Bitcoin się stabilizuje. Analitycy przewidują wybicie powyżej 110 tys. USD

Bitcoin się stabilizuje. Analitycy przewidują wybicie powyżej 110 tys. USD

Wolumen obrotu BTC sięga 51,76 miliarda dolarów, a jego kapitalizacja rynkowa przekracza 2,13 biliona dolarów – wynika z danych CoinMarketCap.

W chwili, gdy przygotowywaliśmy niniejszy tekst do publikacji, Bitcoin utrzymywał się się powyżej poziomu 107 000 USD, sygnalizując wzrostowe nastroje na rynku kryptowalut.

Konsolidacja jako wstęp do wybicia?

Obecna cena BTC jest o ok. 3,8 proc. niższa od rekordowego poziomu 111 970 USD z 22 maja 2025 roku. Co ciekawe, instytucjonalne zainteresowanie Bitcoinem nadal rośnie. Przykład? Spółka Metaplanet zgromadziła więcej BTC niż Tesla, co świadczy o rosnącym zaufaniu firm do tej klasy aktywów.

Vikram Subburaj, CEO platformy Giottus, twierdzi, że obecne wzrosty ceny Bitcoina są wspierane przez łagodniejsze stanowisko Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych oraz dobre nastroje na globalnych rynkach akcji. Według niego obecna konsolidacja Bitcoina może poprzedzać wybicie do poziomu 110 000 USD. Jeśli jednak nastąpi korekta, istotnymi poziomami wsparcia będą 106 000 USD i 104 000 USD.

Z kolei Riya Sehgal, analityczka Delta Exchange, zauważa, że Bitcoin utrzymuje się powyżej kluczowej dla krótkoterminowych inwestorów średniej ceny zakupu – 98 000 USD. To, jej zdaniem, wzmacnia fundamenty do dalszych wzrostów. Jeżeli kurs przekroczy obecny przedział 107 400–108 000 USD, możliwe jest wybicie w kierunku 110 000 USD, a nawet 112 000 USD.

Jednym z kluczowych czynników wspierających możliwe dalsze wzrosty Bitcoina jest zauważalny spadek wpływów BTC na giełdę Binance – do zaledwie 5147 BTC, czyli mniej niż połowy poziomów notowanych w czasie bessy. Dane z CryptoQuant pokazują, że w grudniu 2024 roku, przy cenie poniżej 100 000 USD, dzienne wpływy wynosiły aż 13 200 BTC. Tak niski poziom wpływów może oznaczać, że inwestorzy nie są zainteresowani sprzedażą, nawet przy obecnych wysokich cenach, co redukuje presję podażową. W przeszłości, wzrost wpływów na giełdy często poprzedzał lokalne szczyty cenowe i korekty, jak miało to miejsce podczas upadku FTX w 2022 roku.

Inwestorzy trzymają BTC, a nie sprzedają

Analityk Axel Adler Jr. zauważa, że stosunek wpływów do wypływów (30-dniowa średnia krocząca) utrzymuje się na wysokim poziomie – podobnym jak na przełomie 2023 i 2024 roku, co wskazuje na silny popyt rynkowy i utrzymujący się trend wzrostowy.

Ibrahim Cosar, trader kryptowalutowy, zwraca uwagę, że Bitcoin odzyskał 50-dniową wykładniczą średnią kroczącą, która historycznie stanowiła ważne wsparcie w trendach wzrostowych. Trzy kolejne dzienne zamknięcia powyżej tej średniej mogą wskazywać na potencjalny rajd w kierunku 120 000 USD.

Z kolei IT Tech podkreśla, że rosnący wskaźnik Cumulative Volume Delta (CVD) wskazuje na silny popyt spotowy – inwestorzy kupują „z ręki do ręki”, a nie spekulacyjnie, co dodatkowo wzmacnia trend wzrostowy.

Na chwilę obecną Bitcoin utrzymuje się na stabilnym poziomie, napędzany poprawą sentymentu makroekonomicznego, spadkiem wpływów na giełdy oraz wzrostem instytucjonalnych zakupów. Jeżeli obecna konsolidacja zakończy się wybiciem, możliwe są ruchy w kierunku 110 000–120 000 USD. Analitycy pozostają ostrożni, jednak techniczne i fundamentalne wskaźniki coraz wyraźniej wspierają kontynuację hossy.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
1 komentarz
  1. sdfsdf4d napisał

    gdzie są komentarze disqus?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.