8 świeczek dla Bitcoina. Trend, czy efekt świętego Mikołaja?

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Przez ostatnich osiem tygodni wartość BTC nieustająco rośnie. Traderzy próbują podbijać cenę waluty oświadczając, że jest to przełomowy moment w historii najpopularniejszego aktywu cyfrowego świata. Prognozy BTC na 2024 stają się coraz bardziej optymistyczne. Bierzemy pod lupę krótką analizę popularnego polskiego kryptoinwestora – Phila Koniecznego, wieszczącego złotą erę bitcoina i… sprawdzamy alternatywy, gdyby się jednak pomylił – $BTCETF

fot. materiały partnera

Historycznie niskie wolumeny obrotu BTC

Już latem tego roku CCData (globalny dostawca danych rynkowych dot. kryptowalut) zauważył spadek udziału Stanów Zjednoczonych w globalnym handlu bitcoinem. Amerykańskie giełdy kryptowalut, takie jak Coinbase i Kraken, traciły obroty na rzecz międzynarodowych platform, głównie Binance (czekamy na korektę tej analizy po ostatnich rewelacjach wokół tej kryptogiełdy). Ów trend prognozował odwrócenie się wektora zainteresowania walutą i tak się w istocie stało. Ogólne obroty na scentralizowanych giełdach pozostawały wciąż na historycznie niskich poziomach, a kwartalne wolumeny były najniższe od IV kwartału 2019 roku.

Raport ma jednak już parę miesięcy i warto byłoby zweryfikować obecną kondycję rynku szczególnie po aferach, które wstrząsnęły światem krypto w listopadzie. 

Rekordowe ilości BTC w rękach inwestorów długoterminowych

Prawdopodobnie aż 78% całkowitej podaży tego atrakcyjnego aktywa jest przechowywanych na longtermach (czyli kontraktach długoterminowych). Podaje się, że holderzy długoterminowi zgromadzili największą obserwowalną w historii ilość BTC. Dzieje się tak pomimo faktu, że tzw. wieloryby zaczynają ograniczać swoje zainteresowanie bitcoinem. Czy oznacza to, że w długim czasie wartość BTC będzie rosnąć? Takie wnioski wyprowadza Phil Konieczny, a nieustannie rosnący trend na kontraktach długoterminowych daje wręcz taką nadzieję.

Spadek inflacji wpływa na wartość bitcoina 

Zarówno inflacja, jak i inne czynniki makroekonomiczne mają wpływ na cenę BTC, tak jak tokenomika samego projektu. Phil Konieczny pisze o rynku amerykańskim szukając prawidłowości zmiany cen kryptowalut, bowiem podstawową walutą wymiany bitcoina jest właśnie dolar. Konieczny mówi o inflacji BTC, jednak czynnik, który można realnie prognozować to inflacja dolara właśnie. Utrzymujący się obecnie trend spadkowy inflacji w USA może skłonić FED (Federal Reserve Board) do podwyższenia stóp procentowych, co wpłynie bezpośrednio na cenę BTC i ETH.

Możliwość wejścia ETF jako impuls dla rynku

Szeroko komentowane i oczekiwane zatwierdzenie ETFa na bitcoina ma duży wpływ na rynek krypto już teraz. Konieczny sugeruje, że pozytywna decyzja związana z zatwierdzeniem ekspozycji na cenę aktywa bez konieczności posiadania go spowoduje diametralny wzrost wartości. Zapewne jeśli do tego dojdzie, tak się stanie. Lecz zauważono, że samo dyskutowanie o ETF na BTC wpływa na wartość waluty. Perspektywa utworzenia pakietu giełdowego już teraz sprzyja postrzeganiu bitcoina jako solidnego aktywa inwestycyjnego.

Jeśli nie bitcoin, to co?

Niezależnie od powyższych aspektów mających spowodować wzrost BTC, już teraz dostępna jest ciekawa alternatywa, która już niebawem może przykryć dyskusje wokół bitcoina, mowa oczywiście o tokenie Bitcoin ETF.

Bitcoin ETF od początku do końca

$BTCETF to token powstały na fali entuzjazmu wokół decyzji amerykańskiego SEC. Piłka jest jeszcze w grze, a więc gorączka wokół tego projektu będzie zapewne jeszcze rosła. Jest on ciągle w przedsprzedaży, ale jego solidna roadmapa daje duże szanse na to, że po osiągnięciu kolejnych kamieni milowych wejdzie przebojem na rynki kryptogiełd.

Diabeł tkwi w szczegółach, a $BTCETF jest zaprojektowany tak, aby reagował na ważne wydarzenia dziejące się wokół dyskusji dotyczącej decyzji Komisji Papierów Wartościowych w USA. Inną ważną cechą projektu jest jego deflacyjny charakter, dzięki któremu zmniejsza się ryzyko inwestycji.

fot. materiały partnera

Funkcja stakingu

Spekulacja to jeden z aspektów wartości tego projektu, innym jest użyteczność. Trzeba zrozumieć, że wszystkie obroty realizowane przy użyciu $BTCETF aktywują mechanizm deflacyjny. Powoduje on redukcję liczby tokenów w obiegu. Celem tego działania jest zwiększenie wartości tokena na przestrzeni czasu, co wpłynie na zwiększenie podaży.

Podsumowanie

Phil Konieczny jest znanym kryptoentuzjastą, a wiele jego prognoz się sprawdziło. Obserwujemy też wśród doradców inwestycyjnych trend zachowawczego przewidywania wahnięć wartości kryptowalut. Był czas, że sugerowali bezpośrednio, w co i jak inwestować. I może to lepiej – warto myśleć samodzielnie, a przy tym mieć zdywersyfikowany portfel, więc oprócz BTC może dobrze byłoby rozszerzyć portfolio o $BTCETF, póki jeszcze jest w przedsprzedaży.

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Może Cię zainteresować:

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom