Kto pogoni kota psim memecoinom?
Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.
$MEW, nowy memecoin na Solanie, zalicza imponujący wzrost o 439% w ciągu tygodnia. Wiele wskazuje na to, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Wartość tokena Cat in a Dog’s world wzrosła o mniej więcej 50% w ciągu jednej doby.
Wygląda na to, że kot doskonale się odnalazł w psim świecie. Jednak nie tylko on może zagrozić scenie zdominowanej przez psią rodzinę. Ostatnio podobne ambicje, wykazywał też memowy leniwiec. I nie mówimy tu o Slerf, który na razie zdobywa głównie złą sławę, ale o Slothana – ten jeszcze niczym się nie naraził.
Skąd ten boom?
Kluczem do sukcesu memecoinów są media społecznościowe i wsparcie użytkowników.
Memecoiny na Solanie w ostatnim czasie przyciągają uwagę inwestorów, co przekłada się na imponujące wzrosty cen. Wartość takich tokenów jak Bonk czy Book of Meme poszła w górę aż o 1000%. W całym tym zamieszaniu wciąż pojawiają się nowe projekty.
Niedawno debiutował koci memecoin na Solanie, Cat in a Dog’s World ($MEW).
To dopiero poczatek
Wartość tokena $MEW wynosi obecnie 0,0076 USD. Ta zwyżka zbiega się w czasie z rosnącym zainteresowaniem całym segmentem memecoinów, szczególnie w ekosystemie Solana. Pozostałe blockchainy jednak nie chcą zostawać w tyle. W imieniu Ethereum dzielnie walczy Dogecoin20, a na blockchainie Base bryluje token BASE Party. Choć przykłady Dogwifhat czy Bonk pokazują, że memecoiny to wciąż sektor zdominowany przez psy, inne stworzenia nie dają za wygraną, i na razie dobrze im idzie. $MEW to jeden z nielicznych kocich tokenów, ale wejście na rynek miał iście smocze.
Zwyżka ceny nastąpiła, jak zwykle, w oczekiwaniu na notowania na giełdzie. Platforma Bitget we środę 3 kwietnia ogłosiła, że umieści $MEW na liście. Zaraz potem wartość tokena Cat in Dog’s World wzrosła o 50% do 0,00986 USD. Tego samego dnia jednak spadła prawie do wartości początkowej. Mimo tych strat $MEW wciąż jest wart o ponad 400% więcej niż w ubiegłym tygodniu.
Triumf Solany w cieniu kontrowersji
Z uwagi na niskie koszty transakcji i zawrotną prędkość Solana stała się wyborem numer jeden dla traderów i twórców memecoinów. Wzrost popularności blockchaina pociągnął za sobą zwyżkę ceny tokenów takich jak Dogwifhat ($WIF) czy Bonk ($BONK).
Nie obywa się jednak bez kontrowersji. Niedawno Solana stała się obiektem krytyki ze względu na wysyp projektów, których twórcy posługiwali się rasistowskim językiem.
Założyciel Solany, Anatolij Jakowenko, wraz z pozostałymi współzałożycielami blockchaina, potępił to zjawisko. Przy okazji przestrzegł użytkowników, by ostrożnie podchodzili do nowych projektów i nie lokowali kapitału w przedsprzedażach o wątpliwej reputacji.
Warto pamiętać, że wspierając projekty, dajemy sygnał twórcom, co się podoba. Dlatego wspierając memecoiny o rasistowskim charakterze, możemy przykładać się do powstawania kolejnych.
Ulotny urok memecoinów
Mimo imponujących wzrostów segment memecoinów wciąż należy do mocno niestabilnych. Początkowy entuzjazm często zanika, a token traci na wartości równie szybko, jak jej nabrał.
Dlatego dobrze jest zajrzeć nieco głębiej i zorientować się, jaki zespół stoi za danym memecoinem, jak wygląda strategia promowania go w mediach społecznościowych, i czy jest przewidziana jakaś wartość użytkowa, jeśli nie teraz, to w przyszłości.
Dalekowzroczne plany ze stakingiem w tle
To właśnie plany na przyszłość stanowią o tym, jak długo memecoin utrzyma zainteresowanie społeczności. To, co śmieszy na początku, szybko się znudzi, a wtedy pozostaje umiejętność żonglowania uwagą i zaciekawieniem odbiorców, by nie chcieli zbyt szybko pozbywać się kupionych tokenów.
Z tego powodu coraz więcej memecoinów uwzględnia w tokenomice program stakingu, który zachęca do zatrzymania coinów w portfelu w zamian za obietnicę nagród lub zysków z airdropu. Tak właśnie kombinują twórcy takich memecoinów jak Smog, który w dodatku do obietnicy lukratywnego airdropu ma w zanadrzu jeszcze szereg wyzwań i questów. W końcu istnieje więcej niż jeden sposób na trzymanie widowni w napięciu.
Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.
Może Cię zainteresować:
Ceterum censeo, szitkojnom pogoni kota Lightning Network.