Czy opłaca się kopać kryptowaluty z użyciem Tesli 3?

Pewien właściciel Tesli 3 znalazł dla swojego auta nowe zastosowanie…

Tesla została użyta do kopania kryptowalut

Jak czytamy w raporcie opublikowanym przez CNBC, Siraj Raval z powodzeniem kopie ETH z wykorzystaniem energii otrzymywanej ze swojej Tesli 3 z 2018 roku.

Raval ujawnił, że udało mu się podłączyć procesory graficzne (GPU) do akumulatora samochodu. Na swoim laptopie uruchamia bezpłatne oprogramowanie do wydobywania bitcoinów. Samochód dostarcza energii, dzięki podłączeniu potrzebnej infrastruktury do znajdującego się w nim gniazda.

W tym miejscu wypada wyraźnie podkreślić, że głównym komponentem miningu z Teslą jest wykorzystanie generowanej przez jej akumulator energii.

tesla mining 2
źródło: link

Co ciekawe, Raval nie jest jedynym, który eksperymentuje z kopaniem kryptowalut z wykorzystaniem auta elektrycznego. Jak podało CNBC, inny dumny właściciel Tesli, Chris Allessi, już w 2018 roku próbował wydobywać za pomocą swojego samochodu takie aktywa cyfrowe, jak bitcoin, ethereum i monero. Udało mu się wówczas podłączyć do auta Antminera S9 od Bitmain.

Czy kopanie kryptowalut przy użyciu energii Tesli jest opłacalne?

Wydobywanie jest integralnym aspektem świata kryptowalut. Uruchamiając dedykowane oprogramowanie, wspierając procesy walidacji transakcji oraz gwarantując integralność i bezpieczeństwo sieci, górnicy mogą zdobywać nowe monety.

Teslę Model 3 z 2018 r. można aktualnie kupić za około 40 000 USD. Problem w tym, że w efekcie majstrowania przy oprogramowania auta właściciele narażają się na ryzyko utraty gwarancji przy zyskach szacowanych średnio na poziomie poniżej 1000 USD miesięcznie. Czy gra jest warta świeczki?

W przypadku Ravala kopanie kryptowalut z użyciem energii z Tesli 3 miało okazać się rentowne. Bohater historii wyznał, że pod koniec 2021 r. udawało mu się wydobywać ETH na poziomie 400 – 800 USD miesięcznie. Co więcej, Raval wspomniał o tym, że pozyskane ETH wrzucał na staking, co miało zapewnić mu dodatkowy, pasywny dochód. Zapewnił również, że zamiast wymieniać wykopane zasoby na dolary, skupia się raczej na ich akumulacji w ramach swojego portfela.

Może Cię zainteresować:

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.