Dogecoin z byczym sygnałem od Tesli. Czy Dogeverse urośnie na fali Doge?

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Nie jest tajemnicą, że jednym z największych, o ile nie największym fanem Dogecoina, jest miliarder Elon Musk – współzałożyciel Tesli, SpaceX czy Neuralink oraz właściciel serwisu społecznościowego „X”. Po jego tweetach wielokrotnie najpopularniejszy memecoin mocno zyskiwał na wartości. Teraz jest podobnie, natomiast nie wynika to z tweeta, ale rzeczywistej użyteczności Dogecoina. Otóż ten memecoin oficjalnie pojawił się w sklepie Tesli. Naturalnie jest to byczy sygnał dla $DOGE, na którym zyskać mogą także inne tokeny z twarzą „pieseła”, zwłaszcza te bardziej użyteczne. Dobrym przykładem jest Dogeverse ($DOGEVERSE).

Fot. materiały partnera

Kup Dogeverse

Dogecoin – od żartu do środka płatniczego akceptowanego przez giganta

Dogecoin (DOGE) to kryptowaluta stworzona w 2013 roku. Moneta powstała jako żart, a została zainspirowana memem „Doge”, który przedstawiał rozpoznawanego psa rasy shiba inu. Mimo iż jest to memecoin bez ograniczonej podaży, token miał być użyteczny w zakresie mikropłatności i napiwków przesyłanych online.

Teraz Dogecoin został zaakceptowany jako środek płatniczy w sklepie internetowym Tesli, a więc giganta motoryzacyjnego w kategorii producentów aut elektrycznych. Nie jest to duża niespodzianka, ponieważ od jakiegoś czasu można było usłyszeć głosy, że Dogecoin zawita do sklepu Tesli. Zresztą miało to już miejsce w przeszłości w styczniu 2022 roku, chociaż tylko w formie testów.

Dziś przedsiębiorstwo należące do Elona Muska zdecydowało się zintegrować $DOGE ze swoim sklepem internetowym. Dzięki temu za niektóre produkty Tesli można zapłacić Dogecoinem. Żeby to zrobić, klient musi posiadać portfel kryptograficzny dedykowany kryptowalucie Dogecoin.

Plusy i minusy płatności w kryptowalutach

Jak każda metoda, również płatności z wykorzystaniem kryptowalut mają swoje wady i zalety. Należy pamiętać, że wirtualne waluty są oparte na technologii blockchain, co przekłada się na przejrzystość transakcyjną oraz niezmienny rejestr.

Przede wszystkim transakcji w kryptowalutach nie da się cofnąć. Jest to duża różnica w porównaniu z tradycyjnymi systemami bankowymi. Jeżeli więc użytkownik popełni błąd przy wpisywaniu adresu kryptograficznego, straci swoje waluty cyfrowe. Wadą może być też niestabilny charakter kryptowalut. Dla wielu ludzi wciąż są to mechanizmy trudne do zrozumienia, natomiast coraz większa część społeczności zaczyna rozumieć waluty cyfrowe. To proces naturalny, ponieważ do systemu wchodzi młodsze pokolenie.

Oczywiście płatności w kryptowalutach mają także swoje zalety. Przede wszystkim są one znacznie szybsze niż tradycyjne przelewy bankowe, szczególnie jeżeli są to transakcje międzynarodowe. Jednocześnie są też tańsze. W końcu użytkownik nie musi mieć konta bankowego, natomiast naturalnie obecnie jest to bardzo rzadkie zjawisko.

Silne wzrosty Dogecoina

Aktualnie Dogecoin jest w TOP 10 kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. W tym przypadku jest to poziom blisko 21 500 000 000 USD. Natomiast za jednego Dogecoina trzeba zapłacić w okolicach 0,15 USD.

Fot. materiały partnera

To znacznie poniżej wartości z maja 2021 roku. To był znakomity czas dla memecoinów, w tym Dogecoina. Kapitalizacja rynkowa najpopularniejszej monety memowej przekroczyła wówczas 92 000 000 000 USD. Natomiast za jedną monetę $DOGE zapłacić trzeba było około 0,73 USD. Jednak nawet to było poniżej celu zwolenników Dogecoina, który miał kosztować w okolicach 1 USD.

Większa użyteczność monety Dogecoin naturalnie przełożyła się na nagły wzrost ceny memecoina. W ostatnim tygodniu token memowy zyskał na wartości o ponad 20%. Oczywiście token może być coraz droższy i nawet ustanowić nowe ATH. Z pewnością jest to również dobra wiadomość dla innych monet z twarzą „pieseła”. Takim projektem jest Dogeverse ($DOGEVERSE).

Dogeverse – elastyczny token dostępny w wielu środowiskach

Tokeny memowe najczęściej są dostępne w jednej sieci. Dogeverse wyłamuje się z tego schematu. Projekt korzysta z technologii pomostowej i daje możliwość połączenia z wieloma ekosystemami – Ethereum, BNB Chain, Polygon, Solana, Avalanche i Base. Oczywiście jest to z korzyścią dla monety. Mechanizm multichain gwarantuje, że moneta pojawi się na większości giełd DEX i CEX.

Fot. materiały partnera

Obecnie token wciąż jest w fazie przedsprzedaży. Przedsprzedaż ruszyła 8 kwietnia, a więc w miesiąc twórcom udało się zebrać przeszło 13 000 000 USD. Aktualnie za jeden token $DOGEVERSE zapłacić trzeba zaledwie 0,00031 USD. Łączna podaż tokenów wynosi 200 000 000 000 monet, z czego 15% (30 000 000 000 tokenów $DOGEVERSE) jest dostępnych w fazie przedsprzedaży. Kolejne 10% (20 000 000 000 monet $DOGEVERSE) przeznaczono na staking.

Twardy limit przedsprzedaży wynosi 17 000 000 USD. Dlatego ICO szybko zmierza do końca i jest to ostatni moment, żeby nabyć tokeny przed publiczną emisją. Żeby kupić monety $DOGEVERSE, należy połączyć swój portfel (np. MetaMask, Connect Wallet, Coinbase Wallet) z przyciskiem na stronie i wysłać ETH lub USDT. Inwestor może też zapłacić kartą płatniczą. Tokeny zostaną dodane do portfela po zakończeniu fazy przedsprzedaży.

W co zainwestować – Dogecoin czy Dogeverse?

Wydaje się, że zaakceptowanie płatności w Dogecoinach przez Teslę powinno napędzić ten token. Niewątpliwie zwiększa to użyteczność monety. Nie można wykluczyć, że w niedalekiej przyszłości $DOGE może ustanowić nowe ATH lub zbliżyć się do aktualnego rekordu.

Jednak dzięki unikalnemu mechanizmowi użyteczny może być też memecoin Dogeverse. Wielołańcuchowy mechanizm to przede wszystkim szybki i tani handel. Kolejną zaletą jest możliwość zakupu w fazie przedsprzedaży. Jest to o tyle istotne, że po publicznej emisji token może mocno zyskać na wartości. Wystarczy zauważyć, że wedle wykresu na CoinMarketCap Dogecoin od debiutu urósł o ponad 25 000%. Być może Dogeverse czeka taki sam rajd. Jednocześnie ograniczone jest miejsce do spadku ceny.

Fot. materiały partnera

Naturalnie Dogecoin to token, który uznać można za monetę bardziej stabilną, która jest na rynku od ponad dekady. Jak pokazuje Tesla, ma on też większą użyteczność. Przy niskiej cenie i potencjale do wzrostu można mieć go w swoim portfelu. Najlepiej obok monet Dogeverse, które mogą przynieść dużo większe zwroty. Podstawą inwestowania jest bowiem dywersyfikacja. W branży krypto oznacza to właściwe rozłożenie kapitału w portfelu kryptowalut na wiele walut cyfrowych. W koszyku kryptowalut powinny więc znaleźć się aktywa o różnym poziomie ryzyka inwestycyjnego.

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze