Cios dla Cardano? Hoskinson bez zaproszenia na Crypto Summit, ale ma inny plan

Charles Hoskinson, założyciel Cardano, zapewne liczył, że znajdzie się w gronie ekspertów zaproszonych do Białego Domu na Crypto Summit, czyli spotkanie, które miało kształtować przyszłość regulacji krypto w USA. W końcu jego kryptowaluta została wymieniona w gronie potencjalnego składu rezerwy narodowej. Już szykował najlepszy garnitur, już polerował lakierki. Tymczasem… nikt go tam nie zaprosił. Zaskoczenie? Żal? Złość? Nic z tych rzeczy. On jest spokojny, w przeciwieństwie do impulsywnych fanów Cardano, którzy w odwecie za tę zniewagę w mediach społecznościowych wzięli na celownik urzędników.

„Najlepsze, co możemy zrobić, to rozwijać Cardano”

Hoskinson postanowił wyjaśnić sprawę na platformie X. Potwierdził, że nie znalazł się w gronie uczestników zakończonego niedawno Crypto Summit i zaapelował do społeczności Cardano, by nie atakowała urzędników w mediach społecznościowych. Wygląda więc na to, że mimo wcześniejszych prób zbliżenia się do decydentów – spotkań z senatorami i przedstawicielami sektora bankowego – Hoskinson nie zdołał uplasować się jako kluczowy głos.

Mimo braku zaproszenia, Hoskinson nie sprawia wrażenia załamanego. Podkreślił, że najważniejsze jest rozwijanie ekosystemu Cardano, zamiast skupiania się na politycznych przepychankach. „Jeśli pojawią się okazje do zaangażowania się w rozmowy o regulacjach, ocenimy je indywidualnie. Ale nasz kierunek jest jasny: rozwój Cardano z zachowaniem decentralizacji” – napisał na X.

To pragmatyczne podejście może wynikać z przekonania, że najważniejsze decyzje dotyczące kryptowalut i tak zapadną w Kongresie. Nie na salonach w Białym Domu. Hoskinson przypomniał, że prezydent co najwyżej podpisuje ustawy, ale to legislatura pisze prawo. Jego zdaniem ostateczny kształt regulacji dla stablecoinów, rynku kryptowalut i innych aspektów branży będzie efektem działań kongresmenów. Nie jednego szczytu w Waszyngtonie.

ADA w rezerwie USA. Czy to coś zmienia?

Decyzja o włączeniu ADA do narodowej rezerwy krypto w USA może być przełomem, który potwierdza, że Cardano jest traktowane jako jeden z czołowych projektów. XRP ma silne powiązania z amerykańskim systemem finansowym, Solana to rodzimy projekt USA. Cardano – choć działa globalnie – także ma amerykańskie korzenie.

Zamiast czekać na uznanie ze strony amerykańskich polityków, Hoskinson spakował walizki i poleciał do Japonii. W kraju kwitnącej wiśni spotka się z tamtejszą społecznością Cardano oraz przedstawicielami regulatorów.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.