Gigant z Wall Street prognozuje cenę Bitcoina. 'Hossa jeszcze potrwa’. Jak długo?

Zarządzający prawie 6 bilionami dolarów moloch, Fidelity Investments podjęło się szczeółowej analizy cyklu Bitcoina. Badania przeprowadzone przez Fidelity Digital Assets sugerują, że hossa na Bitcoinie jeszcze się nie zakończyła, ponieważ etap tzw. przyspieszenia nie osiągnął jeszcze szczytu. Zatem najnowszy raport Fidelity Digital Assets analizuje, czy cena Bitcoina osiągnęła już swój szczyt cykliczny, czy jest u progu kolejnej fazy hossy.

Bitcoin kontra cykl

Zgodnie z analizą analityka Fidelity, tak zwane fazy przyspieszenia Bitcoina charakteryzują się „wysoką zmiennością i wysokimi zwrotami”. To przypomina sytuację z grudnia 2020 roku, kiedy BTC przekroczył poziom 20 000 USD.

Mimo że od początku roku Bitcoin stracił ponad 11%, dziś jego wartość jesto prawie 25% niższa od historycznego szczytu. Fidelity twierdzi, że ostatnie spadki po fazie przyspieszenia są zgodne ze średnimi korektami obserwowanymi w poprzednich cyklach rynkowych.

Fidelity sugeruje, że Bitcoin wciąż znajduje się w fazie przyspieszenia, ale zbliża się do jej zakończenia – 3 marca był 232. dniem tej fazy. W poprzednich cyklach szczyty pojawiały się po nieco dłuższym okresie:

  • 2010–2011: 244 dni
  • 2015: 261 dni
  • 2017: 280 dni

To może wskazywać, że obecna faza przyspieszenia również może się jeszcze wydłużyć.

Hossa kryptowalut potrwa

Od 21 lutego cena Bitcoina nie przekroczyła poziomu 100 000 USD. Część wcześniejszego optymizmu inwestorów, tzw. „Trump trade”, osłabła, ustępując miejsca obawom o wojnę celną i możliwą recesję w USA. Mimo tych niepewności duże podmioty nadal zwiększają swoje zasoby BTC.

  • 31 marca Michael Saylor, CEO Strategy, ogłosił zakup 22 048 BTC za 1,92 mld USD (średnia cena: 86 969 USD za BTC).
  • W tym samym dniu firma MARA ujawniła plany sprzedaży akcji o wartości do 2 mld USD w celu zakupu większej ilości Bitcoina.
  • Japońska firma Metaplanet wyemitowała obligacje o wartości 2 miliardów jenów (13,3 mln USD), by kupić BTC.
  • GameStop ogłosił emisję zamiennych obligacji o wartości 1,3 mld USD – część środków może zostać przeznaczona na zakup Bitcoina.

Wzmożone zakupy przez międzynarodowe i amerykańskie spółki giełdowe wskazują, że instytucje traktują Bitcoina jako rezerwowy aktywów, niezależnie od jego bieżącej ceny.

Wpływ zakupów instytucjonalnych na cenę Bitcoina jest trudny do przewidzenia, ale Wainwright zwraca uwagę na jeden kluczowy wskaźnik: liczbę dni w 60-dniowym okresie, kiedy Bitcoin osiąga nowe szczyty cenowe.

Jego analiza sugeruje, że Bitcoin w poprzednich cyklach przyspieszenia doświadczył dwóch głównych fal wzrostowych. Pierwsza fala obecnego cyklu miała miejsce po wyborach w USA. Jeśli nowy rekord cenowy ma nadejść, jego początek może znajdować się w okolicach 110 000 USD.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.