3 powody, dla których ceny kryptowalut spadają, a inwestorzy przenoszą środki na te nowe altcoiny

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Definicja kryptowalut wskazuje, że są to waluty cyfrowe, natomiast nie można o nich mówić tylko w aspekcie funkcji płatniczej. Zwłaszcza że wiele altcoinów nie ma takiej użyteczności. Faktem jest również, że wahania na rynku kryptowalut potrafią być bardzo dynamiczne. Liczni inwestorzy wskazują, że to instrumenty spekulacyjne, do których nie mają zastosowania czynniki ekonomiczne, a przynajmniej w dużo mniejszym zakresie niż w przypadku pozostałych aktywów. Jest kilka powodów spadku cen kryptowalut, natomiast nawet duże korekty mogą być dobrym momentem do zakupu nisko wycenionych altcoinów. Oczywiście muszą to być projekty dające rzeczowe przesłanki do rentownej inwestycji, jak np. Launchpad xyz, Bitcoin Minetrix czy Sponge V2.

fot. materiały partnera

Kiedy kryptowaluty tracą na wartości?

„Bój się, gdy inni są chciwi i bądź chciwy, gdy inni się boją” – doświadczeni inwestorzy dobrze znają tę maksymę Warrena Buffeta. W wolnym tłumaczeniu Amerykanin wskazuje na ostrożność w inwestowaniu i samodzielne myślenie, jeżeli na rynku panuje euforia i odwrotnie – zakupy, jeżeli aktywa są po spadkach i rynek szoruje po dnie. Można to zastosować również do rynku walut cyfrowych – nie tylko Bitcoina, ale także altcoinów. Jeżeli bowiem Bitcoin potrafi mieć duże wahania ceny w krótkiej perspektywie czasu, tym bardziej takie ryzyko mają mniejsze projekty.

Do ogólnych powodów spadku cen kryptowalut zaliczyć można m.in.:

  • niechęć inwestorów do ryzyka – zwrot w kierunku bezpiecznych przystani w niepewnych czasach (np. złoto, dolar amerykański);
  • rosnące koszty wydobywania coinów;
  • ataki hakerskie – skutkują utratą przez inwestorów dużej liczby kryptowalut z wirtualnego portfela.

Mocne spadki kryptowaluty – jak powinien zachować się inwestor?

Zwłaszcza mniej doświadczeni inwestorzy mogą być mocno zaniepokojeni spadkiem kryptowalut znajdujących się w ich portfelu. Szczególnie jeżeli spadek kursu sięga kilkudziesięciu procent. Dlatego należy uważać, aby nie nabywać walut cyfrowych „na górce”, jeżeli są symptomy wskazujące na możliwość występowania bańki spekulacyjnej. Jeżeli taka bańka pęknie, kurs kryptowaluty osunie się znacząco, a waluta cyfrowa swoją siłę będzie odbudowywać przez dłuższy czas, a być może poprzedniej wartości nie osiągnie już nigdy.

Żeby zapobiec takim sytuacjom, warto unikać kryptowalut po silnych wzrostach i narażonych na duże wahania kursu. Należy przy tym pamiętać o podstawowej zasadzie inwestowania w kryptowaluty, a więc zakupów w momencie, kiedy aktywa cyfrowe są najtańsze. Dobrym przykładem jest Bitcoin nabywany po mocnych spadkach, przy czym nadal zachowujący swoją użyteczność i z perspektywami do silnych wzrostów i kolejnego ATH.

Ciekawą alternatywą są nowe projekty, najlepiej dające możliwość nabycia tokenów jeszcze w przedsprzedaży przed debiutem na giełdzie. To stosunkowo tanie altcoiny, za które nie trzeba płacić setek lub tysięcy dolarów, ale kilkanaście czy kilkadziesiąt centów. To rozsądne zwłaszcza dla kilku typów inwestorów – niedoświadczonych i mniej odpornych psychicznie na duże spadki, bez środków na duże inwestycje oraz chcących poznać rynek walut cyfrowych. Natomiast nadal powinny to być skrupulatnie wyselekcjonowane projekty. Pośród nowych walut dających nadzieję na wzrosty po giełdowych debiutach znajdują się m.in. Bitcoin Minetrix, Launchpad XYZ oraz Sponge 2.

Bitcoin Minetrix – automatyczna użyteczność przy kopaniu Bitcoina dla inwestorów detalicznych

Bitcoin Minetrix ma przywrócić kopanie Bitcoinów na pole decentralizacji. Projekt ma zlikwidować bariery, jakie stawia się inwestorom detalicznym w procesie kopania Bitcoinów, co wynika z wysokich kosztów ponoszonych na wydajne urządzenia i ceny energii. Dlatego obok czysto spekulacyjnej natury projektu, co wynika głównie z powiązania z królem walut cyfrowych – Bitcoinem – widać tutaj rzeczywistą wartość użytkową.

fot. materiały partnera

Dlatego nie dziwi duże zainteresowanie tokenem. W procesie przedsprzedaży przekroczono już próg 8 mln USD. Obecnie token jest dostępny w cenie 1 BTCMTX = 0,0127 USD. Natomiast ta wartość nie utrzyma się długo. Ten etap przedsprzedaży zakończy się 11 stycznia 2024 roku, kilkanaście minut po godzinie 11:00 czasu polskiego (UTC+01:00).

Innowacyjne podejście do kopania Bitcoinów wyraźnie rozbudza nadzieję inwestorów detalicznych. Twórcy zaproponowali podejście Stake-to-Mine i wykorzystali staking. Inwestor może po prostu zamrozić kupione tokeny BTCMTX i otrzymać w zamian kredyty na kopanie Bitcoina. To wszystko w chmurze, a więc proces jest też bardziej przyjazny środowisku.

Launchpad xyz – nauka świadomego inwestowania na rynku Web 3.0

Launchpad xyz to nowy projekt kryptograficzny pomagający inwestorom w podejmowaniu w pełni świadomych decyzji inwestycyjnych na rynku Web 3.0. Projekt można rozumieć jako szkołę inwestowania z dostępem do analityków kryptowalut i wiedzy najlepszych inwestorów. Użytkownik otrzymuje też m.in. informacje o nadchodzących przedsprzedażach, emisjach NFT, premierach gier typu Play-to-Earn i informacjach o nowych projektach.

fot. materiały partnera

Obecnie przedsprzedaż tokena Launchpad zakończyła etap bonusowy Kickstartera i weszła w ostatnie 14 dni sprzedaży pre-order. Przedsprzedaż zakończy się 14 stycznia 2024 roku o godzinie 10:00 UTC. Premiera na giełdach DEX i Claim jest planowana tydzień po zakończeniu przedsprzedaży. W chwili debiutu kurs notowania ustalono na 0,07 USD.

Minimalna inwestycja to 100 tokenów. Natomiast zestakowanie przynajmniej 10 000 LPX gwarantuje dodatkowe profity (m.in. dostęp do nowych emisji NFT i prywatnych przedsprzedaży, obniżone prowizje od transakcji na giełdzie Launchpad XYZ, zniżki na produkty i usługi od partnerów Launchpad XYZ, pierwszeństwo w dostępie do najlepszych gier typu Play-to-Earn).

Sponge V2 – kultowy meme coin w wersji 2.0

Dwa poprzednie altcoiny – Launchpad XYZ oraz Bitcoin Minetrix – mają dużą wartość użytkową. W przypadku Sponge V2 mówimy o memecoinie, aczkolwiek również z funkcją użyteczności w postaci kredytów do gry Play-to-Earn (P2E). Dlatego jest bardzo prawdopodobne, że Sponge 2 powtórzy duży sukces poprzednika (token Sponge przyciągnął przeszło 11 000 inwestorów, a jego kapitalizacja rynkowa sięgnęła 100 mln USD).

Sponge 2 jest ulepszoną wersją pierwowzoru. Obok użyteczności projekt zmienił podejście do przedsprzedaży. Tokenów Sponge V2 nie można bowiem kupić bezpośrednio, ale poprzez stakowanie oryginalnych tokenów SPONGE, otrzymując jako nagrodę równowartość tokenów Sponge V2. Po debiucie meme coiny Sponge V1 zostaną zablokowane i wycofane z obiegu.

fot. materiały partnera

Sponge 2 jest więc użytecznym meme coinem. W grze wyścigowej P2E właściciele tokenów będą mogli kupować kredyty i podczas zabawy zdobywać jeszcze więcej coinów. Sama popularność gry powinna być duża, ponieważ będzie ona dostępna również w wersji Free-to-Play. Dodatkowo Sponge V2 oferuje jedno z najwyższych oprocentowań stakingu na rynku z APY odblokowywanym stopniowo przez 4 lata na poziomie 40%, co może przyciągnąć inwestorów długoterminowych.

Podsumowanie

Podsumowując, z zasady waluty cyfrowe można rozumieć jako aktywa spekulacyjne. Dlatego nagłe wzrosty i szybkie spadki nie są w tej grupie aktywów niczym rzadkim i zaskakującym. Zwłaszcza jeżeli są to projekty o mniejszej kapitalizacji i krótkiej historii.

Natomiast inwestycje w kryptowaluty nadal mogą być opłacalne. Żeby ograniczyć ryzyko, inwestor, szczególnie mniej doświadczony, powinien wybierać tokeny z dużym potencjałem do wzrostu i nabywane najlepiej na etapie przedsprzedaży. Takich projektów pośród altcoinów jest mnóstwo, czego przykładem są Launchpad xyz oraz Bitcoin Minetrix. Z kolei Sponge V2 to coś dla miłośników tokenów w wersji memicznej, a jednocześnie z nadzieją na wzrost ceny po rynkowym debiucie i zysk na wysokim, bo nawet 40-procentowym oprocentowaniu.

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Może Cię zainteresować:

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.