Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 5.10.2017

Słowem wstępu chciałbym bardzo serdecznie podziękować za wszystkie komentarze, które zostawiacie pod moimi artykułami. Zarówno te z podziękowaniami za dobrze wykonaną pracę jak również te z prośbami o kolejne analizy obserwowanych przez Was walut. Po raz kolejny próśb było tak dużo, że ilość instrumentów do przeanalizowania zapełniła całą dzisiejszą ramówkę 🙂. W związku z tym uznaliśmy, że rozwiniemy ten cykl i od tej pory publikować będziemy aż dwie analizy w ciągu tygodnia:

  • pierwsza z nich pojawiać się będzie w każdy poniedziałek i dotyczyć będzie Bitoina oraz 4 najważniejszych walut. Będzie to analiza zawierająca techniczne spojrzenie na te instrumenty oraz kilka wiadomości dotyczących m.in. kapitalizacji, obrotów, itp.
  • druga z nich pojawiać się będzie w każdy czwartek i przedstawiać będzie techniczne spojrzenie na kilka najpopularniejszych altcoinów. W przypadku tej analizy to Wy będziecie mieć wpływ na jej zawartość. Jeżeli w dalszym ciągu będziecie tak licznie podsyłać propozycje, co dokładnie mam przeanalizować, ja obiecuję dotrzymywać raz danego słowa i uwzględniać wszystkie Wasze propozycje i sugestie.

Po tym dość długawym i dla wielu nudnym wstępie przejdźmy zatem do konkretów…

BTS/USD – BitShares

Zgodnie z prośbą Jacka, jako pierwsze przyjrzyjmy się obecnej sytuacji na wykresie BitShares. Na wykresie dziennym zauważymy, że na skutek trwających od kilku dni spadków kurs dotarł w okolice technicznej strefy wsparcia. Jest to dokładnie ta sama strefa, w okolicy której pamiętnego 15 września br. pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli i tym razem poziom 0.05 USD powstrzyma podaż przed dalszymi spadkami, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się wzrostów.

By wzrosty te mogły być kontynuowane musielibyśmy najpierw pokonać lokalny opór w okolicy poziomu 0.0650. Jeżeli tak się stanie, wówczas spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania poziomu 0.0960. Dopiero wybicie tej strefy mogłoby zmienić ogólne nastawienie rynku i otworzyć drogę do większych wzrostów.

NXS/USD – Nexus

Nieco gorzej wygląda obecna sytuacja na NXS/USD. W tym wypadku zauważymy, że mimo trwających od 19 września br.  dynamicznych spadków, rynek w dalszym ciągu ma jeszcze przestrzeń by spaść niżej. Najbliższe techniczne wsparcie znajduje się bowiem dopiero w okolicy poziomu 1.35 USD.

Spoglądając na wykres H1 zauważymy, że od dwóch tygodni rynek porusza się w kanale spadkowym. Dopóki kurs nie wybije z niego górą, przynajmniej z technicznego punktu widzenia nie widzę tu przesłanek do możliwych wzrostów.

VRM/USD – Verium

Osobiście nie widzę nic ciekawego na tym instrumencie jednak odpowiadając na prośbę Makosa postanowiłem nanieść na wykres swoje kreski. Jedyne co możemy tu zaobserwować to to, że kurs od dłuższego czasu tworzy formację trójkąta równoramiennego. Ramiona tej formacji doprecyzowałem na wykresie 4-godzinowym natomiast by było to bardziej czytelne, poniżej przedstawiam wykres dzienny. W ostatnim czasie ciężko dopatrywać się tu jakichkolwiek większych reakcji popytowych czy podażowych dlatego też ostrożny byłbym z podejmowaniem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. Bardzo możliwe bowiem, że rynek kontynuował będzie ruch wewnątrz trójkąta co oznaczałoby naprzemiennie występujące wzrosty i spadki, których zasięgi za każdym razem będą mniejsze.

ETP/USD – Metaverse

Kolejną „gwiazdą” giełdy Bitfinex jest ETP. Waluta ta swój debiut miała 20 września br. i jak widać na poniższym screenie, w pierwszej chwili jej kurs wzrósł o ponad 240%. Niestety tendencja ta nie trwała zbyt długo i już po 8 dniach kurs wrócił w okolice historycznych minimów. Tamteż pojawiła się reakcja popytowa. By wzrosty mogły być jednak kontynuowane, musielibyśmy najpierw pokonać lokalny opór w okolicy poziomu 1.57 USD.

SYNX/USD – Syndicate

Zgodnie z prośbą Daniela, przyjrzyjmy się teraz obecnej sytuacji na SYNX. Tu historia notowań jest już zdecydowanie dłuższa niż w przypadku poprzedniej waluty. Spoglądając na wykres 4-godzinowy zauważymy jednak, że rynek od połowy lipca br. porusza się w konsolidacji pomiędzy poziomami 0.10 – 0.33. Obecnie, od ubiegłego piątku kurs oscyluje w okolicy lokalnego wsparcia 0.20 zbiegającego się ponadto z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów. Odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

DOGE/USD – DogeCoin

Dogecoin podobnie jak omawiany powyżej Syndicate również znajduje się obecnie w okolicy lokalnego wsparcia. W tym przypadku poziom ten zbiega się bardzo precyzyjnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów. Mimo, że odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów, to z technicznego punktu widzenia dopiero pokonanie poziomu 0.00122 mogłoby zmienić ogólne nastawienie rynku na wzrostowe.

RDD/USD – ReddCoin

Spoglądając na notowania ReddCoin zauważymy, że kurs od początku lipca porusza się w konsolidacji. Biorąc pod uwagę trwające od ubiegłego poniedziałku spadki spowodowane odrzuceniem górnego ograniczenia tego boxu, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania poziomu 0.00075. Odrzucenie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Finansowy spokój nie jest rzeczą nabytą. To nauka jak żyć za mniej, by móc przeznaczyć pieniądze na inwestowanie. Nie możesz wygrać dopóki tego nie zrobisz.” – Dave Ramsey

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom