Pilne: Branża kryptowalut sponsoruje polityków!

polityków

Ripple od lat aktywnie działa na rzecz zmiany podejścia polityków do kryptowalut w USA. To właśnie m.in. z tych powodów Fairshake PAC, wspierany m.in. przez Ripple, Coinbase, Jump Crypto oraz Andreessen Horowitz odegrał kluczową rolę w tegorocznych wyborach. Komitet wsparł finansowo kampanie kandydatów, którzy opowiadają się za przyjaznymi regulacjami dla rynku blockchain. Według informacji udostępnionych przez Fairshake, w 2024 roku około dwie trzecie wspieranych przez PAC kandydatów uzyskało miejsca w Kongresie. Dzięki temu powstał nowy klimat polityczny, który jest bardziej otwarty na technologie cyfrowe. Jak podkreśla CEO Ripple, Brad Garlinghouse – kolejne fundusze mają być wykorzystane na rzecz promocji kandydatów, którzy są prokrypto! Kapitał ma być wykorzystany podczas wyborów do Senatu w Ohio, gdzie celem będzie pokonanie Sherroda Browna – znanego przeciwnika kryptowalut.

Czy Ripple otworzy nowy rozdział dla polityków?

Wybory z 2024 roku przyniosły Republikanom kontrolę nad prezydenturą, Senatem i Izbą Reprezentantów, co (po raz pierwszy od 2017 roku) zapewniło partii pełnię władzy. Zdaniem analityków, nowe rozdanie polityczne może przynieść priorytetowe traktowanie projektów ustaw takich jak Financial Innovation and Technology for the 21st Century Act czy regulacje dotyczące stablecoinów. Niemniej jednak, mimo zwycięstwa Republikanów Fairshake PAC deklaruje wsparcie kandydatów z obu stron politycznej barykady podkreślając, że chodzi przede wszystkim o promowanie przyjaznych regulacji, niezależnie od przynależności partyjnej.

Źródło: https://x.com/bgarlinghouse/status/1861418224782581966

Przykładem jest dywersyfikacja wsparcia przez czołowe postaci Ripple. Konkretnie – Brad Garlinghouse skupia się na ogólnym wsparciu branży, natomiast współzałożyciel firmy – Chris Larsen przekazał 12 milionów dolarów na kampanię Demokratki Kamali Harris. Pytanie brzmi, czy Larsen jest masochistą, czy fanem utopii?

Wpływ Ripple na przyszłość sektora krypto

Jak widać Ripple konsekwentnie udowadnia, że wpływ sektora kryptowalut na politykę w USA rośnie. Dzięki takim inicjatywom jak wsparcie Fairshake PAC, firmy blockchainowe zyskują głos w debacie nad kształtem regulacji. Nadchodzące wybory w 2026 roku, podczas których Amerykanie wybiorą całą Izbę Reprezentantów i jedną trzecią Senatu, będą kolejną okazją do dalszego wspierania proinnowacyjnych kandydatów. Sama kwestia regulacji staje się coraz bardziej palącym tematem, a działania Ripple mogą być kluczowe w tworzeniu przyjaznego środowiska dla rozwoju technologii blockchain w USA. Wspieranie polityków, którzy rozumieją potrzeby tej branży, to strategia, która może przynieść korzyści zarówno inwestorom, jak i zwykłym użytkownikom rynku. Warto w tym miejscu napomknąć o obecnej sytuacji w Polsce. Sławomir Mentzen, lider Konfederacji i oficjalny kandydat na prezydenta, rozwija swoją kampanię o zaskakujące postulaty skierowane do inwestorów kryptowalutowych. W serii propozycji gospodarczych zapowiedział m.in. zwolnienie sprzedaży kryptowalut z podatku dochodowego oraz utworzenie bitcoinowej rezerwy strategicznej. Czy projekty z Polski również powinny wesprzeć jego kandydaturę? Dajcie znać w komentarzach!

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.