Jak tym razem halving może wpłynąć na cenę Bitcoina?

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Halving Bitcoina to wydarzenie, które jest jednym z najbardziej znaczących i elektryzujących momentów w ekosystemie kryptowalut. Mechanizm, który jest wbudowany w kod Bitcoina, ruszy już za 17 dni. Ma on kluczowe znaczenie dla utrzymania wartości poprzez ograniczenie podaży BTC. W związku ze zbliżającym się halvingiem wielu inwestorów zadaje sobie pytanie: jak wpłynie on na przyszłą cenę Bitcoina? Czy zobaczymy kolejny historyczny wzrost? A może rynek zareaguje inaczej, niż oczekiwano? Jak halving wpłynie na altcoiny pokroju Green Bitcoin? W tym artykule przyjrzymy się obecnym warunkom rynkowym, by spróbowac ocenić, jakich efektów halvingu możemy się spodziewać.

Fot. materiały partnera

Czemu halving Bitcoin jest tak ważnym wydarzeniem?

Halving Bitcoin to zdarzenie, które następuje co około cztery lata i polega na zmniejszeniu o połowę nagrody, którą górnicy otrzymują za wydobycie nowego bloku w sieci Bitcoin. Mechanizm został zaprojektowany w celu kontrolowania podaży nowych monet. W ten sposób BTC imituje złoto i jego wydobywanie, które z czasem staje się coraz trudniejsze i mniej opłacalne. Halving wpływa na podaż Bitcoina, zmniejszając tempo, w jakim nowe monety są wprowadzane do obiegu. Teoretycznie może to prowadzić do wzrostu ceny, jeśli popyt się utrzyma lub zwiększy.

Ten element Bitcoina, mający na celu zachowanie jego wartości przez ograniczenie podaży z perspektywy czasu sprawdził się doskonale. Wzrost wartości BTC przez kilkanaście lat jego działalności był gargantuiczny. W obecnej sytuacji rynkowej, gdy fundusze ETF zgarniają większość wykopanych monet, popyt na BTC jest gigantyczny.

W ostatnim tygodniu marca, według danych CoinDesk, zakupy ETF wyniosły netto 862 milionów dolarów. To około 13 tysięcy Bitcoinów. Obecnie zaledwie około 6000 BTC jest wykopywanych tygodniowo. Za kilkanaście dni ta liczba zmniejszy się o połowę. Może to spowodować znaczny wzrost ceny, jeśli popyt utrzyma się na dotychczasowym poziomie. Prawdopobodnie wpłynie też to na inne cyfrowe waluty, jako to miało miejsce w przeszłości.    

Eko alternatywa: Green Bitcoin

Sama idea kopania Bitcoina nie podoba się osobom, które stawiają ekologię na pierwszym miejscu. Proces ten zużywa olbrzymie ilości energii i wymaga mnóstwa kosztownego sprzętu. Zgodnie z danymi RMI.org szacuje się, że sam Bitcoin zużywa 127 terawatogodzin (TWh) rocznie — więcej niż wiele całych krajów, na przykład Norwegia.

Fot. materiały partnera

Kup Green Bitcoin

Szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych działalność związana z kopaniem kryptowalut emituje od 25 do 50 milionów ton CO2 rocznie. Dla porównania, jeden międzykontynentalny lot w obie strony to około tona wyemitowanego CO2.

Green Bitcoin przedstawia się więc jako ekologiczne uzupełnienie dla klasycznego Bitcoina, integrując zalety najbardziej znanej waluty cyfrowej z zielonymi projektami sieci Ethereum. Ta inicjatywa powstała w odpowiedzi na coraz większe oczekiwania rynku dotyczące inwestycji łączących rentowność z troską o środowisko. Poprzez zastąpienie tradycyjnego i energochłonnego mechanizmu Proof of Work (PoW) przez bardziej efektywny energetycznie Proof of Stake (PoS), Green Bitcoin staje na czele ekologicznej ewolucji w branży finansowej.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć zainteresowanie i zaangażowanie społeczności, ten altcoin wprowadza kreatywne metody, w tym staking z elementami gry. Ta nowatorska idea łączy możliwość osiągania pasywnego dochodu z grą polegającą na prognozowaniu przyszłych cen Bitcoina, dostarczając użytkownikom zarówno rozrywki, jak i możliwości zarobku, nawet do 72% rocznie.

Znajdujący się obecnie w fazie przedsprzedaży, Green Bitcoin oferuje atrakcyjne wyceny tokenów, które, po oficjalnym debiucie na rynku, mają potencjał do znaczącego wzrostu, jeśli tylko popyt na tradycyjny Bitcoin się utrzyma.

Co mogą przynieść najbliższe dni?

Przyszłość nie zawsze udaje się trafnie przewidzieć. Zgodne ze znaną zasadą kupuj plotki, sprzedawaj fakty cena BTC, rosnąca nieprzerwanie przez wiele miesięcy może nawet się odrobinę skorygować w trakcie lub po halvingu. Dużo zależy też od ogólnej koniunktury na rynkach giełdowych, gdzie negatywny sentyment może mieć wpływ na inwestycje w BTC, zwłaszcza te instytucjonalne.

Halving spowoduje skokowy spadek produkcji monet. Już teraz podaż nie nadąża za popytem. Po 22 kwietnia ten efekt będzie dużo silniejszy. Z pewnością przełoży się on na cenę BTC i pozostałych altcoinów w długim terminie.

Podsumowanie

Halving Bitcoin nadchodzi nieubłaganie. Jak mogłeś przeczytać w tym tekście to wydarzenie, które mocno zmienia stronę popytowo-podażową na rynku. Może zaowocować wystrzałem ceny Bitcoina i altcoinów, z tokenami takimi jak Green Bitcoin, które mogą nawet przewyższyć osiągi tradycyjnego Bitcoina.

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze