Gigant bankowości wieszczy „krypto wiosnę” dla Bitcoina
Gigant bankowości inwestycyjnej Morgan Stanley opublikował we wtorek raport, w którym argumentuje, że nadchodzący halving Bitcoina (BTC) może być początkiem nowej hossy. Bank sądzi, że tym samym nadchodzi koniec „krypto zimy” i czas na nadejście długo wyczekiwanej „krypto wiosny” dla Bitcoina.
Według Morgan Stanley nadchodzi złoty czas dla Bitcoina
Morgan Stanley to jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie. Według analityków banku wszystko wskazuje na to, że Bitcoin osiągnął symboliczne dno, a „krypto zima” jest już daleko za nami. Morgan Stanley Wealth Management definiuje „krypto zimę” jako okres czteroletniego cyklu kryptowalut. Według analityków banków cykl rozpoczyna się po tym, jak Bitcoin osiąga najwyższy poziom w historii. Następnie inwestorzy zaczynają sprzedawać swoje aktywa i unikają inwestowania. Według analityków zwykle trwa to około 13 miesięcy przed kolejnym dołkiem cenowym. Denny Galindo autor raportu uważa, że „krypto zima” to przeszłość i prawdopodobnie za chwilę nadejdzie „krypto wiosna”.
Zobacz też: Bitcoin ETF? „Nie obchodzi mnie to”. Popularny entuzjasta BTC studzi emocje
Znowu ten halving
Pewnie nie jesteście zaskoczenie, że bank snuje tak optymistyczne wizje, poniważ zbliża się halving Bitcoina. Podobnie jak wielu analityków, Morgan Stanley wysunął teorię, że halvingi są bezpośrednio powiązane z czteroletnim cyklem kryptowalut. Jak można przeczytać w rapocie: Poprzez celowe ograniczenie podaży nowych bitcoinów, niedobór spowodowany halvingiem może wpłynąć na cenę bitcoina i potencjalnie pobudzić hossę. Następny halving zmniejszy nagrodę dla górników z 6,25 BTC do 3,125 BTC.
Podobne optymistyczne prognozy przedstawiał też bank Standard Chartered. W lipcu bank przewidywał, że Bitcoin osiągnie poziom 50 000 dolarów do końca roku i 120 000 dolarów do końca 2024 roku. Jest jednak grupa analityków, którzy uważają, że wzrost ceny Bitcoina po halvingu jest czystym zbiegiem okoliczności i że zmiany cen tego aktywa wynikają głównie z czynników makroekonomicznych.
Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.
Może Cię zainteresować: