10 kryptowalut o największej aktywności deweloperskiej w listopadzie. Czy to gemy na nową hossę?

Santiment, wiodąca platforma analityki metryk łańcuchowych i społecznościowych, zwróciła uwagę na kryptowaluty wykazujące wyjątkową aktywność deweloperów w ciągu ostatnich 30 dni. Ponieważ na rynku krypto większość aktywów notowana jest „na zielono”, zaangażowanie projektów blockchain w rozwój sektora staje się coraz bardziej istotne jako czynnik wyróżniający przy wyborze tokenów pod nadchodzącą hossę.

Kryptowaluty o największej aktywności deweloperskiej w listopadzie

Za miarę „aktywności deweloperskiej” eksperci Santiment przyjęli liczbe commitów, tzn. dodanych zmian w kodzie w repozytoriach na portalu Github.com. Co do zasady, im więcej zmian tym bardziej aktywni są programiści działający w ramach danego projektu / sieci oraz na odwrót: mniej aktualizacji to mniejsze zaangażowanie deweloperów w rozwój ekosystemu. Przynajmniej w teorii.

https://twitter.com/santimentfeed/status/1729588342512070749?s=20

Na czele listy są protokoły Polkadot ($DOT) informatyka Gavina Wooda wraz z kluczowym projektem ekosystemu: Kusama ($KSM), dzieląc pomiędzy siebie pierwsze dwa miejsca na podium z najwyższą liczbą commitów w Githubie – każdy z nich może pochwalić się imponującą liczbą 551 aktualizacji w ciągu ostatnich 30 dni.

fot. Coinbase

Trzecie miejsce zajmuje blockchain typu proof-of-stake, Cardano ($ADA), dziecko programisty Charlesa Hoskinsona, z godną pochwały sumą 515,37 commitów w serwisie GitHub. Koncentracja zespołu programistów na ulepszaniu ekosystemu Cardano znajduje odzwierciedlenie w jego znaczącym wkładzie w bazę kodu, sam blockchain zresztą oraz jego społeczność uważają go za jeden z najbardziej „technicznych” i „naukowych” projektów w sektorze krypto.

fot. Coinbase

Kolejne pozycje na liście to już pewien zauważalny spadek liczby commitów, niemniej nadal są to godne uwagi projekty krypto, reprezentujące całą gamę nisz rynkowych, stale przesuwających granice tego, co do niedawna było jedynie mglistym horyzontem w świecie finansów i technologii.

fot. Santiment

Zobacz też: PlanB: Cena Bitcoina nie spadnie już nigdy poniżej wartości godziwej. Ile wynosi ona obecnie?

Podium i cała reszta

Na czwartym miejscu ulokowała się Hedera ($HBAR), szybka sieć wykorzystująca unikalną technologię opartą na algorytmie hashgraph. Jest to platforma blockchain, której celem jest zapewnienie szybkości, bezpieczeństwa i stabilności w przesyłaniu danych i wartości. Hedera Hashgraph może pochwalić się blisko 400 commitami do zdalnych repozytoriów.

Kolejna na liście jest Status ($SNT) – kryptowaluta, a jednocześnie platforma o nazwie Status.im, która działa jako otwarta sieć komunikacyjna i platforma dla zdecentralizowanych aplikacji (DApps) na blockchainie Ethereum, z 350 aktualizacjami kodu.

Niemal identyczną sumę commitów zarejestrował Chainlink. $LINK to kryptowaluta i platforma blockchainowa, która działa jako pomost pomiędzy smart kontraktami na blockchainach a rzeczywistymi danymi pochodzącymi spoza blockchaina, tzw. Oracle, oraz Cosmos, platforma blockchainowa, która umożliwia interoperacyjność między różnymi niezależnymi łańcuchami bloków.

Listę powoli zamykają Internet Computer ($ICP), projekt, który dąży do przekształcenia sposobu, w jaki działa internet, poprzez wprowadzenie idei globalnej komputacji zdecentralizowanej, oraz Avalanche ($AVAX) i Aptos ($APT), dwie platformy blockchain warstwy pierwszej które stawiają na bardzo wysoką wydajność, skalowalność i niskie opłaty transakcyjne.

Warto zauważyć, że duże wysiłki rozwojowe często zbiegają się z byczą akcją cenową, szczególnie podczas rynku byka. Inwestorzy konserwatywni, którym obce jest nieodpowiedzialne szaleństwo spekulacyjne na bardziej ryzykownych i pozbawionych podobnych fundamentów projektach mogą rozważyć przyjęcie metryki aktywności deweloperskiej jako jeden z etapów analizy fundamentalnej.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze