Czy Solana ($SOL) osiągnie nowe ATH? A może warto zainwestować w nowy token Sealana ($SEAL)?

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Solana to kryptowaluta, która w ostatnich latach doświadczyła prawdziwego rollercoastera. Moneta w dalszym ciągu jest dużo poniżej swojego ATH z jesieni 2021 roku, natomiast znacząco powyżej tego, co miało miejsce na przełomie 2022 i 2023 roku. Wydaje się, że z biegiem czasu Solana może ustanowić nowe ATH, natomiast najprawdopodobniej trzeba na to poczekać przynajmniej kilkanaście miesięcy. Niecierpliwi inwestorzy szukający wysokich zysków, cały czas mogą inwestować w tokeny powstające na blockchainie Solany. Najnowszym memecoinem w tej grupie, z silnymi perspektywami do wzrostu po publicznej emisji, jest Sealana ($SEAL).

Fot. materiały partnera

Solana na rollercoasterze, czyli jak zmieniała się cena monety $SOL?

Solana pojawiła się w 2020 roku i początkowo była wyceniana poniżej 1 USD. Natomiast szybko moneta trafiła na usta inwestorów świata krypto. Wzrost wartości do 3 USD był tylko początkiem sukcesu. W maju 2021 roku token $SOL kosztował już ponad 50 USD, aby za chwilę spaść do około 30 USD i ponownie osiągnąć swoje szczyty. Otóż w kilka miesięcy, do listopada 2021 roku, wartość monety urosła do blisko 260 USD!

W następnych miesiącach nie było już tak dobrze. Solana mocno traciła na wartości i pod koniec 2022 roku spadła nawet poniżej 10 USD. Powodów spadków było kilka. Na pewno należy wskazać na niepewną sytuację geopolityczną, która nie sprzyjała kryptowalutom. Duży w tym udział także upadku giełdy FTX. Jest to o tyle istotne, że firma Sama Bankmana-Frieda zainwestowała ogromne środki w Solanę oraz projekty stworzone na jej bazie. Natomiast Fundacja Solana posiadała akcje FTX i tokeny FTT o wartości kilku milionów USD.

Aktualnie kurs $SOL oscyluje w okolicach 139 USD. Wydaje się, że najgorsze moneta ma już za sobą. W ostatnim roku token urósł o ponad 530% i nie jest wykluczone, że Solana nadal będzie zyskiwać na wartości i ustanowi nowe ATH.

Fot. materiały partnera

Prognozy dla Solany

Wielu analityków przychylnym okiem patrzy na Solanę. Naturalnie duży sukces projektu widzi także jeden ze współzałożycieli Solany, Raj Gokal. Porównał on nawet Solanę do Apple pośród krypto. Żeby zostać liderem w branży krypto, blockchain ma skupić się na wydajności i doświadczeniu użytkownika. Celem jest sieć szybka, wydajna i skalowalna, dostępna dla wszystkich użytkowników niezależnie od ich doświadczenia i wiedzy technicznej.

Warto zauważyć, że już dzisiaj w środowisku Solany dziennie powstaje nawet przeszło 20 000 tokenów memowych. Popularność środowiska jest tak duża, że fundacja rozważa nawet wprowadzenie cenzury. W ten sposób udałoby się wykluczyć projekty, które są w jakiś sposób obraźliwe. Deweloperzy doceniają zwłaszcza szybkość transakcji i niskie opłaty. Solana pozwala też tworzyć inteligentne kontrakty, co ma szczególne znaczenie dla sektora zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Zgodnie z zasadą podaży i popytu na cenę Solany wpływ ma zainteresowanie monetą. Ważna jest też sytuacja na świecie wolna od konfliktów czy kryzysów finansowych. Wydaje się, że z biegiem czasu moneta $SOL zyska na wartości. Solana jest dowodem na to, że perspektywiczne i użyteczne tokeny wracają do normy nawet po silnych spadkach. Na rozwój wskazuje też wzrost pełnoetatowych programistów pracujących w Solanie. Natomiast trudno określić, kiedy moneta wybije nowe ATH, a nawet wówczas nie należy spodziewać się w najbliższym czasie wzrostów x10 i wyższych. Dlatego być może warto rozważyć projekty stworzone na Solanie. Takim tokenem jest Sealana ($SEAL).

Sealana – co to za projekt?

Sealana to token memowy stworzony w środowisku Solany. Jak przystało na memecoina, twarzą monety jest zabawne zwierzę. Jednak tym razem zrezygnowano z psów czy żab, które są najpopularniejsze w tej kategorii kryptowalut. Zdecydowano się na… fokę.

Fot. materiały partnera

Zabawna foka doskonale wpisuje się w świat memecoinów. Mamy tutaj do czynienia ze zwierzakiem, który zanurza się w morzu Solany. Foka całymi dniami przesiaduje przed komputerem, zajadając się niezdrowym jedzeniem typu chipsy, pizza, hamburgery oraz – a jakże – puszkowany tuńczyk. Do tego tłusta foka niezbyt dba o swój pokój, w którym panuje duży bałagan.

Cel jest jednak szczytny. Foka chce znaleźć kolejną wielką monetą w ekosystemie Solany. Co więcej, Sealana chce przejąć rynek memecoinów i zdobyć bogactwo, na co pozwala sprawny system zakupu i sprzedaży monet.

Jak kupić tokeny $SEAL?

Projekt Sealana jest dostępny w fazie przedsprzedaży. Niewątpliwie widać tutaj duże podobieństwo do projektu Slothana. Twórcy zrezygnowali z podziału fazy przedsprzedaży na etapy. Dlatego podczas trwania ICO wartość monety jest niezmienna. Oprócz tego tokeny można nabyć poprzez zamianę monet $SOL.

Aktualnie za jedną monetę $SOL inwestor otrzyma aż 6900 tokenów $SEAL. Faza przedsprzedaży trwa od 1 maja, a twórcom udało się już zebrać blisko 150 000 USD. Warto w tym miejscu dodać, że projekt Slothana na etapie przedsprzedaży uzyskał ponad 15 000 000 USD. Dlatego można się domyślić, że inwestorów i środków będzie szybko przybywać.

Żeby pozyskać monety $SEAL, użytkownik może wysłać tokeny $SOL bezpośrednio do portfela przedsprzedażowego DJ15ZYXqUNMYJ3hL7z4ciSaSFAw5cbos3YjGpdvwmF6c. Naturalnie istnieje też możliwość połączenia się z portfelem kryptowalutowym kompatybilnym z Solaną (np. Phantom lub Solflare). Służy do tego specjalny przycisk na stronie projektu. Inwestorzy otrzymają monety $SEAL jako zrzut po zakończeniu ICO.

Fot. materiały partnera

Solana czy Sealana – co wybrać?

Niewątpliwie altcoin Solana ma perspektywy do wzrostu w przyszłości. Natomiast nie wiadomo, czy wcześniej token nie zanotuje większej korekty. Zwłaszcza że miało to już miejsce w przeszłości. Dlatego memecoin Sealana może być dobrą alternatywą, szczególnie zakupiony w fazie przedsprzedaży.

To kolejny token memowy, który chce wykorzystać przyjazne środowisko Solany cenione za błyskawiczne transakcje, wydajność i niskie opłaty transakcyjne. To wszystko w połączeniu z nietuzinkowym humorem. Potencjał do wzrostu memecoina po debiucie widzą też eksperci w branży. Kanał 99Bitcoins wskazuje, że po publicznej emisji tokeny $SEAL mogą przynieść ponad 10-krotne zwroty.

Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że jest to token memowy bez określonej użyteczności. W takich projektach duże znaczenie ma nastawienie społeczności. W związku z tym projekt Sealana postawił na budowanie zaangażowania inwestorów poprzez komunikację w kanałach social media. Oczywiście, nie jest to gwarancją sukcesu, ale dobrze rokuje na przyszłość. Dlatego warto mieć tokeny $SEAL w portfelu, najlepiej obok bardziej użytecznych monet (np. $SOL). Podstawą inwestowania w krypto jest bowiem odpowiednio zdywersyfikowany portfel kryptowalutowy.

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze