ETF na Ethereum debiutuje na giełdzie w Toronto
ETF na Ethereum
Stworzony po raz pierwszy przez Vitalika Buterina w Ontario, drugi największy projekt kryptowalutowy pod względem kapitalizacji rynkowej – Ethereum jest teraz dostępny dla Kanadyjczyków w formie ETF-u.
W przyszłym tygodniu kanadyjski menedżer ds. Inwestycji w cyfrowe aktywa 3iQ rozpocznie pierwszą ofertę publiczną funduszu powierniczego ETHERUM notowanego, na giełdzie w Toronto (TSX) pod symbolem QETH.U.
Maksymalna kwota zebranego kapitału podczas IPO wynosi 100 mln USD, a data zamknięcia oferty przypada nie później niż 10 grudnia 2020 r. Fundusz 3iQ zarządza kapitałem ponad 400 mln CAD i koncentruje się na Bitcoinie, Litecoinie i Ethereum.
Ruch patriotyczny
W komunikacie prasowym z czwartku, 3iQ zauważył, że ruch z wyemitowaniem ETF-u na ETH jest patriotycznym korkiem:
Koncepcja Ethereum została opracowana w Kanadzie w 2013 r., A następnie wprowadzona przez grupę technologów z całego świata.
Przypomnijmy, że współzałożyciel i główna twarz Ethereum, Vitalik Buterin, jest Kanadyjczyko-Rosjaninem, a jego rodzina przeniosła się do Toronto, gdy miał sześć lat.
Spory popyt
Inwestorzy na południe od granic Kanady wykazali niezwykły apetyt na publicznie dostępne narzędzia inwestycyjne Ethereum. Pomimo premii cenowej, która w pewnych momentach skoczyła w górę o 500% w stosunku do wartości aktywów netto dla ETHE, fundusz Greyscale’s Ethereum Trust, gigant aktywów cyfrowych informuje, że gromadzi się coraz więcej inwestorów chętnych zainwestować w kryptowaluty.
Te wehikuły i fundusze powiernicze są preferowaną metodą inwestycyjną dla wielu inwestorów, którzy nie mogą lub nie chcą zapewnić własnych opcji przechowywania i zabezpieczeń kryptowalut.
Ponadto w ostatnich miesiącach inwestorzy cieszyli się mnożeniem nowych ofert funduszy na całym świecie. Tylko w listopadzie gigant instrumentów inwestycyjnych – VanEck wprowadził na rynek niemiecki produkt w postaci ETN-u na Bitcoinie – VanEck Vector Bitcoin ETN, a 3iQ również wprowadził do Kanady fundusz Bitcoina.
Finansowy Krytyk