trakcie hossy była jednym z największych odkryć, wielu spodziewało się więcej. Dlatego pojawia się coraz więcej wątpliwości, które dodatkowo wzmacniają niejasne ruchy wielorybów. Jeden z nich przebudził się właśnie po 8 latach uśpienia i zaczął sprzedawać ETH.
Starożytny wieloryb Ethereum sprzedaje po ośmiu latach uśpienia
Ruchy tzw. wielorybów to cenna wskazówka odnośnie ewentualnych przyszłych zdarzeń na rynku kryptowalut. Szczególnie teraz warto przyglądać się dużym graczom, by nie przegapić czegoś ważnego. W ostatnich godzinach uwagę rynku przykuła historia pewnego starożytnego wieloryba Ethereum.
Ten nieznany posiadacz ETH, według danych platformy Lookonchain, zgromadził 398 889 ETH między 18 stycznia a 10 marca 2016 r. Wówczas za jeden token Ethereum płacił średnio około 6 dolarów za. Za wystkie kupione monety cyfrowe wieloryb zapłacił łącznie około 2,4 miliona dolarów. Po tych zakupach przez osiem długich lat starożytny wieloryb pozostawał nieaktywny i najwyraźniej przyjął strategię HODL.
Na początku miesiąca, dokładnie 7 listopada, ten duży posiadacz powrócił na rynek i zaczął sprzedawać swoje tokeny ETH. W tamtym momencie miesiąca kryptowaluta znajdowała się w przedziale od 2600 do 2800 dolarów. Od swojego przebudzenia wieloryb portfela, w którym było 398 889 ETH, sprzedał 73 356 ETH o wartości około 224,42 mln dolarów. Zatem w porównaniu do pierwotniej kwoty, która wydał niegdyś na ETH, zyskał około 222,02 mln. W jego posiadaniu wciąż jest 325 533 tokenów, a ich wartość według obecnych cen to około 1,3 miliarda dolarów.
Nie ma się czego obawiać?
Ta historia jest bardzo niejasna. Z jednej strony, jeśli weźmiemy pod uwagę kwotę, jaką wieloryb wydał osiem lat na ETH, to i tak sprzedając je na początku listopada, zyskał bardzo dużo. Z drugiej strony niedługo później wartość ETH przekroczyła 3 tys. dolarów, a w momencie pisania tekstu jeden token jest wart ponad 3300 dolarów. W ciągu ostatniego tygodnia ETH zyskał ponad 8% na wartości. Z kolei przez ostatnie 30 dni zwiększył swoją wartość o 26,43%. Jednak nawet ta cena, to wciąż znaczniej mniej niż ATH kryptowaluty.
Dlatego ruchy tego dużego posiadacza zastanawiają rynek. Zwykle wieloryby realizują zyski w najlepszych momentach, gdy cena danej monety wyraźnie rośnie. Z jednej strony pojawiają się domysły, że ten gracz po prostu przegapił właściwy moment. Z drugiej analitycy przypuszczają, że w tej sytuacji właściciel portfela zwyczajnie zapomniał o swoich zakupach sprzed lat i przypomniał sobie o nich, teraz gdy o kryptowalutach jest głośno nawet w tradycyjnych mediach.
„Analitycy przypuszczają, że w tej sytuacji właściciel portfela zwyczajnie zapomniał o swoich zakupach sprzed lat”.
Większego kretynizmu dawno nie czytałem. To chyba nie „analitycy” postawili taką tezę, ale budowlańcy lub gospodynie domowe.