Islamic Coin – islamska kryptowaluta już w maju
Islamic Coin – islamska kryptowaluta już w maju
Ekosytem kryptowalut przekracza kolejną granicę. Tym razem wkracza w świat religii.
Muzułmanie na całym świecie otrzymają swoją pierwszą kryptowalutę, która przestrzega zasad i tradycji islamu. Będzie to miało miejsce wraz z uruchomieniem islamskiej monety ($ISLM), rodzimej monety ekosystemu Haqq .
Haqq oznacza prawdę
Według raportu Arabian Business, publiczne uruchomienie nowego tokena nastąpi w maju 2023.
$ISLM będzie działać na blockchainie Haqq, który jest kompatybilny z siecią Ethereum i tysiącami aplikacji na całym świecie.
Haqq, co po arabsku oznacza „prawdę”, został zaprojektowany tak, aby ściśle przestrzegać islamskich zasad i tradycji finansowych. Islamic Coin będzie głównym symbolem wartości w ekosystemie, zapewniając globalnej populacji muzułmańskiej platformę finansową oferującą kryptowalutę w 100% halal.
Nowa waluta cyfrowa została stworzona, aby pomóc odpowiedzieć na zastrzeżenia, jakie muzułmanie mają obecnie na temat zasobów cyfrowych i ich dopasowania do prawa islamu. Islamic Coin otrzymał już akredytację i autoryzację przez fatwę kilku władz muzułmańskich.
Islamic Coin będzie w 100 % halal
Deklarowaną misją Haqq jest zapewnienie globalnej populacji muzułmańskiej platformy finansowej umożliwiającej przejrzyste i transgraniczne transakcje w czasie rzeczywistym przy jednoczesnym wspieraniu innowacji i filantropii Web3.
Aby pomóc w osiągnięciu celów filantropijnych, sieć zobowiązała się przeznaczyć 10% każdej islamskiej monety na rzecz Evergreen DAO. Jest to wirtualna fundacja non-profit skupiająca się na długoterminowym zrównoważonym rozwoju i wpływie na społeczność – w celu finansowania projektów społecznych w świecie muzułmańskim.
Aby pomóc w adopcji, Haqq Association, organizacja non-profit ekosystemu, nawiązała współpracę z Międzynarodowym Islamskim Uniwersytetem Malezji (IIUM). Ma to zwiększyć świadomość blockchaina i kryptowalut dzięki pozytywnemu środowisku uczenia się.
Ponadto Haqq nawiązał kilka partnerstw handlowych z platformami handlu detalicznego i handlu elektronicznego. Celem jest wprowadzenie zgodnych z prawem szariatu technologii Web3 do tradycyjnych środowisk Web2. Ostatnio projekt nawiązał współpracę z Holiday Swap, największą na świecie platformą wymiany domów, aby przenieść tokenizowane operacje firmy do Web3.
Przeczytaj także: Czy w SEC nie ma żadnego rozsądnego wizjonera w sprawie krypto ? Jest – to Hester Peirce
Rada szariatu będzie czuwać nad zgodnością waluty z prawem religijnym
Decyzję, czy projekt, który ma zostać uruchomiony na blockchainie Haqq, jest zgodny z zasadami islamu, będzie podejmować rada szariatu. W jej skład wchodzi 40 banków, między innymi: Standard Chartered, Abu Dhabi Islamic Bank i Dubai Islamic Bank.
Ze względu na publiczny i otwarty charakter łańcucha bloków projekty, które nie są zgodne z szariatem, nadal będą mogły zostać uruchomione w sieci, ale nie otrzymają odznaki wskazującej na zgodność i wywołującej wyższy poziom zaufania w sieci.
W zeszłym miesiącu Haqq Association podpisało protokół ustaleń z londyńską DDCAP GroupTM w celu zbadania potencjalnych możliwości współpracy. Zostanie sprawdzona technologia finansowa DDCAP pod kątem zgodności z prawem szariatu. Celem jest budowa systemów klasy branżowej, które mogą zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na takie usługi. Obejmuje to stworzenie alternatywy Web3 dla systemu płatności SWIFT.
Wielkie ambicje twórców Haqq
Według współzałożyciela Haqq, Mohammeda AlKaffa AlHashmi, Islamic Coin ma potencjał, aby stać się aktywem pierwszego poziomu.
„Jeśli tylko 3-4% internetowej społeczności muzułmańskiej będzie posiadać tę walutę cyfrową, może ona stać się aktywem w skali Bitcoina” – powiedział AlHashmi.
Oczekuje się, że globalny islamski rynek finansowy przekroczy 3,69 biliona dolarów do 2024 roku. Sam rynek produktów Halal ma przekroczyć 4 biliony dolarów.
„Nie chodzi już tylko o jedzenie, ale także o produkty zdrowotne, kosmetyki, o to, jak upewnić się, że wszystko jest naprawdę Halal i pasuje do etyki i wartości społeczności” – powiedział AlHashmi.
Z globalną populacją ponad 1,8 miliarda ludzi, społeczność muzułmańska reprezentuje „niewykorzystany i niedostatecznie obsłużony” rynek w świecie kryptowalut. Zauważył również, że islamskie finanse są również akceptowane przez nie-muzułmanów. Co najmniej 50 procent prywatnej sprzedaży islamskich monet Haqq zostało kupionych przez nie-muzułmanów.
W 2022 roku transakcje kryptowalutowe w regionie MENA miały wartość 566 miliardów dolarów. Oznacza wzrost o 48% w porównaniu z rokiem poprzednim.
Może Cię zainteresuje: