Nieoczywiste altcoiny z dużym potencjałem, które warto obserwować w najbliższym czasie
Rynek kryptowalut znajduje się w fazie, która tworzy wiele możliwości wyboru i strategii. Jednak odnalezienie się morzu projektów może przyprawiać o ból głowy. W niniejszym artykule analizujemy altcoiny, które w ostatnich tygodniach wyróżniają się pod pewnym względami lub w niedalekiej przyszłości mogą osiągnąć kamienie milowe.
Chainlink pokazuje, że altcoiny również mają potencjał
Altcoiny mają zarówno zagorzałych zwolenników jak i przeciwników. To jeden z tych sporów, który zapewne nigdy nie zostanie rozstrzygnięty. Rynek alternatywnych kryptowalut oferuje tyle możliwości, że mimo wszystko wydaje się, że nie warto ignorować wszystkich projektów. Jednym a altów, który w ostatnich tygodniach zwraca szczególną uwagę analityków jest Chainlink.
Według danych firmy analitycznej Santiment LINK w ciągu maja odnotował imponujący wzrost wartość o mniej więcej 30%. W momencie pisania tekstu token utrzymuje cenę powyżej 17 dolarów. To najwyższy poziom od 6 tygodni. Najnowsze dane pokazują również, że stosunek transakcji zyskownych do transakcji przynoszących straty na LINK wynosi 11 do 1, co stanowi najkorzystniejszy stosunek od 8 grudnia 2022 r.
W poście z 22 maja na X Santiment określił Chainlink jako sieć o „najbardziej znaczących dziennych wskaźnikach aktywności rozwojowej w ciągu ostatnich 30 dni” wśród najpopularniejszych monet powiązanych z ERC-20.
Stabilna pozycja LINK powoduje, że analitycy i traderze są optymistycznie nastawienie co do przyszłości token. Entuzjasta kryptowalut z X o nicku Red Pill, uważa, że LINK jest „znacznie zaniżony”. Z kolei trader Mister Crypto, wyraził przekonanie, że Chainlink z łatwością przekroczy granicę 50 dolarów podczas tej hossy.
Dwie kryptowaluty w walce o kamień milowy
Kolejne dwie ciekawe propozycje wytypował portal Finbold. Chodzi o NEAR Protocol oraz Polygon MATIC, które są bardzo blisko osiągnięcia kapitalizacji rynkowej na poziomie 10 mld dolarów. Głównie z tego względu, ale nie tylko, analitycy postanowili bacznie przyglądać się śię tym tokenom.
Jak wskazuje portal NEAR skupia się w ostatnim czasie na demokratyzacji sieci, implementowaniu sztucznej inteligencji i zwiększaniu skalowalności, w tym shardingu, co wzmacnia jej pozycję rynkową. Ponadto uwagę przykuwa dość silna odporność altcoina na wahania rynkowe. W ujęciu miesięcznym NEAR zyskał około 13%. Natomiast od początku roku aż 113%. Kapitalizacja rynkowa kryptowaluty wynosi 8,42 miliarda USD
Portal zwraca również uwagę na wskaźniki techniczne, które wyglądają obiecująco. NEAR znacznie przekracza 200-dniową prostą średnią kroczącą (SMA), która w ostatnich dniach waha się pomiędzy 6,71 a 8,68 dolarów. Następny poziom oporu to 9,59 USD, a przełamanie go może pomóc w dotarciu do 11,56 USD.
Z kolei Polygon (MATIC) zyskuje zainteresowanie dzięki przyjaznym dla użytkownika rozwiązaniom skalującym Ethereum (ETH). Jednak MATIC radzi sobie słabiej od NEAR. W ujęciu tygodniowym, na dzień 25 maja, token odnotował skromny 3% wzrost. Kapitalizacja rynkowa tokena wynosi 7,10 miliarda USD. Według analityków, aby osiągnąć kapitalizację rynkową na poziomie 10 miliardów dolarów, Polygon musi utrzymać swój rozwój. Kluczowe będzie zatem kontynuowanie działań nakierowanych na postęp technologiczny i strategiczne partnerstwa.
Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.