Gdy Vitalik Buterin wyprzedaje memecoiny, ten jeden koci token wciąż trzyma fason

Artykuł zawiera treści sponsorowane.

Współtwórca Ethereum, Vitalik Buterin, niespodziewanie zaczął wyprzedawać swoje aktywa cyfrowe, takie jak Neiro i kilka innych memecoinów. Z danych platformy analitycznej Arkham Intelligence wynika, że Buterin już w poniedziałek sprzedał Dogecoina i parę mniej znanych tokenów o niższej kapitalizacji.

Analityk on-chain publikujący pod pseudonimem EmberCN podal nawet listę aktywów sprzedanych przez Buterin ana platformie X (dawny Twitter): okazało się wówczas, że w sumie dokonano transakcji na 28 memecoinach na łączną sumę prawie 1 miliona dolarów.

Wśród sprzedanych tokenów znalazła się partia 70 milionów Neiro warta 74 095 USD oraz 92 000 $DOGE za 35 233 USD. Zdaniem analityka wiele wskazuje na to, że Buterin konsoliduje zawartość swojego portfela, by moc wysyłać darowizny na rzecz swojej organizacji charytatywnej, Kanro.

Warto tu przypomnieć, że Kanro koncentruje się na rozwiązywaniu problemów związanych z epidemiami i biotechnologią. Organizacja została założona przez Buterina w celu walki z COVID-19 i innymi chorobami zakaźnymi. Vitalik Buterin konsekwentnie popiera memecoiny, których wartość użytkowa koncentruje się na działaniach charytatywnych. Rynek jednak jest na tyle szeroki, że znajdzie się tu miejsce nie tylko dla tokenów z misją, ale i dla tych czysto rozrywkowych, jak na przykład Catslap.

fot. materiały partnera

Memecoiny – cel uświęca środki, jak pokazuje Buterin

Nastawiony prospołecznie Buterin nie od dziś krytycznie wypowiada się na temat większości memecoinów, uważając je za pozbawione istotnej wartości i celu. Krytykuje zwłaszcza tokeny tworzone przez celebrytów, które często służą jedynie wzbogaceniu się twórców i wczesnych inwestorów. Z drugiej strony dostrzega jednak wartość niektórych projektów, szczególnie jeśli wspierają sztukę lub działalność charytatywną i są projektami długoterminowymi.

Wśród projektów, które Buterin uznał za wartościowe, znalazły się na przykład Charity Coins, takie jak GiveWell Inu czy Fable of the Dragon Tyrant, które wspierają cele charytatywne, a także projekt NFT Stoner Cats Ashtona Kutchera i Mili Kunis, który finansował produkcję serialu animowanego.

fot. materiały partnera

W tym kontekście można się zastanawiać, jakie byłoby zdanie Buterina na temat nowych zwierzęcych tokenów, których wartość użytkowa może i nie odwołuje się do działalności charytatywnej, ale zasadza się na solidnych podstawach i stwarza szansę na długoterminową obecność na arenie krypto.

Wśród takich memicznych projektów można wymienić na przykład Catslap, który wyrasta na konkurenta tokena Popcat. Ma nad nim jednak pewną przewagę: twórcy zadbali o przemyślane wprowadzanie nowych funkcji i innowacji, czym skutecznie przykuwa uwagę społeczności już kolejny miesiąc. 

Z newsów publikowanych na stronie projektu wynika, że na 31 stycznia zaplanowany jest kolejny etap spalania tokenów o wartości 1 miliona dolarów. Regularne spalanie ma służyć utrzymaniu ceny tokena i wygląda na to, że taka strategia działa. Catslap w ciągu ostatnich siedmiu dni zyskał bowiem aż 42% na wartości, podczas gdy jego rywal, Popcat, w tym samym czasie zaliczył wzrost raptem o 13,3%. Nic dziwnego, że zainteresowanie wielorybów kieruje się w stronę $SLAP. 

Mało tego, nowy koci memecoin już teraz osiąga wyniki lepsze nie tylko od Popcata, ale też od MEW i Simon’s Cat. 24-godzinny wolumen obrotu przyspieszył do 568 tysięcy dolarów, więc Catslap idzie jak burza.

fot. materiały partnera

Eksplozja cenowa $SLAP o 349%

Obserwatorzy rynku analizują niedawny skok ceny z 0,00304 USD do rekordowej wartości 0,00946 USD, co oznacza przyrost wartości o całe 349%. Sytuacja miała miejsce 4 grudnia ubiegłego roku.

Emocje wzbudza też fakt, że pierwszy sezon szeroko zapowiadanego airdrop Catslap kończy się już za 4 dni. Jak wspominaliśmy wcześniej, Catslap należy do projektów ambitnych, czego dowodzi na przykład to, że w dodatku do gry dostępnej na oficjalnej stronie, założono też kampanię na Zealy, gdzie użytkownicy mogą wypełniać kolejne questy, które liczą się do rankingu. Top 10 graczy otrzyma nagrody z łącznej puli o równowartości 10 tysięcy dolarów, zaś pozostali mogą liczyć na udział w airdropie. 

Choć Catslap nie ma (przynajmniej na razie) komponentu charytatywnego, mógłby zaimponować Buterinowi przemyślaną mechaniką, która wykracza poza samą stronę i social media projektu. Na dzień dzisiejszy token $SLAP ma w portfelu już 21 000 inwestorów. Warto przypomnieć, że Catslap wszedł na giełdy DEX raptem 21 listopada 2024 roku.

Traderzy doceniają też sporą płynność pary SLAP/WETH na poziomie 4,3 miliona dolarów, z czego 54% zostało zamrożone na sześć miesięcy jako gwarancja uczciwych zamiarów zespołu. 

W krótkim czasie liczba uderzeń w grze Slap-to-Earn wzrosła do 2,473 miliarda. Wygląda na to, że zabawa w wymierzanie ciosów przyjęła się na całym świecie. Tym akurat Vitalik Buterin mógłby być nieco zdegustowany.

Poniżej przedstawiamy ranking Slap-to-Earn:

fot. materiały partnera

Rynek kryptowalut kwitnie, a memecoiny takie jak Catslap przyciągają inwestorów

Bitcoin z powodzeniem znów przekroczył granicę 100 000 USD i w momencie pisania tego tekstu jest wart 101 700. Wczoraj z kolei Kongres potwierdził wybór Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wszystko to razem powoduje, że rynek kryptowalut ma w tym roku bardzo dobry start.

Gdy inwestorzy robią przetasowania w portfelu, szykując strategię na kolejny sezon, może się okazać, że oryginalne memecoiny, takie jak Catslap, będą miały szansę nie tylko się przebić, ale i na dłużej zagościć w przestrzeni krypto. 

Na ten moment cały segment memecoinów jest wart około 131 miliardów dolarów, jak wynika z danych CoinGecko. Dzienny wolumen obrotu wynosi zaś 12,1 miliarda. Jako że już od paru tygodni mówi się o początku sezonu altcoinów, może się okazać, że skorzystają na tym również najbardziej wyróżniające się memecoiny.

Wśród zwycięzców prawdopodobnie znajdą się, tak jak chciałby Buterin, memecoiny z misją, finansujące działania charytatywne lub sztukę, ale też najbardziej oryginalne tokeny o charakterze bardziej rozrywkowym. Bo w tym sektorze docenia się szeroki wybór i to, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno ci, którzy szukają okazji do dobrej zabawy, jak i ci, którzy chcieliby swoją inwestycją wesprzeć szczytny cel.

fot. materiały partnera

Memecoiny z misją lub bez – do wyboru

Jak podaje analityk EmberCN, 

„[Buterin] znów zaczyna regularnie wyprzedawać memecoiny ze swojego portfela. W poniedziałek sprzedał w sumie 28 memecoinów za kwotę 984 000 USDC, a następnie uzyskane USDC przekazał na adres organizacji Kanro.

Niektóre z tokenów zaliczyły spadek wartości z uwagi na niską kapitalizację rynkową i słabą głębokość puli. $DINU na przykład spadł o 68%, a $SHIB o 38%”.

Nie był to pierwszy raz, kiedy Buterin sprzedaje zawartość portfela, by wesprzeć organizację Kanro. W październiku ubiegłego roku sprzedał memecoiny o wartości 340 000 USD w zaledwie pół godziny. 

W czasie, kiedy jedne memecoiny tracą na wartości, inne zyskują, i to niezależnie od charakteru swojej wartości użytkowej. Catslap na razie mknie na fali wznoszącej, co nie tylko przyciąga doń zainteresowanie wielorybów, ale też daje szansę na dalsze etapy projektu. Jak widać, w tym przypadku wystarczyła chwytliwa gra i strategicznie rozplanowany mechanizm spalania i wykupu tokenów, by memecoin tanecznym krokiem wszedł w nowy rok.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.