Coinbase będzie pożyczał kryptowaluty… instytucjom finansowym w USA! Jak to ma działać?

Coinbase wprowadza platformę pożyczkową kryptowalut dla instytucji finansowych w Stanach Zjednoczonych.

Raport opublikowany przez agencję Bloomberg donosi, że giełda kryptowalut Coinbase, chcąc wykorzystać problemy na rynku pożyczkowym kryptowalut, wprowadziła usługę pożyczkową kryptowalut dla instytucji finansowych w Stanach Zjednoczonych.

coinbase

Firma wydała oświadczenie, w którym stwierdza, że „dzięki tej usłudze instytucje mogą zdecydować się na pożyczanie aktywów cyfrowych Coinbase na standardowych warunkach w ramach produktu, który kwalifikuje się do wyłączenia zgodnie z regulacją D”.

Platforma pożyczkowa o charakterze instytucjonalnym, została wprowadzona po cichu i nazywa się Coinbase Prime. Jest przeznaczona dla inwestorów w Stanach Zjednoczonych. Coinbase Prime to platforma brokerska dla instytucji, która umożliwia im dokonywanie transakcji i przechowywanie aktywów.

Według zgłoszenia złożonego w amerykańskim SEC, klienci giełdy zainwestowali już 57 milionów dolarów w program pożyczkowy. To kwota licząc od momentu pierwszej sprzedaży, która miała miejsce 28 sierpnia. Oferta przyciągnęła pięciu inwestorów do 1 września. Nowy produkt pożyczkowy kryptowalut Coinbase pojawił się po zakończeniu wydawania nowych pożyczek na platformie Coinbase Borrow w maju 2023 roku. Program ten umożliwiał użytkownikom otrzymywanie do 1 miliona dolarów w formie zabezpieczenia w postaci Bitcoina.

Zobacz też: Hakerzy przejęli strony rządowe Brazylii, Indii, Egiptu i innych krajów! Podszywają się pod popularny portfel MetaMask

Czy to odpowiedź Coinbase na wcześniejsze kłopoty?

Informacje te ukazują się kilka miesięcy po tym, jak amerykańska SEC oskarżyła Coinbase o oferowanie i sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych. Było to w związku z usługami stakingu kryptowalut, które pozwalały użytkownikom zarabiać na udostępnianiu swoich kryptowalut na platformie. Giełda sprzeciwiła się oskarżeniom SEC. Oskarżeni twierdzą stanowczo, że nie zgadzają się z jakimikolwiek zarzutami, że jej usługi stakingu były papierami wartościowymi. Giełda ostatecznie musiała zawiesić program stakingu w czterech stanach. Była to Kalifornia, New Jersey, Karolinia Południowa i Wisconsin, podczas gdy trwały jeszcze postępowania prawne.

Przemysł pożyczek kryptowalutowych doznał ogromnego kryzysu w zeszłym roku. Z tego powodu duże firmy, takie jak BlockFi, Celsius i Genesis Global, ogłosiły bankructwo. Wszystko z powodu braku płynności spowodowanej niedźwiedzim rynkiem w 2022 roku. Niektórzy entuzjaści kryptowalut twierdzą, że sektor pożyczek kryptowalutowych musi wyciągnąć wnioski z tych upadków i rozwiązać problemy związane z krótkoterminowymi aktywami i krótkoterminowymi zobowiązaniami.

Może Cię zainteresować:

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.