Chwilowe spadki kryptowalut czy korekta? Sprawdzamy możliwe scenariusze

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Fot. materiały partnera

Ostatnie dni nie są zbyt łaskawe dla posiadaczy kryptowalut. Splot kilku czynników jak niekorzystny sentyment na rynkach kapitałowych, odreagowanie spekulacyjnych wzrostów po halvingu czy napięcia geopolityczne powoduje, że wiele aktywów traci na wartości. Bitcoin i cały sektor kryptowalut nie jest tu wyjątkiem. Kolejny tydzień kończy się ujemnym wynikiem, a o dynamicznych wzrostach ze wczesnej wiosny można tylko pomarzyć. Jak w tej chwili wygląda ogólna sytuacja na rynku krypto i czy nowe tokeny, jak Sponge V2 lub Smog mogą się okazać korzystniejszą lokatą kapitału? Tego wszystkiego dowiesz się poniżej.

Trzy główne czynniki, które powstrzymują kryptowaluty od wzrostów

Cena Bitcoin to obecnie około 58 000 dolarów. To bardzo daleko od tegorocznego szczytu, który wynosił nawet 73 000 USD. Niestety po halvingu, mówiąc kolokwialnie, zabrakło już paliwa do dalszych wzrostów. Odpowiada za to splot trzech ważnych rzeczy.

Zła sytuacja na rynkach

2024 rok miał być okresem ostatecznego zwycięstwa nad inflacją i przynajmniej trzech obniżek stóp procentowych w USA. Inflacja jednak wcale nie ustępuje, mało tego, zaczęła ponownie rosnąć. Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell nie ma miał więc zbyt dużego wyboru. Po zakończonym wczoraj posiedzeniu FOMC dowiedzieliśmy się, że stopy pozostają bez zmian. Rynki wyceniają już tylko jedną obniżkę stóp procentowych w 2024 roku, najprawdopodobniej w listopadzie. Powell starał się wczoraj tłumić obawy o potencjalne podwyżki stóp. Rynki odnotowały dzięki temu delikatną wzrostową korektę.

Fot. materiały partnera

Żródło: Stooq.pl

Jak możesz zobaczyć na powyższym wykresie, sentyment rynku jest jednak wciąż dość negatywny. Odbicie zostało bardzo szybko wyzerowane, cały tydzień zamyka się więc neutralnym wynikiem. S&P 500 w kwietniu traci więc aż 4,3%. To najsłabszy wynik od października 2023.

Realizacja zysków na Bitcoin

Halving na Bitcoin był zdecydowanie wydarzeniem tego roku. Wiele osób oczekiwało, że po jego dokonaniu cena BTC będzie tylko rosła. Dodając do tego duży popyt, ze strony wprowadzonych na rynek funduszy ETF, cena Bitcoina rosła bardzo dynamicznie. Halving był dla wielu inwestorów momentem, w którym postanowili zrealizować swoje zyski i zamknąć swoje długie pozycje.

Obecnie brakuje podobnego wydarzenia, które kreowałoby okazję pod kolejne spekulacyjne wzrosty. Na efekty zmniejszonej podaży BTC po halvingu trzeba będzie jeszcze poczekać. RSI na wykresie Bitcoin zbliża się do strefy negatywnej, sygnalizując dobry moment na zakup.

Napięcia geopolityczne

Nie bez znaczenia pozostaje też kwestia geopolityki. Atak Izraela na Iran wywołał bardzo poważne spadki na rynkach kapitałowych. Widoczny był on także na wykresie Bitcoin. Napięcia na Bliskim wschodzie, z perspektywą pogłębiającego się konfliktu są bardzo negatywnym czynnikiem. Wojna Rosji z Ukrainą, która powoli zaczyna przechylać się na korzyść tego pierwszego kraju, również jest rzeczą, która nie sprzyja wzrostom na rynkach kapitałowych.

Jaki kryptowaluty są dobrą propozycją na najbliższe tygodnie?

W takim otoczeniu dość ciężko będzie o spektakularne wzrosty. Nie dotyczy to jednak mniejszych altcoinów, na które geopolityka czy sytuacja na rynkach kapitałowych ma znikomy wpływ. Nowe altcoiny, mogą dawać zyski przekraczające 10x, nawet przy spadkach na rynku kryptowalut. Oto dwa interesujące projekty, na które warto zwrócić teraz uwagę.

Sponge V2 – nowa wersja memecoina, który odniósł sukces

Sponge V2 to rewolucyjna wersja popularnego memecoina, która została stworzona, by zaoferować użytkownikom nie tylko zabawę, ale także realne korzyści finansowe. Jest to ulepszona wersja Sponge V1, wprowadzająca szereg innowacji i ulepszeń technologicznych. Wykorzystując blockchain Ethereum i mechanizm Proof of Stake, Sponge V2 obiecuje nie tylko wyższe bezpieczeństwo, ale również imponujące stawki zwrotu z inwestycji, sięgające nawet 351% rocznie dzięki stakingowi, opartemu na dobrodziejstwu sieci Polygon.

Fot. materiały partnera

Nowatorskie podejście do tokenomii, w tym mechanizm Stake-to-bridge, nie tylko angażuje użytkowników, ale również stabilizuje rynek poprzez ograniczenie podaży dostępnych tokenów. 

Dodatkowo automatyczne spalanie tokenów przy każdej transakcji zmniejsza inflację i zwiększa potencjalną wartość Sponge V2, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla inwestorów poszukujących zarówno rozrywki, jak i zysków w świecie kryptowalut.

Kup Sponge V2

Smog – memecoin, który może zyskać w najbliższych tygodniach

Smog to nowa kryptowaluta, która została uruchomiona na blockchainie Solana i z miejsca zyskała miano potencjalnej perły na rynku cyfrowych walut. Jej nazwa nie tylko jest zabawna, ale również odzwierciedla strategię marketingową, która skupia się na „spopielaniu” konkurencji dzięki unikalnym rozwiązaniom. Smog wyróżnia się największym w historii airdropem w ekosystemie Solana, oferując użytkownikom 35% całkowitej podaży swoich tokenów, czyli 1.4 miliarda $SMOG. Dzięki temu inwestorzy mają szansę na znaczne zyski.

Fot. materiały partnera

Strategia dystrybucji Smog obejmuje również 50% tokenów przeznaczonych na działania marketingowe, 10% zarezerwowanych na wprowadzenie do scentralizowanych giełd (CEX), a 5% na uruchomienie na zdecentralizowanych giełdach (DEX). Użytkownicy mogą zdobywać punkty airdrop, angażując się w działania na mediach społecznościowych Smog, biorąc udział w wyzwaniach i aktywnościach sieciowych.

Kup Smog

Podsumowanie

Rynek kryptowalut czekają ciężkie tygodnie. Ogólny sentyment na rynku przerodził się z euforii w neutralny. Wskaźnik RSI powoli wkracza w rejon negatywny, sygnalizując pogłębiającą się wyprzedaż. W warunkach rynkowej korekty, mniejsze altcoiny jak Sponge V2 lub Smog mogą okazać się korzystniejszą lokatą kapitału, gdyż są w stanie wygenerować ponadprzeciętne zyski.

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze